Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux 1067F - kod E90

Bernard Pach 05 Kwi 2013 19:03 6579 17
  • #1 05 Kwi 2013 19:03
    Bernard Pach
    Poziom 7  

Jestem posiadaczem Pralki Electrolux EW1067F.Przez prawie 12 lat nie miałem z nią żadnego problemu.Pod koniec ub.roku pojawiały się jakieś awarie i przerywała pranie.Zawsze po odszukaniu podobnych przypadków użytkowników tego forum udawało się je rozwiązywać ,a pojawiały się takie kody po wejściu w tryb serwisowy jak E52,po wysuszeniu i oczyszczeniu silnika i szczotek poszła dalej .Po nie długim czasie wystąpił błąd E42,również pomocni okazali się niezawodni forumowicze .Przed dwoma tygodniami wystąpił błąd grzania E61.Uruchomiłem cykl diagnostyki poszczególnych etapów począwszy od pomiarów grzałki, presostatu zmierzyłem wartość NTC czujnika i wszystkie wskazania poprawne,po próbach resetowania błędu na wyświetlaczu pojawił się błąd E90,wiem że to brak komunikacji pomiędzy płytą główna ,a płytą wyświetlacza.Błąd nie znika sprawdzałem obie płyty i wiązkę przewodów łączącą je i nic nie wskazuje na uszkodzenia .Wchodząc w tryb serwisowy wyświetla się błąd nieprawidłowej konfiguracji E93.Nie mogę poradzić sobie z wklepaniem kodu modułu,bo wyczytałem ,że mogłoby być pomocne w dalszej diagnozie.Proszę bardzo o pomoc i podpowiedzenie jak wprowadzić ten nr.kodu,nie bardzo mogę zrozumieć tego opisu tej tabelihttp:/ https://obrazki.elektroda.pl/43_1182526713.jpg
    Bardzo proszę o odpowiedz może uda mi się jeszcze wykonać kilka prań.BERNARD

0 17
  • Pomocny post
    #2 05 Kwi 2013 20:39
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Potrzebny jest numer PNC, zaczyna się na 91....

3
  • Pomocny post
    #3 05 Kwi 2013 21:07
    skryn
    Admin grupy AGD

Bernard Pach napisał:
    Nie mogę poradzić sobie z wklepaniem kodu modułu,bo wyczytałem ,że mogłoby być pomocne w dalszej diagnozie.Proszę bardzo o pomoc i podpowiedzenie jak wprowadzić ten nr.kodu,nie bardzo mogę zrozumieć tego opisu tej tabelihttp:/ https://obrazki.elektroda.pl/43_1182526713.jpg
    Bardzo proszę o odpowiedz może uda mi się jeszcze wykonać kilka prań.BERNARD

Na obudowie modułu masz jajami wypisany kod konfiguracyjny.
    Jeżeli nie rozumiesz procedury wprowadzenia tego kodu w elektronikę (sposobów na Forum było wiele razy), to daj sobie spokój i zawołaj kogoś bardziej kumatego.
    Z prostego powodu, bo sprzęt jest warty grzechu.
    Inaczej tak namieszasz, że Święty turecki nie pomoże.

0
  • #4 06 Kwi 2013 09:46
    Bernard Pach
    Poziom 7  

Nr. PNC 914512777/00 chyba to ten bo innego nie ma zaczynającego się od 91...
    Kod konfiguracyjny znalazłem 468C101A9731A7C1 wiem w jaki sposób wchodzić w tryb serwisowy,ale muszę przyznać ,że nie kumam jak go wpisywać bo na wyświetlaczu nie widzę całego kodu.Może jak ktoś wytłumaczy mi krok po kroku jak to wpisać to uda mi się nie namieszać w tj elektronice. Nie wiem jak zmieniać poszczególne znaki i liczby.

