Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii

04 Apr 2013 23:03 18492 22
  • Level 9  
    Samsung GT-S5830 Ace
    Na wstępie chciałbym napisać ze telefon ten nabyłem w komisie jako nowy (faktycznie był on nowy) Był on kupiony u operatora za 1zł dnia 17.02.2012r . Wiec telefon mam jakoś rok czasu. Jest to mój pierwszy smartphone.
    Bateria w nim od początku jakoś świetnie nie trzymała ale dożywała do końca dnia przynajmniej. Jednak ostatnio coraz gorzej jest z nim. Coraz mniej mi bateria wytrzymuje. Na przykład odłączam go o 7 z ładowarki i udaje się do szkoły, <mam transmisje danych włączoną (siec jest to ORANGE), inne rzeczy takie jak wifi, gps mam powyłączane, a ekran mam na minimum podświetlenia. Czasami już gdy wyjdę z autobusu to mam 80% bateri, jak podczas około 15 minut słuchałem muzyki i trochę pobawiłem się na internecie czy popisałem wiadomości poprzez program Whatss app. W szkole dajmy ze coś tam na przerwie zobacze, ale to mało i bateria sama w sobie traci procenty. Czasami po wyciągnieciu z kieszeni telefonu, poziom bateri z 80% spada do 50%.
    W ostatnim czasie sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła. Dzisiaj np> w autobusie posłuchałem troche muzyki i tam na internecie troche zobaczyłem : facebook, instagram, (jakies około 15min) no i poziom bateri 80%, pożniej na lekcji skorzystałem z telefonu bo był czas wolny i bateria spadła do około coś 40%, pożniej na przerwie spadła do 15% a i po niedługim czasie do 7% (była to godzina koło 14,30 )

Wiec ani się tym telefonem nie bawiłem tak jak inni moi koledzy a najbardziej mi bateria schodzi :( , pomóżcie mi co mam zrobic z tym telefonem
    Dodam ze nic nie modyfikowałem/zmieniałem w tym telefonie oprócz takiej opcji z zwiększeniem pamięci telefonu, ponieważ nie mogłem zainstalowac sobie innych aplikacji : jak instagrama ponieważ pokazywało się ze za mało mam pamięci, chociaż nie mam poinstalowane duzo aplikacji. >> podaje linka do tego co zrobiłem na tym telefonie > http://forum.android.com.pl/f303/wszystkie-aplikacje-na-karcie-pamiae-ci-bez-root-85807/ >> zrobiłem to jakieś około miesiac czy prawie już dwa miesiące temu. Dodam ze to nie wpłyneło na działanie baterii, bo i tak słabo trzymała.

Dodaje kilka screenów jak sprawa wygląda w Aplikacje > Zużycie baterii .
    Uwagę może przykuć nagły poziom spadku naładowania baterii. Co mam zrobic z tym telefonem ?
    Proszę o pomoc Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 29  
    Możliwe że bateria do wymiany lub lekkie zwarcie czy telefon nie był zalany zawilgocony nie nagrzewa się.
  • Helpful post
    Level 34  
    Najpierw przywróc ustawienia fabryczne - usunie to wszystkie dane i aplikacje. Następnie nic nie instaluj i sprawdź jak wygląda zużycie baterii. Jeśli będzie ok to możesz po koleii instalować programy i sprawdzać jak wygląda czas pracy na baterii.
    Pod żadnym pozorem nie instaluj task killera ani żadnych widgetów/programów dotyczących baterii (monitorowanie stanu, kalibracja itp.) - to szkodzniki dla systemu, w niczym nie pomagają i powoduja tylko i wyłącznie wysypywanie się systemu.
  • Level 9  
    Telefon się nie nagrzewa podczas użytkowania na baterii. Nagrzewa się podczas lądowania i gdy w tym czasie np. używam telefonu. A ostatnio co zauważyłem to gdy udostępniałem internet, telefon się ładował w tym czasie, a jak go chwyciłem do rąk to był bardzo ciepły, było to dokładnie w lany poniedziałek. W programie do stanu baterii była temperatura 50C, z czego zazwyczaj jest 30-40C.
    Z zawilgoceniem to myśle ze nie był ten telefon aż tak narażony ;)

Dodano po 3 [minuty]:

