Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d-link dir-615, vectra - często strony się nie ładują, albo ładują mega wolno

johnytheman 05 Kwi 2013 19:31 4566 22
  • #1 05 Kwi 2013 19:31
    johnytheman
    Poziom 6  

Witam serdeczinie. Mam laptop Dell inspirion, vectre z modemem thompson TWG870 i router d-link dir-615 no i windows 8 pro x64.

Z moim laptopem łączę się przez thernet. Jeśli pomijam router nie mam żadnych problemów z połaczniem, ale gdy idzie ono przez router (a jest mi on potrzebny do innych komputerów) to połączenie często wiesza się, strony wolno się ładują, albo nie ładują wcale, połączenie znika, a czasem jest ok. nie wiem od czego to zalezy. Zainstalowalem router zgodnie z płytką cd. chcoiaż może gdzieś coś ustawiłem. sam nie wiem. pomóżcie mi prosze bo nie rozumiem czemu tak się dzieje.

Pozdr.

0 22
  • #2 05 Kwi 2013 21:54
    VooVoo
    Poziom 33  

johnytheman napisał:
    Witam serdeczinie. Mam laptop Dell inspirion, vectre z modemem thompson TWG870 i router d-link dir-615 no i windows 8 pro x64.

Z moim laptopem łączę się przez thernet. Jeśli pomijam router nie mam żadnych problemów z połaczniem, ale gdy idzie ono przez router (a jest mi on potrzebny do innych komputerów) to połączenie często wiesza się, strony wolno się ładują, albo nie ładują wcale, połączenie znika, a czasem jest ok. nie wiem od czego to zalezy. Zainstalowalem router zgodnie z płytką cd. chcoiaż może gdzieś coś ustawiłem. sam nie wiem. pomóżcie mi prosze bo nie rozumiem czemu tak się dzieje.

Pozdr.
    Ustaw to coś i gdzieś, właściwie i wtedy będzie działało poprawnie. A na serio, to konia z rzędem dla chętnego Ci pomóc z tak podanych informacji :P

0
  • #3 05 Kwi 2013 21:55
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

TWG870 to już router.
    Na pewno potrzebny jest kolejny ?

Podaj ustawienia DIR-615 i listę sieci z programu inSSIDer.

0
  • #4 05 Kwi 2013 22:23
    johnytheman
    Poziom 6  

tak, to jest router ale dostałem go z vectrą i jest zablokowany. Dlatego muszę mieć dodatkowy. Mój laptop jest podłączony Kablem ethernetowym. Dlatego zupełnie nie rozumiem czemu raz wszystko chodzi normalnie,a potem nagle strony nie ładują się w całości, potem wcale.

zrobiłem ipconfig /flushdns ale nic nie dało.

0
  • #5 05 Kwi 2013 22:24
    voitek1
    Poziom 39  

Podaj screeny:
    1. Ustawienia z cmd IPconfig łącząc się bezpośrednio kompem do Thompson.
    2. Z ustwień WAN DIRa
    3. Z ustwień LAN DIRa
    4. Jak łączysz modem z routerem?

Ale zgadzam się z przedmówcą - po co Ci dwa - masz przecież WiFi...?

0
  • #7 05 Kwi 2013 22:34
    voitek1
    Poziom 39  

1. Włącz NetBIOS
    2. Czy MAC wpisany jest MACiem sklonowanym z kompa? Jeśli nie to go sklonuj.
    3. Karty w kompach (WiFi i LAN) ustaw na auto-config:
    4. Czekam na IPconfig z Thompson...

0
  • #8 05 Kwi 2013 22:35
    johnytheman
    Poziom 6  

screeny ip config zd linka

0
  • #9 05 Kwi 2013 22:37
    voitek1
    Poziom 39  

Pkt.2 i powinno hulać...

0
  • #10 05 Kwi 2013 22:50
    johnytheman
    Poziom 6  

jak włączyć netbios?

tak jak widac na tym zdjęciu na dole, użyłem opcji clone your pcs mac adress.to o tym mowiles w punkcie 2, bo jeśli tak to tak już wcześniej zrobiłem.

