Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP-R520 - Czarny ekran, kursor, nie działa tryb awaryjny

04 Kwi 2013 19:26 3756 10
  • Poziom 7  
    Witam.
    Jestem nowy na forum.
    Przeglądałem posty innych użytkowników i jest wiele podobnych do mojego problemu, ale nie do końca...
    Laptop Samsung NP-R520, win 7 oryginalny (nie mam płytki instalacyjnej).
    Laptop nie chce mi się włączyć. Pokazuje się "Odzyskiwanie po błędzie systemu Windows" i do wyboru są tryby awaryjne lub "uruchom system normalnie", dalej jest "Trwa uruchamianie systemu Windows" a później jest czarne tło i kursor który nie znika (nie zależnie czy wybierze się normalne uruchamianie czy awaryjne).
    Nie działa żaden tryb awaryjny, nie mogę włączyć menadżera ani nic innego.
    Nie ma zrobionej kopii systemu więc nie działa też przywracanie.

Proszę o pomoc bo tracę już nerwy.
  • Poziom 7  
    Płytkę już wypaliłem ale jutro prześlę screen bo właśnie zgrywam wszystko na inny dysk.
    A propo.
    Wyjąłem dysk z laptopa i podłączyłem do PC. Partycja z systemem wogóle nie chce się otworzyć. druga partycja normalnie działą.
  • Spec od komputerów
    Jak masz możliwość podłączenia dysku do PC, to odczytaj na nim SMART tego dysku programem CrystalDiskInfo (wrzuć screen z głównego okna tego programu).
  • Poziom 7  
    Witam.
    Podaje SMART dysku.
    Samsung NP-R520 - Czarny ekran, kursor, nie działa tryb awaryjny
  • Poziom 30  
    Moge z ciekawości zapytać skad to wiecie ? Która informacja o tym swiadczy ?
  • Poziom 7  
    Jeśli dysk sprawny to czy normalne jest że jak go podepne do PC to widać partycje tego dysku, na systemowej widać ilość zajętego i wolnego miejsca ale jak ją otwieram to jest pusta?

Co do awarii wogóle to co to może być?
    Dodam że bateria tego laptopa nie trzyma wogóle, więc można się nim bawić tylko na kablu (od ok2 miesięcy). Zdarzało się też że kabel wypadł z przedłużacza i system zrywało (od razu się wyłączał)

Może coś z grafiką?

A czy teraz zrobię dysk systemowy z tego laptopa żebym mógł jeszcze raz system zainstalować skoro jest oryginalny, to czy nie będzie żadnych blędów w instalacji?

Jak narazie nie przychodzi mi nic innego na myśl jak format i reinstal
  • Spec od komputerów
    Jeśli chcesz odzyskać dane, to załóż temat w dziale "Naprawa HDD i odzysk danych".
    Jeśli natomiast chcesz od nowa zainstalować system, to nie powinno być problemów.
    Trudno powiedzieć co było przyczyną. Nie kombinowałeś nic z partycjami?
  • Poziom 7  
    Dzięki Panowie/Panie za próbę pomocy.
    Już rozwiązałem problem.
    Przywróciłem system do ostatniego sprawnego punktu, a że nie miałem zrobionej kopii zapasowej to wróciło mnie do początku, ale komputer działa.
    Pozdrawiam.