A co do aplikacji w telefonie to instalowałem :
    - Latarka
    - Quick Time Table
    - Battery Widget
    - Bramka SMS
    - Facebook
    - Filmweb
    - GG
    - Glow Hockey 2
    - Hill Climb Racing
    - Instagram
    - Open FM
    - 3G Watchdog
    - Program TV Telemagazyn
    - Taging Thunder
    - Shazam
    - Słownik angielski
    - Speed test
    - Tank Riders
    - Tłumacz
    - tvn player
    - Viber
    - WhatsApp
  • Level 9  
    Pomożecie ?
    proszę :)
  • Level 34  
    Dwa posty wyżej masz wyraźnie napisane krok po kroku co trzeba zrobić...
  • Level 9  
    Po prostu napisałem coś więcej o telefonie i odpowiedziałem na te dwa powyżej posty.
    A mógłbym najpierw spróbowac z nową bateria ? > kupiłbym na allegro nową orginalną baterie i zobaczył jak wtedy działa ? Ewentualnie wtedy bym przywrócił ustawienie fabryczne
    co wy na to ?
  • Level 34  
    Jak chcesz to możesz, ale wątpie żeby wymiana baterii pomogła.
  • Level 9  
    To co najbardziej mogło by pomóc ?
  • Level 34  
    To co już napisałem - zdecydowanie wygląda to na uszkodzony soft przez jakieś złośliwe oprogramowanie ściągnięte z marketu.
  • Level 9  
    A jakbym to mógł naprawić ? W tych sprawach jestem zielony niestety :(
    Co mam zrobic po kolei ? Może jakiś poradnik ?

Dodano po 4 [minuty]:

Ponieważ najbardziej mnie martwi ten wykres i te nagłe spadki poziomu baterii. Czy ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem ?
  • Level 29  
    Po pierwsze to usuń Advanced Task Killer jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
    Po drugie to spróbuj przywrócić aplikacje na pamięć telefonu czyli tak jak było, kiepska karta do której ciągle odwołuje się telefon może powodować zwiększone zużycie baterii
    Jak nie pomoże - zrób przez Titanium Backup kopię aplikacji które chcesz zachować + kontakty i SMS i wtedy w Ustawieniach w zakładce Dane użytkownika zrób ustawienia fabryczne i najlepiej podmień kartę pamięci na inną i sprawdź ile wytrzyma.

Dopiero po tym możesz próbować z baterią, na 90% będzie to problem z którąś aplikacją bo masz zdecydowanie za długi pasek Czuwanie w stosunku do włączenia ekranu. Powinny się w miarę pokrywać ze sobą.
  • Level 2  
    mam ten sam problem na początku telefon działał dobrze ale już ma 1.5 roku i sądzę że to wina baterii proponuje wymienić mi się nie opłaca bo nie długo będę miał nowy telefon
  • Level 38  
    1. Zainstaluj AirPush Detector https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brosmike.airpushdetector i przeskanuj fona.
    Program wykrywa aplikacje działające w tle które zżerają baterię.

2. Zainstaluj AVG Antywirus https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antivirus i przeskanuj fona na wirusy itd.

3. Ładuj telefon tylko ładowarką sieciową, a nie przez USB np. z komputera.
    Na najbliższe trzy ładowania podłącz ładowarkę sieciową na całą noc. Nie odłączaj nawet jeśli ACE da znak że jest naładowany.

4. Zainstaluj Battery Solo Widget https://play.google.com/store/apps/details?id=net.maicas.android.batterys Przy niskim stanie baterii program pomoże ci i poinformuje co można wyłączyć aby przedłużyć długość działania baterii.
  • Level 9  
    Przepraszam ze tak długo nie odpisywałem, ale ostatnio nie miałem czasu się pobawić tym telefonem, niestety zaraz robię format telefonu (tak jak mi doradziliście, } przywrócę te ustawienie fabryczne. Ponieważ mój telefon teraz zaczął jeszcze bardziej świrować ze się tak wyrażę, pisze mi ze ma mało miejsca, chociaż nic nie instalowałem nowego i w dodatku, jak coś odinstaluje to po kilku godzinach ma znów tyle MB jak przed odinstalowaniem programu. Dziwne to jest. I w dodatku pokazuje się pamięć przeglądarki pełna.
    Dam znać co z tego wynikło ;)

