Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch GSB 20-2RE - Regulacja obrotów w wiertarce

05 Apr 2013 20:53 3648 4
 • Level 9  
  WItam
  Mam problem, coś się zepsuło w woertarceBosch GSB 20-2RE, mianowicie nie ma regulacji obrotów. Jak sie wciśnie do końca włącznik, to dopiero działa na najwyższych obrotach. Mam pytanie.Czy regulacja obrotów w tej wiertarce odbywa się wyłacznie po przez włacznik, czy jeszcze gdzieś wewnątrz jest jakiś regulator? Włacznik ma nr katalogowy Bosch 2 607 200 209 Proszę o pomoc. Może ktoś ma do odstąpienia taki sprawny włącznik z uszkodzonej wiertarki. Czy jest możłiwość naprawy takiego włącznika?
 • Helpful post
  Level 10  
  Regulacja obrotów realizowana jest tylko przez wyłącznik.
  Niestety, takiego wyłącznika już raczej nie naprawisz. Wiertarka ma już swoje lata i pewnie wytarła się w nim ścieżka oporowa lub wysiadł triak.
  Ale jak masz chęć, to go rozbierz i zobacz czy nie są wypalone styki wyłącznika. Tylko ostrzegam, że potem może być problem z poskładaniem. Są tam dwie pary styków, pierwsza załącza się zaraz po wciśnięciu przycisku (i to ewentualnie ona może sprawiać problem, ale marne na to szanse) druga para puszcza napięcie sieciowe z pominięciem regulatora obrotów w momencie maksymalnego wciśnięcia przycisku. Zobacz czy styki, które łączą się z płytka regulatora dobrze kontaktują.
  Ale bardziej sensowne będzie kupienie nowego wyłącznika, najlepiej oryginalnego. Nowy wyłącznik, pewnie jak wiesz, kosztuje ok 120~130zł. Jeśli silnik jest sprawny i przekładnia nie jest już zużyta, taka naprawa może się jeszcze opłacać.
 • Level 9  
  Rzeczywiście po wymianie przycisku wiertarka pracuje prawidłowo
 • Level 9  
  Pan dexter.olkusz bardzo dobrze mówi. Tylko i wyłącznie można regulować w tej wiertarce obroty przez wyłącznik. Jednak same wyłączniki są troszke droższe. Willitom, dobrze, że reszta "bebechów" była sprawna i mogłeś sprawnie wymienić Twój sprzęt.
  Jednak jakbyś miał jakieś większe problemy to zajmujemy się serwisowaniem gwarancyjnym lub pogwarancyjnym narzędzi Bosch. Chętnie pomożemy Ci w rozwiązaniu każdego Twojego problemu. Skontaktuj się z nami przez:
  Adres email: biuro(malpa)narzedzia-izr.pl
  Strona internetowa: narzedzia-izr.pl/ lub bosch-izr.pl/
 • Level 16  
  Naprawiłeś ten wyłącznik ?