Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor o przekątnej powyżej 50 cali

Appian 14 Kwi 2013 17:38 14688 48
 • #31
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #32
  Appian
  Poziom 8  
  OK choć bitrate nadawanych w Polsce kanałów jest ogólnie kiepski.

  A czy to prawda, że Sharp LC-60LE740E ma panel od Samsunga?
 • #33
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #34
  Appian
  Poziom 8  
  OK. A czy ten telewizor ma natywne odświeżanie matrycy 50 Hz czy 100 Hz?
 • #35
  Appian
  Poziom 8  
  No i stałem się posiadaczem telewizora Sharp LC-60LE740E! Właśnie zakończyłem jego wstępną konfigurację i muszę przyznać, że sprawuje się on bez zastrzeżeń. Obraz HD oglądany z odległości 2,5-4 metrów jest bardzo dobry a co równie ważne obraz SD jest także dość dobrze skalowany.
  Jeśli chodzi o usługi sieciowe to po podłączeniu Sharpa do internetu robi dobrze to, co powinien zgodnie z jego instrukcją: odtwarza przez DLNA multimedia z komputera choć liczba obsługiwanych formatów plików nie powala, jako tako działa wbudowana przeglądarka internetowa Opera oraz tych kilka aplikacji dostępnych w serwisie Aquos NET+. Oczywiście nie jest to Smart TV na miarę Samsunga ale niezbędne minimum takich funkcji posiada.
  Natomiast na minus zaskoczyły mnie głośniki i system ustawień dźwięku w Sharpie, bo jakość dźwięku nie jest najwyższych lotów a głośniki sprawiają wrażenie jakby były słabsze niż nominalnie posiadana moc 2x10 W. Mam jednak świadomość, że wielu użytkowników dużych telewizorów po prostu korzysta z osobnego systemu fonicznego, więc nie jest to dla nich wielkim problemem.
  Do tej pory nie bawiłem się w oglądanie obrazu 3D, bo nie posiadam okularów oraz nie próbowałem odtwarzać multimediów z nośników USB. Telewizor współpracuje póki co z dekoderem SAT więc nie miałem również okazji sprawdzić działania wbudowanego tunera SAT oraz funkcji dostępnych tylko w tym trybie (EPG itd.). Poza tym szkoda, że w Polsce nie działa system wypożyczalni filmów NET+, bo gniazdo na karty SD zwyczajnie się marnuje i jest tylko zbędnym gadżetem.

  Ogólnie jednak telewizor ten spełnia dobrze swoje podstawowe zadanie i na pewno w klasie BIG jest jedynym konkurentem telewizorów plazmowych w tym segmencie cenowym.
 • #37
  Appian
  Poziom 8  
  A jaki odtwarzacz Blu-Ray 3D najlepiej pasowałby do tego telewizora jeśli chodzi o jakość obrazu? Chodzi mi o to, czy współpraca z odtwarzaczem Blue-Ray także od firmy Sharp dałaby coś więcej ze względu na funkcję Aquos Pure Mode czy też odtwarzacze innych firm dają lepszy obraz 2D/3D a Aquos Pure Mode to tylko taki gadżet?

  Inna sprawa, która mnie nurtuje to odtwarzanie na moim telewizorze nagrań z kamery cyfrowej, która pracuje w standardzie AVCHD. Otóż wcześniej zgrywałem te nagrania na płyty DVD przy użyciu komputera i tu nie było problemu, bo je odtwarza teraz prawie każdy Blue-Ray player. Jednak rok temu kupiłem sobie przenośny dysk twardy i to na nim teraz trzymam te nagrania w postaci plików M2TS. Telewizory Sharp takich plików chyba nie obsługują więc dobrze byłoby mieć nowy odtwarzacz Blue-Ray, który je "widzi".
 • #38
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #39
  Appian
  Poziom 8  
  Właśnie wpadł mi w oko BD Panasonica typu DMP-BD320, który jest podobno topowym produktem sezonu 2012-13 w tej klasie sprzętu. On też rozwiązywałby sprawę odtwarzania nagrań AVCHD/M2TS z mojej kamery, bo to ta sama firma, więc pójdą one przez karty SD, USB, HDMI i DLNA.

  Z tego co się zdążyłem zorientować produkty Smart TV Panasonic posiadają polskie aplikacje Ipla i Iplex ale czy jest w nich także dostępny TVN Player?
 • #40
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #41
  Appian
  Poziom 8  
  Okulary 3D do Sharpa już mam i obraz wygląda rewelacyjne! Teraz zamówiłem ten odtwarzacz BR Panasonica.
 • #42
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #43
  Appian
  Poziom 8  
  Hoho! Jak widzę dongle z Androidem to przyszłość TV. :)
 • #44
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #45
  Appian
  Poziom 8  
  Odtwarzacz Blue-Ray 3D Panasonica już podłączony do TV Sharp. Cóż można powiedzieć: "Uczta dla oka!" :D
 • #46
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #47
  Appian
  Poziom 8  
  Tak, podłączyłem już ten BD do internetu i jest Iplex, Ipla oraz TVN Player! Musze jeszcze dobrać układ aplikacji pod swoje potrzeby ale to już szczegół.

  Mam jeszcze pytanie odnośnie opcji ustawień dźwięku przy połączeniu telewizora z tym BD. Otóż TV Sharp oferuje jakieś tam wirtualne efekty dźwięku przestrzennego (Hall 3D, Film 3D, Standardowy 3D). Czy wobec tego chcąc z nich skorzystać mam w opcjach BD ustawić przekazywanie dźwięku w formatach przestrzennych przez kabel HDMI do telewizora czy też wybrać opcję Downmix do jakości stereo?
 • #48
  Użytkownik usunął konto
  Poziom 1  
 • #49
  Appian
  Poziom 8  
  Jeśli ma się kino domowe to zupełnie inna sprawa!

  Mnie zaś chodzi o coś takiego: Czy używając jedynie głośników telewizora wyposażonego w opcję wirtualnego dźwięku przestrzennego muszę mu z odtwarzacza BD dostarczać sygnał przestrzenny 5.1 czy też wystarczy sygnał stereo, bo cały efekt virtual surround telewizor robi i tak sam z otrzymywanego przez HDMI dźwięku stereo? Nie wiem po prostu czy aby telewizor mógł wytworzyć efekt virtual surruound trzeba mu dostarczyć z odtwarzacza takiż oryginalny sygnał 5.1 czy też wystarczy sygnał stereo?