Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

saab 93-2.2dti + utrara mocy + ciężki rozruch na zimno

waldi1-61 04 Apr 2013 22:11 2547 5
    waldi1-61
    Level 10  
    Saab 9-3 2.2dti 2000r utrata mocy,ciężki rozruch na zimno.
    Wiem ze podobne tematy były już wałkowane kilkukrotnie,mimo to nie znalazłem odpowiedzi na moje problemy. A więc mój saab rozpędza się maksymalnie do 160km
    i więcej z niego się nie wydusi, nie zapala się u mnie jak u innych kontrolka silnika samochód w miarę przyspiesza , ale 160 km to jego kres. Drugi rzecz to to że jak jes tzimny to strasznie ciężko kręci jakby alu był słabo (aku 110Ah roczny) a jak jest przechylony to gaśnie po odpaleniu w momencie przymykania się klap wirowych.
    Ktoś mi kiedyś mówił ze to mogą być uszczelniacze pod wtryskami ale nie jestem tego pewien .Jeżeli ktoś może mi pomóż to bardzo proszę.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    janusz0212
    Level 13  
    Saab,sprytne auto, pojedz na diagnostyke za 50zl i bedzisz mial wszystko jak na tacy. Moze,byc to przeplywka, czujnik masy powietrza. Diagnostyka to podstawa
    waldi1-61
    Level 10  
    a czy mógłbyś mi napisać co to jest ten czujnik masy i gdzie on się znajduje.
  • Helpful post
    m_kusow1
    Level 12  
    waldi1-61 wrote:
    a czy mógłbyś mi napisać co to jest ten czujnik masy i gdzie on się znajduje.

inaczej przepływomierz masy powietrza
    umieszczony na układzie dolotowym za filtrem powietrza (najczęściej).

jedź na diagnostykę bo sam tego i tak nie sprawdzisz, a wymiana w ciemno nie jest tania.
    User removed account
    User removed account  
    waldi1-61
    Level 10  
    Wymiana przepływomierza pomogła dziękuje za podpowiedzi.