0
  • #5 06 Kwi 2013 16:36
    Bernard Pach
    Poziom 7  

Witam proszę może ktoś doradzić mi co mam zrobić z tą moją nieszczęsną praleczką.Chciałbym jeszcze trochę przedłużyć jej żywot,bo nie zaoszczędziliśmy jeszcze na wydatek zakupu nowej.Proszę bardzo o podpowiedz i cierpliwe wytłumaczenie wklepywanie tych cyferek 468C101A9731A7C1 (bo chyba od tego muszę zacząć żeby cokolwiek robić dalej)Na wyświetlaczu po wejściu w tryb serwisowy po przekręceniu pokrętła z F na G wyświetla się 1-6 zmiany w kolumnie ;-1-robię przyciskami funkcyjnymi ,a i :-6- przyciskiem START- i wszystko się udaje ; wpisuje odpowiednią liczbę przyciskiem funkcyjnym np ;4 ;ale jak wpisać kolejną i kolejną 6,8.C..itd,czy po każdym wklepaniu jednej trzeba zatwierdzać funkcyjnym+start? Na wyświetlaczu nie widać całej ;szesnastki kodu;może coś się nie tak przełączyło.Gdzieś w którymś z postów wyczytałem ,że w takim samym model 1067f ktoś pisał:że po wpisaniu całej ;16;i po zatwierdzeniu na wyświetlaczu znowu pojawiło się ;szesnaście zer;-u mnie całego kodu nie widać.Proszę pomóżcie mi bo zawaleni jesteśmy praniem.Bernard

1
  • Pomocny post
    #6 06 Kwi 2013 19:11
    mrhari

Zobacz to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic563228.html
    Po wprowadzeniu każdej pozycji należy zatwierdzić.

0
  • #7 06 Kwi 2013 20:36
    Bernard Pach
    Poziom 7  

Witam-dziękuje wykonałem tą konfigurację zatwierdzając po każdym wklepaniu odpowiedniego symbolu, na wyświetlaczu po wyjściu z trybu serwisowego wyświetliły się dwa zera( 0-0 ). Po ponownym włączeniu POWER nadal E90,a w serwisowym E93,chyba załatwiona na AMEN jest płyta główna zastanawiam się ,czy inwestować jeszcze w serwis -samemu nie podołam wiedzę do elektroniki nie mam zbyt dużą.Sprawdzałem połączenie obu płyt nie widać żadnej usterki, nie ma też śladów okopcenia ani pyłu.Może coś doradzicie BERNARD

Dodano po 9 [minuty]:

Jest jakaś możliwość sprawdzenia i odczytu tego kodu modułu,czy został poprawnie wpisany?

0
  • Pomocny post
    #8 06 Kwi 2013 20:42
    mrhari

Możesz sprawdzić tak jak konfigurowałeś, programując jeszcze raz.

0
  • Pomocny post
    #9 06 Kwi 2013 21:29
    peter falk
    Specjalista AGD

Wszystko cacy, tylko po skonfigurowaniu modułu należy kod zapamiętać odpowiednią "guzikologią" , inaczej można wprowadzać kod do wiadomo jakiej śmierci.
    Resztę autor tematu dostaje na PW.

0
  • #10 07 Kwi 2013 13:20
    Bernard Pach
    Poziom 7  

Witam ponownie;dziękuję wszystkim za udzielenie instruktażu .Za pierwszym razem zrobiłem błędnie konfiguracje i nie w tej kolumnie wpisywałem poszczególne symbole,ale dzięki wam dałem radę.Teraz po zatwierdzeniu kodu nie mam już błędu ; E00 ;Po uruchomieniu pralki przyciskiem POWER załącza się poprawnie,mogę wybierać poszczególne programy,ale po włączeniu START czas na wyświetlaczu cofa się co sekundę Nie pobiera wody tylko czasem zakręci bębnem zawsze w lewą stronę trochę intensywniej niż podczas prania.Diody zapalają się tak jak normalnie przechodzi cykl prania aż na wyświetlaczu pojawi się ZERO to wyłączy blokadę drzwi kończąc >pranie< Nie mam pojęcia co się stało,ale sprawdzając poprzednie wpisy chyba >moduł<do wymiany,ale zawsze żyję nadzieją ,że przy pomocy takich wspaniałych specjalistów jeszcze coś da się zrobić .DZIĘKUJE' Bernard

0
  • #11 08 Kwi 2013 09:54
    Bernard Pach
    Poziom 7  

Witam -Nowy dzień nowe problemy.Dzisiaj ustawiłem pokrętło w poz."G"i tak jak w tryb serwisowy przytrzymałem trzy przyciski POWER.Wstępne i Start,po przełączeniu pokrętła na "O" skończyło się to sekundowe cofanie się czasu po wybranym programie.Sprawdziłem na najkrótszym -płukanie- zmiękczanie wykonała go poprawnie łącznie z wirowaniem.Już się ucieszyłem i załadowałem pranie i znowu stop -nie pobiera wody przycisk "start -pauza pulsuje.Sprawdziłem w serwisowym pojawił się błąd E34 (i znowu po praniu)Bernard

0
  • Pomocny post
    #12 08 Kwi 2013 18:10
    skryn
    Admin grupy AGD

Bernard Pach napisał:
    Sprawdziłem w serwisowym pojawił się błąd E34 (i znowu po praniu)

Przekaźnik grzałki się zmęczył...:wink:

0
  • #13 08 Kwi 2013 20:08
    Bernard Pach
    Poziom 7  

Dziękuje;ale czy mógłbym prosić o podpowiedź gdzie się znajduje ten przekaźnik.

