Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE32M87BD - Połowa obrazu w lustrzanym odbiciu

h.g 05 Apr 2013 10:07 6972 13
    h.g
    Level 18  
    Witam.
    Tv dostarczony na warsztat na problem z uruchomieniem. Uszkodzony zasilacz naprawiłem, tv ruszył. Lecz wyświetlany obraz jest dokładnie podzielony na dwie połowy, lewa połowa jest swym lustrzanym odbiciem, prawa ok.
    Matryca T315XW02, T-CON T315XW02 VF. Połączenia taśm T-CON-matryca sprawdziłem, pamięć na T-CON zapisałem FF bez zmian, Factory-reset bez zmian.
    Może ktoś miał taki problem po naprawie niewydolnego zasilacza?
    h.g
    Level 18  
    Witam.
    Dzięki za link, tam podobny problem tylko u mnie obraz kolorystycznie prawidłowy, tylko po bokach czarne pasy około 2cm. Dołaczam foto. Samsung LE32M87BD - Połowa obrazu w lustrzanym odbiciu Samsung LE32M87BD - Połowa obrazu w lustrzanym odbiciu Samsung LE32M87BD - Połowa obrazu w lustrzanym odbiciu
    satgal
    Level 40  
    Za adresowanie wyświetlania obrazu odpowiada tcon na którym jest oprogramowanie gdzie ma być wyświetlany i w jakiej kolejności poszczególny pixel. Czytając tu na forum często naprawę TV zaczyna się od zapisywania pamięci zerami nie zależnie gdzie ona jest na tcon czy MB to podobno nie ważne.
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Usterka na t-con. Potrzebny wsad pamięci do t-con, lub ewentualnie wymienić moduł.
    h.g
    Level 18  
    Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Pamięć na TI-CON jak wcześniej napisałem zapisałem na początek FF- nic to nie zmieniło. To może ma ktoś wsad do tej pamięci.
    h.g
    Level 18  
    Dzięki za wsad, ale sprawdzę w poniedziałek bo warsztat jutro nieczynny ( zaopatrzenie).
    Pozdrawiam.
    lisek
    Service technician RTV
    Coś jakby niedobrego z sygnałem H-pos ?
    Lub czy w menu nie przestawiono pozycji "Lustro-Normal" (obrót?) ?

(':?:') Czy wyświetlane Menu (OSD) też wygląda podobnie?
    h.g
    Level 18  
    Witam.
    Kol. Lisek osd też lustrzane, widać to dokładnie na foto.
    lisek
    Service technician RTV
    Sorry nie dopatrzyłem.
    taki masz T-bon (ważne owe napis ponizej 06A10-1C)
    Quote:
    AVDD1 - 15,6
    VGL1 - minus (-6 )
    VGH1 - 30
    VCOM - 7
    COMF - 6,3
    V1D8 - 1,8.

Samsung LE32M87BD - Połowa obrazu w lustrzanym odbiciu

Czy T-CON T315XW02 VF 06A95-1B,
    z dobrego
    Quote:
    AVDD+17.5, VGHC+25.8, VGH+29.9, , VCOM +6.5

Wsad od 24c64 tycona poniżej

Co w trybie autonomicznym (AGMODEN na masę , Main odłączony) powinny pojawic sie (obrazy RGB krata ...)
    h.g
    Level 18  
    Witam.
    Dokładnie taki T-CON T315XW02 VF 06A95-1.
    Napięcia na t-con zgadzają się. Wsad wgrany-bez zmiany.
    Aby uruchomić tryb autonomiczny (AGMODEN na masę , Main odłączony) wystarczy podać tylko zewnętrzne zasilanie na t-con?
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Cholera, szkoda, że nie pomogło wgranie wsadu. Raz spotkałem się z takim czymś w modelach M87BD, że w tym wypadku pomógł reset pamięci szeregowej na main. (256k). Najlepiej to 'wzruszyć' tą matrycę metodą Andrzeja (satgal) gdzie podawał zasilanie oraz 3.3V na jeden z pinów i wtedy mając podświetlenie potwierdzisz na 100% winę t-con ale tylko pod warunkiem, że tak jak pisze lisek powyżej ta matryca wyzwoli obraz testowy (kraty) bo z kolorami WRGB to g..no da się stwierdzić