Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LEW-1 - Licznik przedpłatowy -

05 Kwi 2013 05:53 5574 16
  • Poziom 7  
    Witam
    Wczoraj zakupiłam doładowanie licznika przedpłatowego za 100zł ,do wykorzystania mam tylko 20Kwh ,co się stało z reszta Kwh ,czyżby 1 Kwh na tym liczniku kosztował przysłowiowy majątek ??
  • Moderator - Elektryka
    dorkaa napisał:
    co się stało z reszta Kwh

Zamiast na kWh, złotówki poszły na opłaty stałe.
  • Poziom 7  
    Nie bardzo rozumiem .licznik mam od 13.03.2013 wiem że jest pobierany abonament 40 zł w tym przypadku pociągneło chyba więcej

Dodano po 3 [minuty]:

Czy w tym przypadku taka wysoka opłata stała nie wiąże się z długiem ???

Dodano po 4 [minuty]:

Pierwsze doładowanie 14.03.2013
    energia38kw =17,15
    składnik zmienny 38 kwh =11,66zl
    przesył stały 22,75zł
    skł.stałe 43,67zł
    prowizja 3,99zł
    razem 99,22zł

Czy skł.stałe 43,67zł to jest ten pobierany abonament ???
  • Moderator - Elektryka
    dorkaa napisał:
    Czy skł.stałe 43,67zł to jest ten pobierany abonament ???

Tak. A jego wysokość zależy od taryfy - u Ciebie jest to C.
    Lokal użytkowy czy mieszkanie?
  • Poziom 7  
    To jest prywatny lokal przeze mnie dopiero co wynajęty (użytkowy)w którym obecnie przez 8 godz pracuje mój farelek o mocy 2Kwh , czajnik 1 lub 2 kawy i bojler el.10 l i laptop wszytko to pobiera dziwnie dużo Kwh

Dodano po 13 [minuty]:

Po podpisaniu przeze mnie i własciciela umowy wynajmu ,po jakimś czasie okazało się że nad lokalem wisi spore zadłużenie (niedopłata za prąd),cały czas zastanawiam się czy to zadłuzenie przypadkiem nie zostało przypięte do mojego nowego przedpłatowego licznika ???
  • Moderator - Elektryka
    dorkaa napisał:
    obecnie przez 8 godz pracuje mój farelek o mocy 2kW , czajnik 1 lub 2 kawy i bojler el.10 l i laptop wszytko to pobiera dziwnie dużo kWh

W innym wątku piszesz, że pracują dwa farelki, razem 4kW * 8godz. = 32kWh
    Na doładowaniu za 100PLN z opłatami stałymi masz 38kWh.
    Kolejne doładowanie w tym samym miesiącu jest bez opłat stałych, więc będzie więcej kWh (za 100PLN - ok.120kWh).

W tytule licznik opisujesz jako LEW-1. Albo LEW-11 albo LEW-31.
    Raczej ten drugi, trófazowy i moc przyłączeniowa 16kW - stąd takie wysokie opłaty stałe.
  • Poziom 7  
    Oba farelki pracowały przez pewnien okres,czyli przez 8 godz w trakcie większych mrozów' Zaokrągliłam trochę moc poniważ jeden z nich ma 1,6 kW
    Obecnie pracuje jeden farelek o mocy 2kW
    Z tego co się dowiedziałam to 1 kWh to 0.62gr
    Pierwsze doładowanie 100zł 38kWh
    Natomiast wczorajsze za 100 zł otrzymałam tak jak już pisałam tylko 20 kWh. Czy nie ma tu stałej zasady ???
    Bardzo niezrozumiałe jest to pobieranie opłat jak to, że zostaje odrzucona pewna kwota na terminalu ,który powinien pobrac to czym się obecnie dysponuje.

Dodano po 4 [minuty]:

Zbich70, powiedz mi proszę czy licznik jednofazowy dałby sobie radę z tym sprzętem który wcześniej tu opisałam,farelki ,bojler itd. ??
  • Moderator - Elektryka
    Koleżanko - najpierw wielkości i jednostki bo żonglujesz nimi strasznie.
    Moc w kW (kilowatach)
    Czas w h (godzinach)
    Energia = moc * czas czyli kWh (kliowatogodzina)

Farelek 2kW + czajnik pewnie też 2kW + bojler, może być różny, ale załóżmy, że 1,5kW + laptop do 0,5kW. Razem - 6kW.
    8kW z drugim farelkiem. Tyle potrzeba aby móc włączyć wszystkie urządzenia jednocześnie. Na jednej fazie mało prawdopodobne.
    Taryfy i fazy to różne sprawy. Prosiłem żebyś podała pełen model licznika LEW-??
    I w końcu ten Twój lokal to gospodarstwo domowe czy działalność?