Do użytkownika axelakis > 3. } ja ładuje zawsze telefon przez cała noc, a przez USB nigdy nie ładuje ;) dziękuje za podanie tych programów, z pewnością się przydadzą.
  • Level 13  
    Jak już koledzy wyżej pisali, na samym początku, przede wszystkim przywróć ustawienia fabryczne i sprawdź ile bateria trzyma.
  • Level 9  
    Tak więc chce podzielić się z wami, co wyszło z mojej próby naprawy. Przywórciłem ustawienia fabryczne, nawet wraz z kartą pamięci <wszystko zresetowałem>. Na nowym telefonie zainstalowałem Facebooka, WhatsApp, Viber, Battery Widget } te programy bez których nie mógłbym się obejśc. Widac róznicę w dzialaniu telefonu, jednak nie tak dużą jak chciałbym, lub aby ten pasek Czuwania sieci nie był taki duży.
    Dzisiaj telefon z ładowarki odłaczyłem o 7 rano, włączyłem go gdzieś około 23,30. Internet mobilny miałem włączony cały czas, jak w domu to wifi, bo przecież to smartfon ;) , słuchałem muzyki przez słuchawki z youtube, przez 12 minut podczas biegu na wf, jednak niestety już około 17 godziny miałem 13% bateri. Dorzucam kilka screenów. Co wy na to ? Dodam jeszcze ze nic nie wrzucałem na telefon, nawet go nie podłączałem pod komputer.

Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii
  • Level 13  
    Spróbuj z kartą innej sieci. Czasem karta sim lubi płatać figle. Jeśli jednak nie w tym tkwi problem, to wydaje mi się, ze jednak jest gdzieś jakiś zwarcie.
  • Level 29  
    Proszę cię, używasz cały czas transferu danych i WiFi i marudzisz że trzyma jeden dzień?
    Wyłącz internet to może uda Ci się wyciągnąć 3 dni ale nie sądzę. Dwa to max co da radę.
  • Level 9  
    Chciałbym podzielic się z wami dzisiejszym wynikiem działania telefonu.

Przepraszam ze tak odpowiem cytując wasze wypowiedzi: ,, Proszę cię, używasz cały czas transferu danych i WiFi i marudzisz że trzyma jeden dzień? '' > no czy marudze czy nie, to mój kolega mając SE Neo V korzysta wiecej z telefonu i bateria mu dłużej trzyma, jednak chciałbym się dowiedziec czy moge poprawic jakoś czas pracy na baterii i czy poprostu ja coś zle robie, lub to wina telefonu, badz baterii.
    ,,Wyłącz internet to może uda Ci się wyciągnąć 3 dni ale nie sądzę. Dwa to max co da radę. '' - wyłączyc internet to by nie mialo sensu, ponieważ dużo sie komunikuje przez program whats app i Viber :(
    ,, AirPush Detector wykrywa coś Question '' > jeszcze niee próbowałem, postaram sie jutro sprawdzic
    ,, Spróbuj z kartą innej sieci. Czasem karta sim lubi płatać figle. Jeśli jednak nie w tym tkwi problem, to wydaje mi się, ze jednak jest gdzieś jakiś zwarcie. ''> czemu mogło by byc to zwarcie ?

Czy wszystko jest okej z tą pracą bateri czy nie ? co sądzicie ?
    Dodaje screeny

Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii Samsung Ace - szybkie spadki procentu baterii i bardzo krótka praca na baterii
  • Level 29  
    Przy używaniu internetu cały czas to jest dobry wynik. Wybieraj, albo internet albo długi czas działania telefonu.
  • Level 11  
    Mój Galaxy Trend nowy,na sieci 3G czuwanie,sprawdzanie email i info w necie działał do czterech dni ale rozładowywanie do 4%-lub zero!!! i ładowanie full!!!
    Jak "zaszła potrzeba" doładowania a w szczególności nie do pełna po tygodniu takiej zabawy trzymała 1,5 dnia!!!Szlag!!!
    Teraz mam go 3,5 miesiąca i ....pełny reset instalki te same,czuwanie 2G!!!Net 3G tak samo email info.i????? 4 dni!!! i 4min. i 3% bateryjki.
    Stwierdzam iż na czuwaniu w 3G pożera od groma baterię,zabawa przy przełączaniu na 3G przy necie,ale są apki. można szybciej.
    Bezkonkurencyjny jest LG L5 !!!10-12 dni bez netu!!!Trochę wifi.

Dodano po 2 [minuty]:

nemo333 wrote:
    Przy używaniu internetu cały czas to jest dobry wynik. Wybieraj, albo internet albo długi czas działania telefonu.

I tyle w tym temacie!!!
    Nie da się śmigać z netem nieważne jakim przez trzy dni!!!
    Chyba niema takiego fooona....