Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saunier Duval SEMIA C-24 - NIE DOGRZEWA C.O.

ppppp1979 06 Kwi 2013 09:50 1734 6
  • #1 06 Kwi 2013 09:50
    ppppp1979
    Poziom 2  

Problem polega na tym,że gdy ustawię żądaną temp.na centralnym jakiś czas jest wszystko ok(może to być to pół dnia,nie ma reguły),później temp.spada piec w ogóle nie reaguje(nie dogrzewa),nie słychać iskrownika nie pokazuje żadnych błędów.Często zdarza się to w nocy.Wszystko powraca do normy po zresetowaniu na kotle i później sytuacja znowu się powtarza.Aha przy odkręcaniu gorącej wody czasami zero reakcji po zresetowaniu wszystko gra (jakiś czas).

• #2 09 Kwi 2013 19:51
    ppppp1979
    Poziom 2  

I co żaden spec nie pomoże?

• #3 09 Kwi 2013 19:55
    W0jtek92
    Poziom 35  

A czy miałeś wizytę serwisanta? Jeśli tak to kiedy i co było robione w kotle.?

• #4 09 Kwi 2013 20:06
    ppppp1979
    Poziom 2  

Był serwisant,ale wtedy walczyłem z ciśnieniem w obiegu(bo ciągle spadało i trzeba było dolewać wody)dopompował jakąś poduszkę przeczyścił filtr wody i tyle.Teraz z ciś. jest w miarę spokój jak piec chodzi bo jak ma dłuższą przerwę to spada w okolice 1.Wizyta była jakieś 1,5m-ca temu.Mi to wygląda na jakieś problemy z komunikacją z czujnikiem temp.jakby nie widział spadającej temp.

• #5 09 Kwi 2013 20:14
    W0jtek92
    Poziom 35  

Może być to awaria czujnika NTC na CO. Awaria występuje himerycznie więc to może być ta przyczyna. Lecz gdy mówisz o braku reakcji na CWU to staje się ta diagnoza nie logiczna. A czy kocioł ten to wersja turbo czy atmosferyczna? Bo nie jestem zbyt biegły w Duvalu.

• #6 09 Kwi 2013 20:40
    ppppp1979
    Poziom 2  

Z tym ciś. zaczęły się cyrki jak spuścił wodę z kotła żeby czyścić ten filtr,nie napuścił wody z powrotem,ja musiałem się tym zająć dolewałem co jakiś czas potem podjechał znowu podpompował i jest w miarę,ale podejrzewam że jak skończy się grzanie to będzie problem bo jak piec dłużej nie chodzi to spada ciś.A jaka wersja to nie wiem,jak poznać? Przypomnę że gorąca woda w kranie też tak się zawiesza czasami dopiero po zresetowaniu jest ok.

• #7 09 Kwi 2013 20:52
    W0jtek92
    Poziom 35  

Czy kocioł ma wymuszony wyrzut spalin przez wentylator czy go nie posiada?. Skoro tak dzieje się i na CWU to może być to awaria płyty elektronicznej kotła lub zaworu gazowego.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME