Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozłączanie internetu co było nie tak?

makada 04 Kwi 2013 16:21 2526 9
  • #1 04 Kwi 2013 16:21
    makada
    Poziom 12  

Witam. Miałem taki kłopot. Już wszystko działa, ale bardzo mnie nurtuje dlaczego nie działało. Posiadam internet z Vectry.W kabel wchodzący do mieszkania wpiołem trójnik i jeden przewód poszedł to 1 TV, a drugi do rozgałęźnika zamontowanego przez Vectrę. Z tego rozgałęźnika poszedł kabel do modemu internetowego i 2 kabel do 2 TV. Przez 1,5 roku wszystko było ok, aż jakiś tydzień temu zaczęło mi "gubić internet". Po przyjściu montera z Vectry stwierdził że jest źle połączone i odcioł mi połączenie do 1 TV.Czy takie połączenie może mi rozłączać internet? Stwierdził jeszcze że jeśli to nie pomoże to wymieni modem.

0 9
  • #2 04 Kwi 2013 16:33
    VooVoo
    Poziom 33  

Nie wiadomo o jakim trójniku mówisz (gmf, tap splitter, czy rura kanalizacyjna) po drugie nie wiadomo jaki jest/był poziom sygnału na modemie (192.168.100.1 lub 192.168.0.1) po trzecie co to znaczy "gubić"?? modem się wylogowuje czy jest cały czas zalogowany ale pingi nie idą do serwera??

0
  • #3 04 Kwi 2013 16:50
    makada
    Poziom 12  

Trójnik - zwykły stosowany do kabli koncentrycznych TV
    Poziomu sygnału niestety nie sprawdzałem ale na pewno sprawdzę
    Gubił sygnał to znaczy że w prawym dolnym rogu monitora wyskakiwała informacja "brak połączenia z internetem" i za chwilę " połączono". Pojawiało się połączenie i znikało.
    Na modemie wszystkie diody się "świeciły" także prawdopodobnie był cały czas zalogowany
    Pingi raz były a za chwile komunikat " upłynoł limit czasu".

Aha jak dzwoniłem na infolinie to powiedzieli mi że wszystko jest ok tylko jakieś tłumienie jest czy coś takiego. A fachowiec stwierdził że to przez TV. Nie twierdze że nie ma racji. Ale jak by mi ktoś mógł wytłumaczyć jak TV wpięty do kabla ma tłumić to byłbym wdzięczny.

0
  • #4 04 Kwi 2013 18:00
    mr_grabarz
    Poziom 18  

TV działa tylko w jedną stronę, czyli odbiera sygnał
    Modem działa w dwie strony
    odbiera dane od usera i wysyła do CMTS-a (upstrem)
    wysyła dane do usera od CMTS-a (downstrem)
    tak w bardzo dużym uproszczeniu
    o ile downstrem to duże częstotliwości pomiędzy częstotliwościami TV lub obok nich, o tyle downstrem to dolne pasmo częstotliwości, o ile się nie mylę to chyba poniżej 50MHz (ale juz dokładnie nie pamiętam)
    może było tak że TV emitował zakłócenia w paśmie upstrem i modem nie miał kontaktu z CMTS-em więc się wylogowywał i logował od nowa, a wynikiem tego mogło być włączanie i wyłączanie portu etherent, modem bowiem pobiera konfigurację z serwera TFTP po połączeniu z CMTS-em

0
  • #5 04 Kwi 2013 18:27
    VooVoo
    Poziom 33  

makada napisał:
    Trójnik - zwykły stosowany do kabli koncentrycznych TV
    [...]
    Co to znaczy zwykły?? Ma jakiś symbol?? Opisane jest tłumienie na wyjściach?? Nie bądź taki tajemniczy ;)

A co do telewizora, że działa w jedną stronę - słyszałeś o zakłóceniach i filtrach KZ??

0
  • #6 04 Kwi 2013 21:39
    mr_grabarz
    Poziom 18  

VooVoo napisał:
    A co do telewizora, że działa w jedną stronę - słyszałeś o zakłóceniach i filtrach KZ??

Oczywiście że słyszałem, co nie zmienia jednak faktu że telewizor tylko odbiera dane, filtry i cały kanał zwrotny nie jest efektem zamierzonym, lecz jak sam wspomniałeś są to zakłócenia, dlatego stosuje się wszelakie filtry.

Więc dalej się będę upierał że TV działa w jedną stronę, może odbierać sygnał, lecz nie może wysyłać żadnego konkretnego sygnału (zwrotnego, np. potwierdzającego odebranie sygnału itp.) oczywiście pomijam wszelkiego typu smart TV które mają np. wbudowaną przeglądarkę internetową, czy moduł skype czy jeszcze jakieś inne zabawki ;)

0
  • #7 04 Kwi 2013 22:02
    makada
    Poziom 12  

"Trójnik" -zwykły rozgałęźnik, coś takiego jak "beczułka" do łączenia kabli koncentrycznych (nie ma żadnych oznaczeń).
    TV to monitor z funkcja TV firmy LG bez smart TV
    Ten TV nie był nawet w st-by (odłączony od prądu)
    Fachowiec jeszcze wymienił jedną "F" przy modemie (może tutaj "styku"nie było), ale raczej jak by nie było to by się dioda na modemie nie świeciła i nie było by wogóle internetu. A on po prostu przerywał.

0
  • #8 05 Kwi 2013 07:29
    VooVoo
    Poziom 33  

makada napisał:
    "Trójnik" -zwykły rozgałęźnik, coś takiego jak "beczułka" do łączenia kabli koncentrycznych (nie ma żadnych oznaczeń).
    [...]
    Usuń koniecznie ten badziew. Te pseudo rozgałęźniki psują sygnał w instalacjach. Zastosuj splitter 1/2 taki: Rozłączanie internetu co było nie tak?
    Zaloguj się na modem (możliwe adresy podałem wyżej) i pokaż jego parametry pracy.

0
  • #9 09 Kwi 2013 21:53
    makada
    Poziom 12  

Forward Path:
    SNR: 38,7 dB
    RSS: 8,3 dBmV
    Return Path:
    Frequency: 57,0 MHz
    Power Level: 43.2 dBmV

0
  • #10 10 Kwi 2013 08:36
    VooVoo
    Poziom 33  

Szkoda, że nie zrobiłeś zrzutu ekranu ( nie wiadomo czy chodzi w docsis 2.0 czy 3.0) - upstream jest w normie choć mógłby być bliżej 47 dB.

0