Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAGEMCOM F@st 2704 przekierowywuje na stronę konfiguracyjną

06 Kwi 2013 11:37 5409 22
  • Poziom 7  
    Hej!

Od niedawna stałem się posiadaczem kolejnego wynalazku współpracy Orange/TP i SagemCom... Modemu F@st 2704

I od razu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaczęły prześladować mnie problemy (jak i z Liveboxem starym... )

Otóż wszystko działa poprawnie do czasu, aż modem ubzdura sobie, że adres jakiejś strony jest adresem jego strony konfiguracyjnej....

I tak np. chcąc wejść na jakąś zakładkę z np. portalu youtube (jakaś piosenka filmik) cokolwiek by to nie było z tego portalu domyślnie, albo pyta o hasło i użytkownika do logowania na stronę konfiguracyjną, albo wyświetla jeden z błędów 404 lub 400...

Czasem problem sam się naprawia nie wiem czy to przez restart, bo po nim przez chwilę jest to samo (błędy albo pytanie o hasło) po czym się naprawia. Albo sam z siebie przestaje wyświetlać błędy i pytać o hasło...

Poniżej screen z zapytania o hasło 01 i błąd 400 dla przykładu 02.

SAGEMCOM F@st 2704 przekierowywuje na stronę konfiguracyjną SAGEMCOM F@st 2704 przekierowywuje na stronę konfiguracyjną

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
  • Poziom 39  
    To raczej wygląda na zrywanie połączenia...
    ...a pytanie o login i hasło nie jest do routera a do strony reklamodawcy.

Zainstaluj antywirusa przeskanuj kompa.
  • Poziom 9  
    przypisz sobie do karty sieciowej na stałem następujące adresy DNS i problem zniknie

194.204.159.1
    194.204.152.34
  • Specjalista Sieci, Internet
    Daj screen z parametrów lini ADSL.
    Problem pewnie z rozłączaniem internetu.
  • Poziom 39  
    kafara1 napisał:
    przypisz sobie do karty sieciowej na stałem następujące adresy DNS i problem zniknie...
    ...to akurat nie pomoże...
  • Poziom 7  
    Hej!

Dzięki za odpowiedzi! Wczoraj problem szczególnie się nasilał podczas rozmowy z wideo przez Skype co chwilę praktycznie rozłączał się z internetem...

Statystyki xDSL

EDIT: Oprócz rozłączanie jest ciągle ten problem, że niektórych stron nie ładuje... Przed chwilą stało mi się tak z elektrodą... Screen niżej... Cisteczka wyczyszczone... Każdą inną stronę ładuje... Co do pytania o hasło to po podaniu hasła i użytkownika do strony routera przekierowuje na stronę konfiguracyjną routera... Dziwne rzeczy się dzieją....

• Poziom 9  
    voitek1 napisał:
    kafara1 napisał:
    przypisz sobie do karty sieciowej na stałem następujące adresy DNS i problem zniknie...
    ...to akurat nie pomoże...

tak się składa kolego mam z tymi routerami do czynienia na co dzień i problem z przekierowaniem na router występuje w nich nagminnie

Takemitsu napisał:
    Hej!

Masz bardzo dużo błędów na porcie, kwalifikuje się na zgłoszenie do operatora

Takemitsu napisał:

Co do pytania o hasło to po podaniu hasła i użytkownika do strony routera przekierowuje na stronę konfiguracyjną routera.

Jeśli masz xp na komputerze:

Start > Panel Sterowania > Połączenia Sieciowe > Prawym przyciskiem na połączenie które wykorzystujesz do połączenia z routerem i Właściwości > Klikasz na protokół TCP/IP następnie klikasz przycisk Właściwości poniżej > Zaznacza Użyj następujących adresów serwerów DNS i wpisujesz preferowany serwer DNS 194.204.152.35 a alternatywny 194.204.159.1 zatwierdzasz OK i w kolejnym oknie klikasz na Zamknij

Jeśli Windows 7

Start > Panel Sterowania > Sieć i internet > Centrum sieci i udostępnia > Zmień ustawienia karty sieciowej > Prawym przyciskiem na połączenie które wykorzystujesz do połączenia z routerem i Właściwości > Klikasz na protokół TCP/IP w wersji 4 następnie klikasz przycisk Właściwości poniżej > Zaznacza Użyj następujących adresów serwerów DNS i wpisujesz preferowany serwer DNS 194.204.152.35 a alternatywny 194.204.159.1 zatwierdzasz OK i w kolejnym oknie klikasz na Zamknij

Te ustawienia zlikwidują przekierowania na router, jednak nie zniwelują rwania połączeń a przy takiej ilości błędów na porcie na pewno wystepują
  • Poziom 39  
    voitek1 napisał:
    ...Zainstaluj antywirusa przeskanuj kompa.
    To najważniejsze!!!
    Poza tym telefon do tepsy o ustabilizowanie linii...

voitek1 napisał:
    ...a pytanie o login i hasło nie jest do routera a do strony reklamodawcy...

kafara1 napisał:
    ...tak się składa kolego ze jestem konsultantem infolinie technicznej orange...
    Sorki kolego, ale to nie jest żaden argument, szczególnie na tym forum... a wręcz przeciwnie :wink:
  • Poziom 9  
    [quote="voitek1"]
    voitek1 napisał:
    ...Zainstaluj antywirusa przeskanuj kompa.
    To najważniejsze!!!

