Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 1.8T odpala i po chwili gaśnie szarpie

walek8 06 Kwi 2013 08:42 5910 3
  • #1 06 Kwi 2013 08:42
    walek8
    Poziom 13  

Witam. Mam passata b5 1998r. 1.8T i problem. Mianowicie jak go odpale to po chwili zgaśnie. Nie ma wolnych obrotów. W czasie jazdy czasami szarpie i tylko jak zdejmę nogę z gazu to gaśnie. Zarówno na gazie jak i na benzynie. Przepustnica wymieniona - brak poprawy. W czasie jazdy czasami słychać jakby łapał lewe powietrze - podciśnienia sprawdzone. Co jakiś czas wywala błędy: 01247 Zawór kanistra regulatora odpowietrzającego EVAP – N115, 01259- przekaźnik pompy paliwa - sporadyczny i 01262- zawór ciśnienia doładowania N75. Po wykasowaniu błedów brak. Dopiero po jakimś czasie wracają.

2 3
  • #2 06 Kwi 2013 08:50
    andrzej20001
    Poziom 42  

Wygląda na problem z zasilaniem,sprawdź po schemacie przewody zasilające po + zawór evap i n75 od tych elementów w kierunku przekaźnika/bezpiecznika.

2
  • #3 06 Kwi 2013 15:53
    walek8
    Poziom 13  

Zasilanie sprawdzone. Już wymieniłem przepustnicę na trzecia i nic. Wolnych obrotów brak. Na wyższych obrotach już wszystko ok.

0
  • #4 13 Kwi 2013 13:18
    Czarny_888
    Poziom 1  

Witam
    Koledzy pomozcie!

Mam passata b5 1.8T benz+gaz

auto po zapaleniu nietrzyma obrotow gasnie (trzeba pedalem gazu go trzymac) jak sie pusci pedal gasnie i tak caly czas czy to benz czy gaz jadac np na skrzyzowaniu czy cos gasnie wcisniecie sprzegla tez gasniecie...;/
    zostala wymieniona przepustnica sprawdzony przeplywomierz,czujnik temp cieczy podcisnienie cewki swiece tez i wszystko gra...
    zaprowadzilem wiec do elekrytyka. tam pojawily sie pelno bledow na komputerze... zostaly wgrane nowe sterowniki (oprogramowanie) i 2-3dni bylo dobrze i niestety zaczelo to sie samo co bylo na poczatku :( czy to wina komputera silnika czy co?? pomozcie

0