0
  • #14 10 Kwi 2013 01:27
    peter falk
    Specjalista AGD

Bernard Pach napisał:
    ale czy mógłbym prosić o podpowiedź gdzie się znajduje ten przekaźnik.

Nie rozśmieszaj nas. Prawy skraj modułu :) .

0
  • #15 10 Kwi 2013 18:57
    Bernard Pach
    Poziom 7  

Z całym uznaniem dla Was i Waszej wiedzy; nawet przez myśl mi nie przeszło żeby kogoś rozśmieszyć ,po prostu nie jest to moa dziedzina.Myślę ,że tek bardzo dużo nauczyłem się dzięki waszym diagnozom również innym użytkownikom.Miałem tę pralkę w zakładzie naprawczym AGD ,który zajmuje się tymi usługami ponad 35 lat. Robili trzy podejścia i za każdym razem prała tylko raz,już drugie pranie przerywała.Mówili że moduł dali do serwisu i jest ok.dlatego myślałem,że jest jeszcze jakiś przekaźnik prócz tego na płycie.Jak tylko odkryłem tę stronę postanowiłem samemu próbować,oczywiście na przykładzie podobnych przypadków.Nauczyliście mnie jak wchodzić w tryb serwisowy,jak wykonać konfigurację modułu (w tym zakładzie o czymś takim nie wiedzieli ,bo mówili ,że nie mają takiego programu ;nawet nie wchodzili w tryb serwisowy)Więc nie dziwcie się ,ze nie wiedziałem ,który to przekaźnik jak pierwszy raz dokonuję takiej naprawy (nie moja dziedzina)ale bardzo wam dziękuje. Moduł dałem do sprawdzenie koledze ,który naprawia RTV,płyta była trochę zalana szczególnie pod tymi przekaźnikami,ale mówił,że są dobre ,poprawił luty ,pomierzył i ma być ok.Zamontowałem ją ,wykonałem cykl płukań były poprawne łącznie z wirowaniem .Teraz czekam na grzałkę ,którą zamówiłem i będę próbował prać,nie chce zaczynać bez jej wymiany.O wynikach powiadomię..Jeszcze raz przepraszam i dziękuje, (myślę,że mogę być z siebie dumny ,że daję radę )Już dzięki Wam moja żona poznała kilka tych tajemnic naprawy.Bernard

0
  • #16 11 Kwi 2013 21:24
    Bernard Pach
    Poziom 7  

Witam; dzisiaj zamontowałem nową grzałkę i uruchomiliśmy pierwsze pranie .Wybrałem najdłuższe zasadnicze z pr.wstępnym.Wszystko przebiegało poprawnie aż do momentu pierwszego płukania.Podczas tego płukania miała przyśpieszone obroty,początkowo tylko w lewo co kilka sekund przyśpieszała jak przy lekkim wirowaniu,z wodą w bębnie,praca pompy zraszającej również włączała się co kilka sekund z przerwami.Tak przebiegało aż do wylania wody.Drugie i trzecie płukanie było już poprawne do samego końca.Po zakończeniu sprawdzałem czy pokazał się jakiś błąd nie było( EOO).Po poprzednich naprawach w zakładzie usługowym ,również pierwsze płukanie było takie samo ale jeszcze przy tym bardzo szarpała miała takie zrywy na obroty, a drugiego już nie wykonywała bez zakłóceń . Sprawdzę jak będzie jutro.Myślę ,że jeszcze mogę liczyć na jakieś podpowiedzi.Bernard

0
  • #17 12 Kwi 2013 01:54
    peter falk
    Specjalista AGD

Bernard Pach napisał:
    .Myślę ,że jeszcze mogę liczyć na jakieś podpowiedzi.Bernard

Możesz z mojej strony: olej tę pralkę - brniesz w niebezpieczne rejony. Tacho, masa ...

0
  • #18 12 Kwi 2013 16:58
    Bernard Pach
    Poziom 7  

Łatwo tak powiedzieć,ale nie można poszaleć jak ma się dwie renty po 1000,trzeba ratować to co się ma.Dzisiaj wykonaliśmy pranie w programie syntetyki 60st. całe przebiegło poprawnie łącznie z płukaniem, nie pojawił się żaden błąd.Dziękuję za cierpliwość i wszystkie tłumaczenia,zamykam temat.Bernard

0
  Szukaj w 5mln produktów