Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NTC - Odbieram tylko Mux 2

04 Kwi 2013 21:30 2328 13
  • Poziom 8  
    Witam. Skończyła mi się umowa na telewizję satelitarną i postanowiłem przesiąść się na NTC. Niestety telewizor łapię tylko Mux 2 (obraz czasami przycina). Mieszkam niedaleko Sandomierza (25 km) 50.669 stopni N 21.454 stopni E. Antena (12 letnia siatkowa z nowym wzmacniaczem ANPREL SWA-557/LUX) skierowana na wschód, prawdopodobnie na Zamość (140 km). Tvp 1 i 2 analogowo odbiera bardzo dobrze, polsat minus bardzo dobrze, tvn dostatecznie, a tvp 3 lublin dopuszczalnie. W innych ustawieniach anteny nie odbieram telewizji cyfrowej i łapię najwyżej tylko tvp1, tvp2, śnieżący polsat i śnieżący tvp3. Chciałbym odbierać telewizję cyfrową ze Świętego Krzyża (38 km), prawdopodobnie jestem w zasięgu. Co w tej sytuacji muszę zmienić w mojej instalacji antenowej? Wymienić całą antenę czy tylko zmienić wzmacniacz?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 12  
    Jako pierwszy wymieniłbym zasilacz, a następnie wzmacniacz, antenę zostawiłbym na koniec, choć raczej jej wymiana nie będzie konieczna!
  • Poziom 8  
    Zasilacz jest nowy, wymieniony razem ze wzmacniaczem. Obraz analogowy po wymianie tylko nieznacznie się poprawił.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 12  
    Czy kanały były wyszukiwane w kilku ustawieniach anteny czy tylko w jednej pozycji
  • Poziom 8  
    Kanały wyszukiwałem w kilku pozycjach (na Święty Krzyż, czyli północny zachód też próbowałem), ale tylko w jednym ustawieniu (na wschód) znajduje mi mux 2.
  • Poziom 35  
    Podaj swoją lokalizację. Sprawdź na stronie www.sat-charts.eu w zasięgu jakiego jesteś nadajnika/nadajników.
  • Poziom 8  
    Moja lokalizacja to: 50.66883074972512°N 21.453723907470703°E. Wg strony którą podałeś powinienem mieć bezproblemowy odbiór z Tarnobrzega (20.677 km), Świętego Krzyża (38.099 km), Tarnowa (80.857 km) i Leżajska (81.956 km).
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    mckrzysiek007 napisał:
    Moja lokalizacja to: 50.66883074972512°N 21.453723907470703°E.

Teraz zobacz sobie z jaką mocą jest nadawany np. TVP1 (800kW ERP) i TVP2 (1MW ERP) ze św. Krzyża : http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.aspx?obiekt=DODR_S3T .

Z takiej odległości i w dodatku z przedwzmacniaczem - PORAŻKA.

Cytat:
    Wg strony którą podałeś powinienem mieć bezproblemowy odbiór z Tarnobrzega (20.677 km), Świętego Krzyża (38.099 km), Tarnowa (80.857 km) i Leżajska (81.956 km).

Powinieneś mieć Odbiór a nie Przesterowanie samego wzmacniacza przy tak dużym natężeniu pola w.cz. . :!:

Pozdrawiam.
  • Poziom 35  
    Musisz zdecydować się z którego nadajnika będziesz odbierał kanały, stosując wzmacniacz w celu odbioru dalszego nadajnika całkowicie zakłócisz odbiór z nadajnika z bliższej lokalizacji. Poczekaj aż wyłączą analog, może wtedy unormuje się sprawa mocy nadajników.
  • Poziom 8  
    Czyli mam całkiem wywalić wzmacniacz, tak? Jutro spróbuje znaleźć coś w takiej konfiguracji.
  • Specjalista Sieci, Internet

Kierunki na nadajniki
    To skąd odbierasz ten mux-2 możesz określić sprawdzając kanał, na jakim go odbierasz- Link

Ogólnie odbiór powinieneś mieć ze Świętego Krzyża, bo tam masz mux-1 i 2, a za chwilę będziesz miał i mux-3 - czyli ręczne strojenie na kanałach k36 (594MHz) i k62 (802MHz). Oczywiście z anteną skierowaną na Święty Krzyż (zachód). Ale możesz też spróbować z anteną skierowaną na wschód, co pozwala osłabić zakłócenia ze wzmacniacza...

Jak się nie da - wymiana kabla antenowego i wzmacniacza w antenie na symetryzator (wtyczka antenowa zasilacza antenowego wymieniona na zwykłą wtyczkę antenową).
  • Poziom 38  
    Cytat:
    ...Antena (12 letnia siatkowa z nowym wzmacniaczem ANPREL SWA-557/LUX)...

Stary, skorodowany trup to nie antena. :!: :!: :!:
    Przeczytaj: Dobór anteny do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.
    Prawdopodobnie odpowiednia będzie antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, do tego dobry kabel żelowany,
    np. TRISET-113 PE żelowany.
    Odbiór, oczywiście, ze Świętego Krzyża.
  • Poziom 8  
    Kupiłem ten symetryzator, ale okazało się że nie potrzebnie. Tknęło mnie aby pożyczyć dekoder od znajomego. Po zmianie dekodera znalazłem 22 kanały (dwa razy TVP3 Rzeszów) i nawet nie musiałem przestawiać anteny. Temat do zamknięcia, dzięki za pomoc.