Dodano po 5 [minuty]:

ipconfig thomson

0
  • #11 05 Kwi 2013 23:01
    voitek1
    Poziom 39  

Tak - clone OK.
    NetBIOS w DHCP settings w DIR.

Jak nie pomoże to dodaj mu jeszcze w WAN DNSy. Ppowinieneś dostać po wpisaniu IPconfig/all podłączając się bezpośrednio do Thompsona.
    Save i restart prądowy modemu i routera.

0
  • #12 05 Kwi 2013 23:30
    johnytheman
    Poziom 6  

tak wygląda ip config d-link gdy traci internet.

0
  • #14 10 Maj 2013 21:23
    johnytheman
    Poziom 6  

Wciąż mam ten sam problem, bez znaczenia jaki komputer podłączam poprzez router d-link 615, strony ładuja sie mega wolno, przestaja sie ładować i nie ładują się wcale. Jeśli pominę router i podłączae komputer bezpośrednio przez modem thompson (który w wektrze nie ma WIFI!!- jest odgórnie wyłączone) wszystko działa super. nie rozumiem tego.. co z tym routerem jest nie tak. probowalem go resetowac, instalowac na komputerze uzywajac plyty instalacyjnej producenta, wszystkie probowalem.. pomozcie mi pliz.

0
  • #15 11 Maj 2013 13:21
    voitek1
    Poziom 39  

Inne urządzenia podłączone do D-Link powinny mieć ustawione karty na auto-config.
    Jeśli nie pomoże, to spróbuj wgrać nowy firmware do D-Link. Jeśli nadal nic - to wymień DLink

0
  • #16 23 Maj 2013 08:42
    tomasz123aaa
    Poziom 7  

Witam.
    Właśnie wczoraj zakupiłem ten sam router i sytuacja podobna jak u Ciebie.
    Telefony śmigają, tablet śmiga, ale niestety strony na PC 'cie nie otwierają się.
    Załapie tylko strona Google, a po wpisaniu innych stron niestety mieli i nie otwiera się nic.
    Czy udało się to Tobie jakoś skonfigurować???

0
  • #17 23 Maj 2013 12:23
    voitek1
    Poziom 39  

@tomasz123aaa - u Ciebie może to być sprawa DNS. Wgraj namebench I sprawdź, które sa najlepsze. Wstaw po stronie LAN jeden od operatora, a drugi z namebench. reszta - j.w.

0
  • #18 23 Maj 2013 14:43
    tomasz123aaa
    Poziom 7  

To znaczy ,ze domeny ich nazwy sie nie wgrywają??
    Aha zapomniałem dodać ,że po zainstalowaniu routera przez jakiś czas wszystko grało.
    Mogłem otwierać różne strony, jednak po jakimś czasie ( może 1 h ) nastąpiła sytuacja o której pisałem.
    Dzięki za podpowiedz będę w kontakcie

Dodano po 7 [minuty]:

Aha i jaki namebench wgrać, jakiś konkretny muszę pobrać ??

0
  • #19 23 Maj 2013 14:56
    voitek1
    Poziom 39  

Tak. konkretny: namebench.
    Poza tym pokaż screenem ustawienia LAN, WAN i WiFI routera.
    karty w kompie we włąściwościach masz w TCP/IP na auto-config?

0
  • #22 24 Maj 2013 11:19
    tomasz123aaa
    Poziom 7  

Witam.
    Wczoraj pogrzebałem jeszcze przy kablach i ...
    Zaczęło hulać ;-)
    Samo z siebie .
    Mam nadzieję , ze tak juz na zawsze a nie na kilka dni...
    Dzięki za pomoc
    Pozdrawiam
    T

0
  • #23 24 Maj 2013 11:48
    voitek1
    Poziom 39  

To zamknij wątek. Kódką.

Pozdrawiam :)

0