Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie magnetowidu panasonic NV-J35 do nowego TV Philipsa

04 Kwi 2013 18:09 9231 7
  • Poziom 2  
    Podłączenie magnetowidu panasonic NV-J35 do nowego TV Philipsa Podłączenie magnetowidu panasonic NV-J35 do nowego TV Philipsa Podłączenie magnetowidu panasonic NV-J35 do nowego TV Philipsa Witam, mam za zadanie podłączenie dziadkom starego magnetowidu NV-J35 do zakupionego rok temu płaskiego telewizora Philips, nie znam dokładnego typu telewizora. Mam jednak instrukcję , z tyłu są złącza których schemat załączam na dwóch zdjęciach. Tył magnetowidu podaję na jednym zdjęciu.

W poprzednim TV starym sony były dwie możliwości albo tylko kabel antenowy do magn. i z niego do TV. Albo kompozytowe kable inaczej zwane czincze po dwa w oba kierunki, po dwa jako że magn. jest mono.

Tutaj już jakiś czas temu próbowałem podłączyć z magn. do TV cinaczmi do gniazd YPbPr ale nie zadziałało. Wydaje mi się że pewnie musiałbym zakupić kabel Czincz- Scart. Ale jak wówczas podłączyć w odwrotym kierunku w celu nagrania ?

Pewnie jest alternatywa podłączenia samego kabla antenowego do magn. i potem do TV ale nie wiem czy nie będzie wtedy uciążliwości z ustawianiem kanałów, przede wszystkim nie próbuję bo obawiam się coś namiesza się w ustawieniu kanałów TV.

Wydaje mi się że przy alternatywie bez kabla antenowego nie ma takich problemów z ustawieniami kanałów dla magn., przynajmniej jak podłączałem tego sony do tak właśnie było, po podłączeniu Cinczami wszystko się ładnie pokazało po wciśnięciu opcji Video na pilocie, kanały w mag. były kalką tych ustawionych w TV. W przypadku podłączenia przez kabel antenowy obraz szedł przez kanał 0 w TV i trzeba było ustawiać w magn. kanały osobno, mogły być ustaiwone inaczej jak w TV.

Moje pytanko brzmiałoby jak najłatwiej podłączyć te sprzęty.
  • Poziom 18  
    Przez złącza y pb pr nic z tego nie będzie, gdyż złącze to służy do rozdzielania sygnału video np. z odtwarzacza DVD(który posiada takie wyjścia) w celu uzyskania wysokiej jakośći obrazu, natomiast magnetowid takich wyjśc nie pośiada. Wyjśćia są dwa:
    1. Kabel euro-cinch, ale taki który ma końcówki audio/video in, oraz audio/video out-aby można było nagrywać
    2. Przez kabel antenowy-poszukać wolnego kanału w telewizorze, i regulowac tunerem w magnetowidzie aż pojawi się obraz z kasety, lub programu tv ( w zależności od źródła sygnału). Jeżeli obraz sie pojawi-zapisac tą częstotliwośc w tv i magnetowidzie. Od tej pory gdy włączy Pan telewizor na ten kanał, a następnie magnetowid, wówczas wszystkie kanały tv zapisane w pamięci magnetowidu, oraz obraz z kasety, będa tam wyświetlane.
  • Poziom 2  
    Dzięki Mistrzu czyli opcja numer 1 będzie mniej czasochłonna jak 2, czyli euro (scart) na czincz 4 końcówki. Nie wiedziałem włąsnie że ten kabelek obsługuje dwa kierunki zatem dziękuję za odpowiedź bardzo :D
  • Poziom 36  
    realgar napisał:
    euro (scart) na czincz 4 końcówki

Pamiętaj tylko, że teraz ciężko dostać kable z dźwiękiem MONO (albo są trudne do dostania), więc pewnie dostaniesz kabel SCART<>6xCINCH.Kable dźwiękowe L i P (We i Wy) będziesz musiał jakoś zewrzeć ze sobą, bo inaczej nagrasz jeden kanał dźwiękowy albo odtworzysz tylko jeden. A są dwa wte i wewte. TV masz stereo a magnetowid mono.
    Chyba że dostaniesz taki kabel: on ma wewnątrz SCART zwarte kanały L i P.
  • Poziom 2  
    Chyba taki z czterema wtyczkami widziałem na allegro za 5 złociszy więc rękodzieło sztuki lutowniczej zostanie mi oszczędzone. Ale dzięki Mistrzu za ostrzeżenie i trud pouczania nowicjusza w tym jakże błahym dla kapłana elektroniki banalnym temacie. Dzięki !
  • Poziom 11  
    Chciałem podłączyć magnetowid z tv takie mam wejścia w tv z magnetowidu euro jaki kabel kupić.
  • Poziom 36  
    Temat odkopany ale co tam ;-).

Musisz mieć przejście ze SCART na Component (3 przewody) + osobno 2 przewody dla audio (lub od razu SCART / 5x cinch). Pytanie tylko, czy w magnetowidzie masz wyprowadzone te sygnały :/ . Jeśli w ogóle to zadziała, to będzie TYLKO odtwarzanie; o nagrywaniu zapomnij.