Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie znaleźć radio podtynkowe / gniazdkowe?

szemieniov 06 Kwi 2013 10:56 2823 3
  • #1 06 Kwi 2013 10:56
    szemieniov
    Poziom 9  

Witam,

Poprzedni właściciel mieszkania zamontował w łazience okablowanie pod przyszłe radio. Miejsca na radio jest w miejscu przełącznika (tak jak na załączonym zdjęciu). Kable do głośnika pociągnięte są tak jak widzicie pod sufitem (załączone zdjęcie).

Nie mogę znaleźć radia, które można by w tym miejscu zamontować. Gdzie szukać? Jakie radia są dostępne na rynku? Może allegro? Albo ebay? A może ktoś mógłby po prostu takie małe radyjko dla mnie zbudować?

Interesuje mnie najprostszy model. Nie musi mieć wyświetlacza. Tylko on/off, +/- głośności i następna/poprzednia stacja.

Proszę o pomoc lub podpowiedź gdzie i czego szukać...

Pozdrawiam,
    szemieniov

0 3
  • #3 08 Kwi 2013 21:57
    szemieniov
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedź. Jeszcze mam kolejne pytania - na białym kablu który widać w gniazdku jest napisane "15V" czy to znaczy że zasilacz jest już zamontowany? Swoją drogą najtańsze radio które znalazłem Legranda kosztuje 200zł to trochę sporo kasy jak za taką małą rzecz. Nie ma jakiś "zamienników"?

P.S. Zdjęcie wstawiłem wg. instrukcji.

0
  • #4 09 Kwi 2013 20:32
    delfinum
    Poziom 15  

Zamienników nie spotkałem a co do tego przewodu to musisz sprawdzić napięcie na nim . Jak będzie to odpadnie Ci koszt zasilacza jak nie to musisz poszukać gdzie pan elektryk przewidział jego montaż. Ja najczęściej montuje blisko głośnika w suficie podwieszanym.

0