Co do doładowań - rozpisz wszystkie doładowania tak jak rozpisałaś te pierwsze.
  • Poziom 7  
    Wiedziałam że narażę się popełniając takie byki :p Postaram się nie popełnic więcej takich rażących błędów i oczywiście przepraszam i dziękuje za wyrozumiałość :)
    Licznik LEW 121 PNE ,jednofazowy ,wielotaryfowy 3K7 ,kl B ,5120 Imp/KWh
    1 w tym miesiącu wczorajsze doładowanie za 100zł
    energia20KW=9.03
    składnik zmienny 20KWh=6,14
    przesył stały 37,11
    skł.stałe dystry 43,67zł
    prowizja 3,99zł
    razem 99,94

Dodano po 19 [minuty]:

Wszystki doładowania rozpiszę wieczorem ,ponieważ nie mam ich przy sobie .
    Lokal wynajmuje jako osoba prywatna
  • Pomocny post
    Moderator - Elektryka
    dorkaa napisał:
    Lokal wynajmuje jako osoba prywatna

Ale jakie jest przeznaczenie tego lokalu?
    Inaczej - czy spełnia któryś z tych warunków?
    LEW-1 - Licznik przedpłatowy -
  • Poziom 7  
    Dość trudne pytanie ,po przeczytaniu tej tabeli stwierdzam że Nie spełnia zadnych z tych warunków ,chyba że ma cos wspólnego z domkami jednorodzinnymi które stoja obok , tam stoi również mój licznik. Nie no żart :D
  • Pomocny post
    Moderator - Elektryka
    Niestety muszę Cię rozczarować - wszystko się zgadza.

Jesteś w grupie taryfowej C11, moc przyłączeniowa 15kW.

Doładowanie z wczoraj jest prawidłowe.
    Dwie pierwsze pozycje to sama energia w kWh.
    Opłaty stałe to dwie kolejne pozycje i razem jest to 80,78zł/miesiąc
    Naliczone za cały kwiecień.

W marcu przesył stały pomniejszono proporcjonalnie od dnia zainstalowania licznika, stąd też zostało na dodatkowych 18kWh.

Doładowań pozostałych nie musisz przepisywać. Tam są tylko dwie pierwsze pozycje i prowizja. Za 50zł masz 60kWh.

Pomyśl o zmianie taryfy lub zmniejszeniu mocy przyłączeniowej. Przy 8kW opłaty stałe to 43zł.
  • Poziom 7  
    Kolego ,dziękuje bardzo za odpowiedz
    Mam jeszcze jedno pytanie ,czy osoba która zdecydowała się na wymianę licznika ,w tym przypadku z tarczowego na przedpłatowy jest zobowiazana zapłacic za ten licznik.Słyszałam że koszt takiego licznika wynosi 960zł oczywiście jest mozliwośc spłacania w ratach .Wczesniej słyszałam że wymiany są darmowe ,więc pytam z czystej ciekawości jaka jest prawda???
  • Moderator - Elektryka
    Jest płatne tylko mniej - jednofazowy 480zł.
    Ale masz go prawie miesiąc, najpierw musiała być umowa...
    Ty zawierałaś umowę czy właściciel lokalu?
  • Poziom 7  
    Właściciel ,ja nie mam prawa do zawieraniu umów .
  • Specjalista elektryk
    Jeśli dostajesz go w "nagrodę" za nieterminowe opłacanie rachunków to jest bezpłatny. Jeżeli jest instalowany na twoją prośbę - jest odpłatnie.
  • Poziom 7  
    Witam ,mam nowe informacje
    Taryfa się zgadza
    z informacji własciciela moc przyłączeniowa to 7 kW
    i kolejna sprawa ,co miesiąc przy doładowaniu pobrane jest jednorazowo 20 zł za licznik ,czyli jakiś tam dług o którym przy zakupie doładowanie nie ma wzmianki .
    W tej chwili dla mnie sprawa dalej jest niewyjasniona ;(