Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD My Passport 1TB - Odmowa dostępu do danych na systemach Windows 7

05 Kwi 2013 23:07 3453 6
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich.
    Znajomy poprosił abym obejrzał dysk który ma dość nietypowy problem.
    Otóż na systemach Windows XP jego dysk jest widoczny bez problemów, każdy komputer na którym wcześniej zainstalowany został sterownik WD SES (o dziwo dysk sam nie daje takiej możliwości instalacji z niego samego) może kopiować, formatować itp.
    Jednak gdy podłączy się do systemów Vista czy 7 bez względu na to czy to x86 czy x64 do dysku nie ma dostępu, wszelkie próby kończą się informacja "Odmowa dostępu".
    Dysk dostał najnowszy firmware, oraz wgrałem mu najnowsze pliki do uruchomienia (te które powinny same zastartować gdy się go podłącza), ale mimo wszystko nadal nic to nie daje.
    Czy ktoś spotkał się z takim problemem i udało mu się go rozwiązać?
  • Poziom 23  
    To powinno rozwiązać Twój problem.
    http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;308421&Product=winxp

Dodano po 1 [minuty]:

Masz problem z zezwoleniami dostępu.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeżeli nie chcesz korzystać z odnośnika zrób poniższe kroki w WinXP:

1) Wyłącz proste udostępnianie plików (Start -> Mój komputer -> Narzędzia -> Opcje folderów -> zakładka Vew -> Ustawienia zaawansowane -> odznacz "Użyj prostego udostępniania plików" -> kliknij OK

2) Mój komputer -> kliknij prawym przyciskiem myszy na dysku (np. F: ) -> Właściwości -> zakładka Zabezpieczenia -> kliknij OK, jeśli pojawi się komunikat zabezpieczeń -> Zaawansowane - kartę Właściciel> -> w polu Nazwa liście, kliknij nazwę użytkownika lub administratora -> wybierz "Zamień właściciela lub pod właścicieli i obiektów" pole -> kliknij OK -> kliknij przycisk Tak -> kliknij OK

Nie wiem czy dokładnie tak nazywają się poszczególne zakładki, tłumaczyłem na poczekaniu z mojej wersji "eng".
  • Poziom 13  
    Niestety nic to nie zmieniło.
    Dałem możliwości zapisu i odczytu wszystkim użytkownikom ale mimo to w Windowsach 7 nadal nie ma możliwości działania z dyskiem.
  • Poziom 23  
    Ok.
    W takim razie użyj tej metody:
    Kliknij start, wpisz cmd i naciśnij ctrl+Enter.
    Następnie wpisz w wierszu poleceń
    takeown /f LiteraDysku: /r /d y naciśnij Enter.

icacls LiteraDysku /grant administrators:F /t naciśnij Enter.

Otrzymasz prawa do wszystkich plików na dysku.
  • Poziom 13  
    Wykonałem ale mimo wszystko nic to nie dało.
    Nadal wraca do tego samego poziomu czyli odmowa dostępu w windowsach 7 i przyjęcie na windowsach xp po zainstalowaniu sterowników manualnie.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Czy posiadasz komputer z którym pierwszy raz uruchomiłeś dysk?

Dodano po 4 [minuty]:

Na tym właśnie komputerze zrób tak:
    Otwórz "Mój komputer", kliknij prawym przyciskiem myszy na dysk i wybierz "Właściwości" w menu kontekstowym. Następnie wybierz zakładkę "Zabezpieczenia", kliknij "Edytuj", następnie "Dodaj", wpisz "Wszyscy" w odpowiednim polu, naciśnij "Zastosuj", a następnie "OK".
    Więcej pomysłów jak na razie nie mam.
  • Poziom 13  
    zerbatin napisał:
    Czy posiadasz komputer z którym pierwszy raz uruchomiłeś dysk?

Dodano po 4 [minuty]:

Na tym właśnie komputerze zrób tak:
    Otwórz "Mój komputer", kliknij prawym przyciskiem myszy na dysk i wybierz "Właściwości" w menu kontekstowym. Następnie wybierz zakładkę "Zabezpieczenia", kliknij "Edytuj", następnie "Dodaj", wpisz "Wszyscy" w odpowiednim polu, naciśnij "Zastosuj", a następnie "OK".
    Więcej pomysłów jak na razie nie mam.

Po wielu testach okazało się że właśnie ta rada pomogła.
    Dzięki wielkie i zamykam temat! :)