Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Carisma - Pęknięcie na głowicy

05 Kwi 2013 16:07 3726 6
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie piszę do was z pytaniem czy warto ryzykować i zakładać ponownie głowicę jeśli ma ona pęknięcie widocznym na zdjęciu. Głowica jest po planowaniu przebieg ok 300 tys km. Wcześniej uszczelka była wymieniana 4 lata temu po czym przejechałem ok 100 tys. Mikro pęknięcia były już wcześniej na wlotach wtryskowych przy ostatniej wymianie uszczelki. W tej chwili wymieniamy uszczelkę ponieważ woda dostała się do cylindrów. Czy to możliwe ze doszło do uszkodzenia uszczelki ponieważ głowica nie była wcześniej planowana. Chciałbym jeszcze zapytać czy jeśli założę głowicę czy nie dojdzie ponownie do zalania cylindrów wodą.
    Z góry dzięki za odpowiedz oraz pozdrawiam.

Mitsubishi Carisma - Pęknięcie na głowicy Mitsubishi Carisma - Pęknięcie na głowicy Mitsubishi Carisma - Pęknięcie na głowicy
  • Moderator na urlopie...
    Możesz zakładać spokojnie. Ja się tego narobiłem dość sporo i nigdy problemów nie było. Oczywiście sprawdziłeś gniazdo zaworowe do którego przebiega to pęknięcie? Jeśli gniazdo ok, to zakładaj - powinno być w porządku.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Motronic napisał:
    No że między zaworami pęka to normalka, ale między zaworem a komorą wstępną?

Nawet pęknięcia samej komory są normalne. Sprawdzić tylko dla pewności szczelność płaszcza wodnego.
  • Poziom 8  
    Nie widziałem żadnych pęknięć związanych z obiegiem kanałów układu chłodzenia jeżeli nazywasz to płaszczem wodnym. Więc mogę spokojnie zakładać ?
  • Moderator na urlopie...
    robokop napisał:
    Sprawdzić tylko dla pewności szczelność płaszcza wodnego.

Kolega pewnie miał na myśli ciśnieniowe sprawdzenie, nie wizualne! Na oko tego nie zobaczysz :D