Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie magnetowidu panasonic NV-J35 do nowego TV Philipsa

realgar 04 Apr 2013 18:09 11994 7
    realgar
    Level 2  
    Podłączenie magnetowidu panasonic NV-J35 do nowego TV Philipsa Podłączenie magnetowidu panasonic NV-J35 do nowego TV Philipsa Podłączenie magnetowidu panasonic NV-J35 do nowego TV Philipsa Witam, mam za zadanie podłączenie dziadkom starego magnetowidu NV-J35 do zakupionego rok temu płaskiego telewizora Philips, nie znam dokładnego typu telewizora. Mam jednak instrukcję , z tyłu są złącza których schemat załączam na dwóch zdjęciach. Tył magnetowidu podaję na jednym zdjęciu.

W poprzednim TV starym sony były dwie możliwości albo tylko kabel antenowy do magn. i z niego do TV. Albo kompozytowe kable inaczej zwane czincze po dwa w oba kierunki, po dwa jako że magn. jest mono.

Tutaj już jakiś czas temu próbowałem podłączyć z magn. do TV cinaczmi do gniazd YPbPr ale nie zadziałało. Wydaje mi się że pewnie musiałbym zakupić kabel Czincz- Scart. Ale jak wówczas podłączyć w odwrotym kierunku w celu nagrania ?

Pewnie jest alternatywa podłączenia samego kabla antenowego do magn. i potem do TV ale nie wiem czy nie będzie wtedy uciążliwości z ustawianiem kanałów, przede wszystkim nie próbuję bo obawiam się coś namiesza się w ustawieniu kanałów TV.

Wydaje mi się że przy alternatywie bez kabla antenowego nie ma takich problemów z ustawieniami kanałów dla magn., przynajmniej jak podłączałem tego sony do tak właśnie było, po podłączeniu Cinczami wszystko się ładnie pokazało po wciśnięciu opcji Video na pilocie, kanały w mag. były kalką tych ustawionych w TV. W przypadku podłączenia przez kabel antenowy obraz szedł przez kanał 0 w TV i trzeba było ustawiać w magn. kanały osobno, mogły być ustaiwone inaczej jak w TV.

Moje pytanko brzmiałoby jak najłatwiej podłączyć te sprzęty.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    helterskelter33
    Level 18  
    Przez złącza y pb pr nic z tego nie będzie, gdyż złącze to służy do rozdzielania sygnału video np. z odtwarzacza DVD(który posiada takie wyjścia) w celu uzyskania wysokiej jakośći obrazu, natomiast magnetowid takich wyjśc nie pośiada. Wyjśćia są dwa:
    1. Kabel euro-cinch, ale taki który ma końcówki audio/video in, oraz audio/video out-aby można było nagrywać
    2. Przez kabel antenowy-poszukać wolnego kanału w telewizorze, i regulowac tunerem w magnetowidzie aż pojawi się obraz z kasety, lub programu tv ( w zależności od źródła sygnału). Jeżeli obraz sie pojawi-zapisac tą częstotliwośc w tv i magnetowidzie. Od tej pory gdy włączy Pan telewizor na ten kanał, a następnie magnetowid, wówczas wszystkie kanały tv zapisane w pamięci magnetowidu, oraz obraz z kasety, będa tam wyświetlane.
    realgar
    Level 2  
    Dzięki Mistrzu czyli opcja numer 1 będzie mniej czasochłonna jak 2, czyli euro (scart) na czincz 4 końcówki. Nie wiedziałem włąsnie że ten kabelek obsługuje dwa kierunki zatem dziękuję za odpowiedź bardzo :D
    Trabi
    Level 36  
    realgar wrote:
    euro (scart) na czincz 4 końcówki

Pamiętaj tylko, że teraz ciężko dostać kable z dźwiękiem MONO (albo są trudne do dostania), więc pewnie dostaniesz kabel SCART<>6xCINCH.Kable dźwiękowe L i P (We i Wy) będziesz musiał jakoś zewrzeć ze sobą, bo inaczej nagrasz jeden kanał dźwiękowy albo odtworzysz tylko jeden. A są dwa wte i wewte. TV masz stereo a magnetowid mono.
    Chyba że dostaniesz taki kabel: on ma wewnątrz SCART zwarte kanały L i P.
    realgar
    Level 2  
    Chyba taki z czterema wtyczkami widziałem na allegro za 5 złociszy więc rękodzieło sztuki lutowniczej zostanie mi oszczędzone. Ale dzięki Mistrzu za ostrzeżenie i trud pouczania nowicjusza w tym jakże błahym dla kapłana elektroniki banalnym temacie. Dzięki !
    lechwos
    Level 11  
    Chciałem podłączyć magnetowid z tv takie mam wejścia w tv z magnetowidu euro jaki kabel kupić.
    Trabi
    Level 36  
    Temat odkopany ale co tam ;-).

Musisz mieć przejście ze SCART na Component (3 przewody) + osobno 2 przewody dla audio (lub od razu SCART / 5x cinch). Pytanie tylko, czy w magnetowidzie masz wyprowadzone te sygnały :/ . Jeśli w ogóle to zadziała, to będzie TYLKO odtwarzanie; o nagrywaniu zapomnij.