Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

karcher 720 MX - jakie łożysko silnika

marcin0933 05 Apr 2013 23:00 3711 4
 • #1
  marcin0933
  Level 10  
  Mój problem polega na tym że kupiłem sprzęt nie nowy i potrzebuje porady, czym jest smarowana pompa wody bo u mnie ktoś nakładł smaru a sądzę że tam powinien być olej. Jeśli olej to jaki i ile? Następna sprawa to łożysko co do którego nie jestem pewien, chodzi o to na silniku od strony pompy bo mi się wydaje że jest nie oryginalne i za szerokie i czy tam pod nim nie powinno być simmeringu ? U mnie jest zwykłe nie kryte i żadnego uszczelnienia na silnik nie ma, a silnik jest w oleju upaćkany więc wnioskuje że chyba z pompy się wziął.
 • Helpful post
  #2
  KdF
  Level 16  
  Olej silnikowy spokojnie SAE10W30. Co do ilości to jak postawisz pionowo (silnikiem do dołu) to zobaczysz wewnątrz ok 1cm od góry krawędź, do której umownie powinno się wlewać olej.
  Teraz złe wieści. łożysko powinno być odkryte i pod nim czyli od strony silnika uszczelniacz. Łożysko kulkowe poprzeczno-podłużne smarowane oczywiście wyżej wspomnianym olejem. Prawdopodobnie do kupienia tylko w kompletach wraz z tarczą zataczającą (ta skośna na wale silnika). Jutro sprawdzę to odpiszę coś konkretniejszego.
  Jak wygląda ten smar? Czy nie ma śladów wody? Jeśli tak to dojdą jeszcze uszczelniacze.
  Mała poprawka właśnie doczytałem olej 15w40 w ilości 120-130ml
 • #3
  marcin0933
  Level 10  
  Kolego bardzo dziękuje za pomoc. Śladów wody tam nie ma ale smar był troszkę spieczony ( temperatura mu pewnie zaszkodziła). Tarcza wygląda ok ale jeśli będzie trzeba to wymienię komplet. Sprawdziłem teraz i uszczelniacza tam nie ma ale owszem miejsce to na niego jest :-).
 • #5
  marcin0933
  Level 10  
  Teraz to już mam czarno na białym .Jeszcze raz dziękuje kolego za pomoc .