Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y560 - Przycisk recovery nie dziala po formacie i instalacji Windows 8

05 Kwi 2013 12:06 4593 5
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z moim laptopem Lenovo Y560. Cos mnie podkusilo zeby zainstalowac Windows 8 czego bardzo mocno zaluje. Instalacje chcialem przeprowadzic przez upgrade win 7 do 8 lecz w trakcie instalacji wywalilo mi jakiegos zonka no i system sie nie zainstalowal. Zeby zainstalowac win 8 zrobilem format dysku C no i zainstalowalem caly system. Po calej operacji przestal dzialac przycisk recovery ktory instalowal czystego win 7 z ukrytej partycji. Co zrobic zebym przycisk recovery zaczal dzialac i zeby zainstalowac win 7 z ukrytej partycji.

• Poziom 29  
    Już nic, ukryta partycja recovery poszła do krainy wiecznych łowów w czasie formatowania, a dokładnie partycjonowania dysku. Poszukać w necie obrazu ISO z wersją systemu, która była oryginalnie zainstalowana, wypalić płytkę na innym komputerze i zainstalować od zera system ręcznie. Po instalacji ściągnąć sterowniki ze strony producenta.
  • Poziom 2  
    Tylko jest cos takiego ze jak robilem partycje ukryta jako widoczna to znajdowal sie na niej obraz tego windowsa i wszystko wygladalo na nietkniete. Problem polega na tym ze przycisk recovery z ta partycja nie bangla.

• Poziom 29  
    Wrzuć jakiegoś linuxa Live na CD i spróbuj ustawić partycję recovery jako aktywną, jeśli jeszcze nie została uszkodzona to może ruszy, nie wiem tylko, czy Lenovo nie ma dodatkowego loadera na początku dysku, który został skasowany i dlatego nie ma dostępu do opcji odzyskiwania.
  • Poziom 2  
    No to chyba jednak pofatyguje sie i serwis odwiedze :)
  • Poziom 24  
    System jest do odratowania, pierwsze co zrób to zgraj pliki z ukrytej partycji na inny nośnik.
    Robisz by partycja była widoczna, zgrywasz, ukrywasz tak jak było.
    Bo płyt zapewne nie wypaliłeś na początku? Tak byś wrzucił do napędu i by było wszystko w porządku.
    Jeśli nie czeka Cię trochę dłuższa droga by to naprawić, ale trudno nie jest.
    Można to zrobić z pozycji linuksa, ale Lenovo wypuściło bardzo fajne i proste narzędzie do tego.
    Wrzuć w google Onekey Recovery 7.0 Engineering , znajdziesz choćby na torrentach, czy chomiku.
    Wypalasz na DVD, następnie gdy płyta się zbootuje wybierz opcję 3 z menu.
    Jeśli nie grzebałeś w rozmiarze partycji powinno być wszystko ok.
    Po naciśnięciu guzika nastąpi przywracanie 7.
    Jeśli nie pomoże, to wtedy dam inną instrukcję, ale z opcją 2 ew. 1.
    Teraz mam 8 i nie robiłem doświadczeń z przyciskiem przywracania, czy on działa jak jest ten system zainstalowany.
    Gdy go instalowałem pozbyłem się ukrytej partycji i nie korzystam z przycisku, który jest nie udolny i kasuje dane z dysku C w trakcie przywracania systemu ;)
    Bo może być iż Windows 8 z partycji C i przycisk OKR będą się gryzły, ale to jest pesymistyczna wersja.