Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E1752C+TP-Link MR 3420 - Blokada portu 5060 UDP Play Online

05 Kwi 2013 09:09 1650 1
  • Poziom 9  
    Po usilnych staraniach, aby odpalić swój Voip Plfon na mobilnym internecie Play na modemie Huawei E1753C + Tp-Link mr 3420 załamałem ręce.

Próby moje spełzły na niczym pomimo ustalenia:
    Ip sztywnego bramce grandstream 486 od PLFON
    DMZ na bramke jej IP
    Port trigerring zakres portów wg. ustaleń z PLFON
    Wyłączenie firewall

niestety nic nie pomogło, po kilku telefonach do PLFON Pani z obsługi wpadła na pomysł by bramkę podłączyć pod inny internet z funkcją DHCP i bramka zaskoczyła. Więc wg. niej problem leżał po stronie routera. Coś mnie tknęło, że może by spróbować inną kartę sim miałem Orange businees everywhere pod ręką tylko się zalogował do sieci odrazu Voip zaczał hulać aż miło.

Teraz moje przeprawy z Play
    1 telefon do play: Konsternacja chłopaka, na infolini, że takie trudne pytanie zadałem poszedł skonsultować po chwili odpowiedź, że nie blokują żadnych portów
    2 telefon do PLFON: Pani jak się dowiedziała, że to router na mobilnym internecie playa stwierdziła, że jak bym jej odrazu powiedział to by mi powiedziała, że problem lezy po stronie play, bo już kilku pacjentów miało z tym problem.
    3 telefon do play: znów konsternacja okazało sie, że jednak coś jest blokowane i pan przyjął reklamacje.
    odpowiedź na reklamacje:

Odpowiedź

Szanowni Państwo,

dziękuję za zgłoszenie dotyczące usługi internetowej które otrzymałem 03-04-2013 roku za pośrednictwem infolinii.

Informuję, że w przypadku korzystania z usługi mobilnego internetu, łączą się Państwo za pomocą zmiennego adresu IP. Tym samym nie jest możliwe spełnienie Państwa prośby.

Ufam, iż w pełni wyjaśniłem poruszaną kwestię.

Ireneusz Jaroszewski
    Obsługa Klienta Play

hahaha rozwaliła mnie ta odpowiedź co ma zmienne IP do blokowania portu 5060 UDP? W orange też jest zmienne i hula aż miło. Co mam zrobić? Jak walczyć z play o odblokowanie mi VOIPa?
  • Switche POE
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Walczyć możesz, ale realne szanse na wygraną są nikłe.