Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DCP 375CW - błąd "sprawdź inic. 48" - drukarka nie reaguje

kameleon30 06 Kwi 2013 08:04 3924 2
  • #1 06 Kwi 2013 08:04
    kameleon30
    Poziom 8  

Witam,
    od kilku dni Brother 375CW nie drukował mi poprawnie Cyanu -tzn. na wydrukach w miejscu gdzie jest niebieski i zielony kolor mialem jasne poprzeczne paski. Na wydruku testowym wszystkie kwadraciki były ok poza niebieskimi (brakowało połowy):

DCP 375CW - błąd "sprawdź inic. 48" - drukarka nie reaguje

Zrobiłem kilka czyszczeń (z menu drukarki) i puściłem drukowanie - 3 razy pod rząd zaciął się papier, a po chwili wyszkoczył ten komunikat:
    błąd "sprawdź inic. 48" i info zeby sprawdzic w manualu

Sprawdziłem-w jednym miejscu pisze ze to problem z głowicą, w innym ze coś obcego dostało się do drukarki. Sprawdziłem dokładnie - nie ma żadnych kawałków papieru.

Co mogę zrobić? Chciałbym to naprawić we własnym zakresie, drukarka jest 3 miesiące po gwarancji.[/img]

1 2
  • #2 06 Kwi 2013 14:47
    kameleon30
    Poziom 8  

walcze od rana, rano cos zaskoczylo - podlaczylem strzykawke do tuszu niebieskiego i puscilem troche wody w celu przepchania - restart drukarki i zadzialala. Dalej byly bledy w wydruku Cyjanu, zrobilem 2 czyszczenia i.... juz nic sie nie drukowalo.
    Znow dalem nieco plynu recznie i... znow blad 48, od tej pory nic nie moge zrobic.
    Rozkrecilem drukarke i pampers jest nasaczony, w wezykach jest sporo powietrza. Glowica jednak teraz wogole nie chce ruszyc z miejsca a nie wiem jak ja przesunac (jest zablokowana), wczesniej wylaczalem drukarke podczas drukowania. Probowałem ruszać zębatkami ale nic to nie daje.
    Macie jakies pomysły?

3
  • #3 14 Kwi 2013 10:46
    kameleon30
    Poziom 8  

Panowie, proszę o pomoc- jak przesunąć głowice w lewo? Mam ja rozebrana, jest po prawej stronie (w karetce) ale ani drgnie, krecilem pokrętłem widze jak się przusuwają zebatki ale cały czas zablokowana.
    Coś trzeba zwolnić? Jakiś zaczep? Muszę to zrobić ręcznie.

0