Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dowolna marka - Komfortowy samochód z dużym prześwitem za ok 20kkzł

ravpraca 04 Kwi 2013 20:48 2526 3
  • #1 04 Kwi 2013 20:48
    ravpraca
    Poziom 12  

Witam,

Chciałbym szanownych Forowiczów poprosić o poradę w wyborze samochodu.
    Wiem, że bardziej forum elektroniczne/elektryczne ale chętnie posłucham Waszych podpowiedzi.

Szukam auta które spełni poniższe wymagania:
    - musi byś bardzo bezpieczne
    - nie będzie rdzewiało
    - będzie duże i komfortowe w podróżowaniu (większość drogi to trasy)
    - zmieści się rodzina z dwójką dzieci (sporadycznie 3 dorosłe i dwoje dzieci)
    - rok produkcji, wygląd zewnętrzny bez znaczenia. Dobrze aby w środku było solidnie zrobione.
    - zdecydowanie silnik benzynowy (i dołożenie LPG), ale nie wykluczam diesla. Co do silnika to lepszy większy spalający więcej paliwa ale o prostej budowie i tańszy/łatwiejszy do ew. naprawy
    - budżet ok. 20 tyś. zł
    - przebieg roczny to ok. 20kkm
    - napęd 4x4 niekonieczny ale auto musi mieć duży prześwit (to bardzo ważne). Musi sobie poradzić z taka drogą jak na zdjęciach.
    - auto może być dowolnej marki. W chwili obecnej jeździmy koreańczykami.
    Myślałem o Hyundai Sonata. Ma prześwit 160mm. Tylko jak to pojedzie po błotnistej drodze - tego nie wiem.

Dowolna marka - Komfortowy samochód z dużym prześwitem za ok 20kkzł Dowolna marka - Komfortowy samochód z dużym prześwitem za ok 20kkzł Dowolna marka - Komfortowy samochód z dużym prześwitem za ok 20kkzł

Bardzo proszę o Wasze typy.
    Bardzo dziękuję za wszystkie listy.

Pozdrawiam,
    RP

0 3
  • #2 04 Kwi 2013 22:12
    andrzej20001
    Poziom 42  

Bierz Dodga Caravan/Chrysler Voyager od 2001 2,4 benz automat...Ja katuje go juz 5 rok i nie zmienie za żadne skarby.Zawsze odpala ,pali 15 gazu.wejdzie 7 osób ,pół tony węgla,cementu.Komplet wypoczynek 3,2,1 też sie zmieści.Demontaż kanap 30 sek.Tył na resorach ,przód mc pherson.Wysoko stoi jak chcesz mogę zmierzyć ale po lesie kraweznikach wysokich sadzi jak sarna.
    https://www.google.pl/search?q=dodge+caravan&...Abix4D4DQ&sqi=2&ved=0CEUQsAQ&biw=1366&bih=667
    mamy takiego srebrnego.

0
  • #3 04 Kwi 2013 23:46
    ravpraca
    Poziom 12  

Dziękuję za odpowiedź.

A jak to jeździ w zimę? Jak sie sprawdza w takich koleinach, miękkim gruncie?
    Czy rdzy nigdzie nie ma?

Parkowanie pod Tesco to problem? Jak z promieniem skrętu?

Czy komfortowo się tym jeździ? Nie męczą długie trasy?

0
  • #4 05 Kwi 2013 08:20
    andrzej20001
    Poziom 42  

To 2 tony jest stabilny,siedzisz wysoko, śmiga sie wygodnie skręt bez zastrzeżeń.Leciutko kierownica chodzi,moja żona tym śmiga głównie.Nie prowadza w koleinach.Śmigam na wielosezonowych Nexenach lato/zima , komplet starcza na 3 lata po ~25tys/rok.Ciągnie na przód także po śniegu,błocie jedzie.Musisz po prostu gdzieś w komisie sie bujnąć i zobaczysz.Zdziecmi rok temu jechaliśmy 700km do Polańczyka w Bieszczady. 2 postoje tylko na siku także można lecieć długo.Co ciekawe po takiej długiej trasie spalił 12l/100 ale raczej tu po okolicy i trasy po 100km pali 15l/100 gazu.Maska mi zardzewiała ale to dlatego że owady latem chciałem zmyć płynem do felg i za długo nie zmywałem,moja głupota.

0