Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra I - szyby elektryczne.

xwojcio 23 Lut 2005 08:16 4666 8
  • #1 23 Lut 2005 08:16
    xwojcio
    Poziom 15  

Mam pytanie, czy przekaźnik sterujący siłownikiem el. szby przedniej znajduje się w drzwiach, skrzynce bezpieczników, czy może jeszcze gdzieś indziej ?? Całkowicie mi padło sterowanie el. przednich szyb i nie mogę zlokalizować przekaźnika. Bezpieczniki są ok.

• #2 23 Lut 2005 08:55
    Darexxx
    Użytkownik obserwowany

ja mam zamontowany w lewych przednich dzwiach ale słyszałem że zależy gdzie był samochód składany

• #3 23 Lut 2005 11:31
    xwojcio
    Poziom 15  

Ten jest sprowadzony z Niemiec. Ma pełne wyposażenie, z klimą. Lewe dzwi już rozbierałem, oglądałem ten siłownik i okablowanie - brak jakiegokolwiek przekaźnika. Dziwne jest bo po wciśnięciu klawisza sterującego siłownikiem pojawia się napięcie na zaciskach siłownika, ale nie słychać klikania przekażnika. Z obu stron jest identycznie. Nie możliwe raczej, aby siadły oba siłowniki.

• #4 23 Lut 2005 12:53
    Heroses
    Poziom 24  

Podaj napięcie z zewnątrz np z akku bezpośrednio na silniczek zobaczysz czy zadziała. (musisz rozłączyć silniczek od instalacji przed podłączeniem zasilania.)

Sprawdź dokładnie przełączniki i czy na nich jest odpowiednie napięcie być może jest słaba masa i takie sa objawy.

• #5 23 Lut 2005 13:56
    xwojcio
    Poziom 15  

Dobra myśl z tą masą, wiem że gdy masowanie jest tzw. słabe to urządzenie potrafi szwankować, raz miałem to z radioodtwarzaczem. Na gorąco z akku też będe próboał podpinać wiem, że należy rozpiąć mufę (łącznik przewodów) przy drzwiach, bo można coś uszkodzić.

• #6 23 Lut 2005 14:28
    Kamilloo
    Poziom 13  

Witam

W niektórych modelach aut sterowanie silnikiem elektrycznym od szyb odbywa się za pomocą przekaźnika, ale może być i tak że przekaźnik został pominięty a samo sterowanie odbywa się na przycisku. W wiekszośi modeli opla i daewoo główną usterką jest wyrobienie sie samego włącznika, albo uszkodzenie styków.
    Proponował bym najpierw zacząć od samego przycisku

• #7 24 Lut 2005 09:37
    xwojcio
    Poziom 15  

Wezmę to pod uwagę, muszę zerknąć na schemat, jakie zależności są pomiędzy wyłącznikiem od sterowania prawej szyby na lewych i prawych drzwiach, czy są niezależne czy współzależne. Zaznaczam, iż obie strony sterowania nie działają i stało się to nagle.

• #8 24 Lut 2005 10:36
    Heroses
    Poziom 24  

Istnieje taka możliwość że gdy masz uszkodzony jeden przełącznik od szyb to nie będa one działały. Spotkałem się już parę razy z takimi przypadkami. Wyciągnij je i sprawdź czy oba w tych samych pinach przewodzą i w tych samych nie.

• #9 14 Lis 2005 07:42
    xwojcio
    Poziom 15  

Problem został usunięty. Przyczyną był brak kontaktu głównego zasilania silniczków mechanizmu +12V w złączu 64 pinowym umieszczonym przy lewym słupku kierowcy , pod skrzynką z bezpiecznikami. Na układzie występowało tylko napięcie sterujące +12 V, a nie było głównego zasilającego mechanizm. Dziękuje i pozdrawiam, temat można zamknąć !!!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME