Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacze/amplitunery - wejścia cyfrowe i optyczne

babeo 04 Kwi 2013 12:48 1260 2
  • #1 04 Kwi 2013 12:48
    babeo
    Poziom 12  

Mam do Was takie pytanie, które właściwie zrodziło się z ciekawości. Weźmy na przykład Denona, ale tak naprawdę dotyczy to (chyba?) wszyskich producentów. Dlaczego takie "prawdziwe" wzmacniacze PMA-520AE / PMA-720AE /PMA-1510AE / PMA-2020AE mają tylko wejścia analogowe, a nie mają wejść cyfrowych.

Z kolei takie mniejsze produkty jak M39 lub Denon DRA-F109 posiadają zarówno wejście analogowe jak i optyczne, które w dzisiejszych czasach ułatwiają podłączenie różnych źródeł zewnętrznych.

0 2
  • #2 04 Kwi 2013 15:29
    ZBIGNIEW GOGULSKI
    Poziom 21  

Posiadam Denona PMA 700AE i też w nim nie ma wejść cyfrowych. To pytanie trzeba by było zadać producentowi ale sądzę że uważają że jak wzmacniacz spełnia wymogi "wyższej półki" to nie będzie podpinał urządzeń typu komputer czy dekoder telewizyjny. Też mnie to denerwuje i sygnał z dekodera "N" mam podpięty za pośrednictwem kina domowego(które jakościowo ma kiepskie brzmienie) do wzmacniacza Denon i kolumn JBL E80.

0
  • #3 05 Kwi 2013 07:50
    babeo
    Poziom 12  

Idąc dalej tropem poszukiwania odpowiednich wejść pojawia się takie pytanie odnośnie połączenia Denona M39 z dekoderem tv, dvd i konsolą. Wieżyczka Denona ma wejście liniowe (cinch) oraz optyczne.

Czy będzie słyszalna różnica (dla laika) jeżeli dźwięk z dekodera podamy na Denona:
    a) bezpośrednio wyjściem analogowym z dekodera na wejście analogowe w Denonie
    b) hdmi z dekodera do tv i z tv optykiem do Denona?

Sprzęt nie jest mój, nie mam więc możliwości porównania tego na własne uszy, a znajomy chce po prostu kupić odpowiednie okablowanie.

0