Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konflikt sygnałów HDMI? Obraz z PC na TV

akakij 04 Kwi 2013 22:00 1812 3
  • #1 04 Kwi 2013 22:00
    akakij
    Poziom 12  

Witam.
    Zapragnąłem puszczać obraz z peceta na TV. Kupiłem nową kartę video z wyjściem hdmi, kable połączyłem wszystko i cieszyłem się przez klika dni.
    Po jakimś czasie zrobiło się tak, że jak włączam komputer obraz z dekodera tv znika i czasem na tv wyskakuje mi komunikat o ochronie przed kopiowaniem Konflikt sygnałów HDMI? Obraz z PC na TV,
    co doprowadza mnie do szału, gdyż nie mam już pomysłów co to może być.
    Gdy do włączonego kompa podłączam kabel HDMI jest to samo.
    Co mogło się zmienić, co może być nie tak?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    TV: UE40D6510
    grafika: GT620 wpięta zgodnie z instrukcją w HDMI1 (DVI)
    dekoder vectry: 5830cdx wpiety w HDMI2

Dodam jeszcze, że po odłączeniu hdmi od peceta trzeba zrestartować tv, żeby móc oglądać.

Usunięto zbędny/ dublujący się załącznik!
    [_P_]

• #2 05 Kwi 2013 23:37
    akakij
    Poziom 12  

A może będzie pomocna informacja, że obraz z PC na TV jest wyświetlany prawidłowo?

• #3 06 Kwi 2013 18:29
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, miałbym dwie sugestie:

Sprawdź, czy ten telewizor ma funkcję "Auto select" dla sygnałów zewnętrznych. Jeśli tak, to wyłącz ją. Niestety, instrukcje tego Tv, które udało mi się znaleźć, są bardzo ubogie w szczegóły i nie udało mi się znaleźć, czy ten Tv ma tę opcję czy też nie.

Niepokoi mnie fakt:

"Dodam jeszcze, że po odłączeniu hdmi od peceta trzeba zrestartować tv, żeby móc oglądać."

Tak nie powinno było być. Może to sygnalizować jakieś kłopoty z telewizorem. Rozważ przełączenie komputera na gniazdo VGA. Efekt będzie ten sam, tylko kwestia dźwięku - o ile używasz tej drogi dla audio z komputera. Ale to nie powinno być problemem.

Powodzenia :)

• #4 10 Kwi 2013 00:03
    akakij
    Poziom 12  

Dzięki za podpowiedzi.
    Przegrzebałem menu telewizora i niczego w stylu auto selekt nie znalazłem; w ogóle niczego konkretnego związanego z HDMI.
    Wolałbym uniknąć przesyłania sygnałów przez VGA, bo rzeczywiście korzystam z audio, poza tym kabel HDMI 6mb mam już kupiony i ułożony. Najgorsze jest to, że wszystko przez jakiś czas bez zastrzeżeń hulało. Może dekoder uaktualnił sobie soft na jakiś bandycki :)
    Dopiero dopatrzyłem, że w momencie, gdy TV przestaje wyświetlać obraz z dekodera, na dekoderze wyskakuje napis HDMI OFF.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME