Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E52 - Nokia E52 odzyskanie konataktów

05 Kwi 2013 17:19 3429 9
  • Poziom 17  
    Witam.
    Posiadam nokie e52 która się wyłączyła i obecnie pojawia się komunikat skontaktuj się z operatorem, włączenie telefonu nie możliwe.
    Wgranie oprogramowania pomoże ale niestety usunie mi również dane.
    Próbowałem odczytać je BB5 Best box, głównie chodzi o kontakty, ale z tego co czytałem prawie nokii e52 ten box nie obsługuje.
    Jest jakaś szansa żeby to odczytać?
  • Poziom 21  
    Co pokazują self testy? Być może wystarczy dograć PM 1,309 a wtedy kontakty zostana nienaruszone.
    Poza tym ATF lub BEST ma opcję zrzucenia całej pamięci do pliku bin. Potem można spróbować wyciągnąć z tego to co Cię interesuje.
  • Poziom 34  
    Kiedyś w domowym zaciszu zgrałem FULL PM z działającej Nokii E52 za pomocą Nokia BB5 USB Utility v2.8 by fr3nsis. Tylko do .pm się zapisało, a nie do .bin Następnie użyłem ReadContacts v1.6.5 żeby wyciągnąć kontakty, ale w pozycji Kontakty ujrzałem NIE. Poczytałem trochę i z wpisów wynika, że w E52 kontakty nie są zapisywane w PM.
  • Spec od GSM
    Odczyt obrazu binarnego całej kości flash i dopiero wtedy można wyciągnąć.
  • Poziom 17  
    a czym odczytać ten obraz binarny z telefonu i jakim programem wy edytować?
  • Poziom 34  
    Na przykład za pomocą Nokia Best (BB5 Easy Service Tool).
  • Poziom 11  
    Witam Panowie, moja E52 umarła. W zasadzie sama z siebie. Kontakt z sprzedawcą ... itd....
    Zależy mi na kontaktach i kalendarzu z tej noki. Reszta w las łącznie z telefonem.
    Czytałem już kilkadziesiąt wątków na forum ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi, a ten wydaje mi się najbardziej adekwatny do mojego wpisu.
    Pożyczyłem od kolegi uni tool box (BEST), i podłączyłem telefon zgodnie z poradnikami i oprogramowanie BB5 infinity box-team ver.196.
    Telefon idzie w tryb local mode, robi mi pełny dump .bin, ale w momencie kiedy chcę odzyskać Phone book czy Calendar daje mi coś takiego
    Code:
    BackUp UserData : [PhoneBook]

Generation mode : [S60]
    Operating mode is OK, no need change...
    SmartPhone algo initialise...
    Setup data...
    StartUp FileSystem...
    Fsrun OK...
    Detect Symbian OS Generation...
    Detected: [Symbian OS 9.3/9.4] Phone!
    Warning! Many [9.3] and [9.4] phones not supported now :(
    Running : APE_TEST_SERVER,w03_09,(c)NMP
    Found!
    Will read 21 blocks...
    Sorry, FS error : Phone not answer... :(
    Error during read...

Error during read...

Czy ktoś z Was może mi pomóc pozbyć się błędu, lub ewentualnie pomóc wygrzebać z .binarki te dane.

Wczoraj w jednym z serwisów uzyskałem informację że można by telefon flashować odpalić (jeśli się da) i załadować na powrót dane. Jest to możliwe ??.

Bardzo proszę o pomoc, te dane są dla mnie bardzo ważne. I obiecuję że przejdę na smartfona :) w końcu, choć nie chętnie.
  • Poziom 35  
    Zdaje sie, ze po prostu zla opcje wybierasz. Jak masz .bin to pod opcja "read full flash" w bescie jest sa opcje do wydobycia danych z obrazu. Wybierasz "symbian s60", zaznaczasz na czym ci zalezy i GO. Jesli nic nie wyciagnie, masz jeszcze "symbian s60 forensic" - tu tylko kontakty i moze ci zczytac krzaki, w zaleznosci od stanu zczytanego zrzutu.
  • Poziom 11  
    No to chyba mam jasność :(

Code:
    Disc found, Size: 61M

Contacts not found... :(
    3 files from Phone Gallery saved - Ok
    2 sms files saved - Ok
    Done!!!

Czyi wychodzi na to że nie ma kontaktów w tym .bin. Niestety na karcie ich też nie ma :( czyli lipa.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ??
  • Poziom 35  
    Zobacz jeszcze jako s60 forensics. Jesli tam nic nie wyciagnie to mozna sie raczej pozegnac.