W takim razie jestem ciekaw co według ciebie ma antywirus do zrywania połączeń przez router i wywalanie na jego stronę konfiguracyjna 8-O
  • Poziom 39  
    kafara1 napisał:
    ...W takim razie jestem ciekaw co według ciebie ma antywirus do zrywania połączeń przez router i wywalanie na jego stronę konfiguracyjna 8-O
    voitek1 napisał:
    voitek1 napisał:
    ...a pytanie o login i hasło nie jest do routera a do strony reklamodawcy...
    Co widać na załącznikach SZANOWNY PANIE KONSULTANCIE
  • Poziom 9  
    widzę że jesteś nastawiony tylko na to zęby kogoś obrazić

to ze masz coś napisane w nagłówku nie oznacza żądanie wysyła konkretna strona, ale ty na pewno wiele razy konfigurowałeś 2704 wiec wiesz lepiej
  • Poziom 39  
    A przeczytałeś adres tej strony? Nie jest to strona logowania routera.
    Nikogo nie obraziłem - stwierdziłem ogólnie znany fakt.
  • Poziom 9  
    a za chwile pojawi sie tam inna strona z takim samym zapytaniem i ona też będzie wymagała logowania ???

Zresztą jaki był by sens logowania do tej strony

ten sam problem tylko na przykładzie tp-linka:

• Poziom 39  
    ANTYWIRUS!!! i pełny skan kompa. A później zajmiemy się resztą, jeśli będzie taka potrzeba...
  • Poziom 9  
    zresztą voitek1 jak twierdzisz ze to nie router prosi o zalogowanie to dlaczego po wpisaniu loginu : admin i hasła: admin, użytkownik ląduje właśnie na nim a nie na stronie reklamodawcy jak twierdzisz
  • Poziom 39  
    hej, kafara1 - a gdzie Ty widziałeś, żeby autor postu pokazał strone logowania do routera?!
    Sam ją wstawiłeś...
    kafara1 napisał:

Więc zanim cokolwiek jeszcze dalej napiszesz to poczekaj na autora postu jak przeskanuje całego kompa antywirusem.
    Wtedy - jak pokaże login do routera na tle strony to uwierzę i uwierzę w konsultantów tepsy. Póki co - to sobie ścieram klawiaturę... Więc czekam na odp. autora
  • Poziom 1  
    Antywirus nie zaszkodzi. A kolega voitek1 racji nie ma. Przypisanie DNS na stale rozwiazuje poblem logowania sie do routera przy braku polaczenia z internetem i wszystko w temacie.
  • Poziom 9  
    voitek1 napisał:
    hej, kafara1 - a gdzie Ty widziałeś, żeby autor postu pokazał strone logowania do routera?!

z tego zdania to wprost wynika:
    Takemitsu napisał:
    Hej!
    Otóż wszystko działa poprawnie do czasu, aż modem ubzdura sobie, że adres jakiejś strony jest adresem jego strony konfiguracyjnej....
  • Poziom 39  
    ...i gdzie to widziałeś w tym poście?! Na jakim screenie?
  • Specjalista Sieci, Internet
    voitek1 ochłoń. Racji nie masz.

Ten router jak i ten screen z range extendera ma taką funkcję, że jak komputer prosi o dostęp do WAN, a wan jest niedostępny to przekierowuje ruch na stronę konfiguracyjną routera. Obojętnie czy wchodzisz z wp.pl czy jakikolwiek program na komputerze chce otworzyć reklamę ( np gadugadu).

kafara1 napisał:

Masz bardzo dużo błędów na porcie, kwalifikuje się na zgłoszenie do operatora

To należy zrobić. trzeba linię ustabilizować.

Myk z DNS'ami pomoże, ale tylko na tyle, że przy zerwaniu połączenia nie będzie dostępu do neta i nie przekieruje na stronę routera.
  • Poziom 7  
    Cześć wszystkim!

Dziękuję bardzo za pomoc! Po przypisaniu DNS na stałe, na razie problemu nie widać, ale zobaczymy z czasem... Pytanie tylko, czy będę musiał tak zrobić na każdym komputerze/smartfonie, z którego korzystam?

Co konkretnie zgłosić do Orange? Tylko, że rwie połączenie czy coś konkretnego im z tymi błędami powiedzieć?

Zainstalowany AVG 2013, komputer ma ustawione regularne pełne skanowanie sytemu co 2 tygodnie.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam
  • Poziom 13  
    @Takemitsu, każda informacja jest ważna dla dorady, polecam szybki kontakt do operatora odnośnie sprawdzenia/ konfiguracji/ zmiany przebiegu/skrócenia łącza w celu poprawienia świadczenia usługi - mailowo , kontakt znajdziesz na stronie operatora /kontakt/ Rzecznik Klientów/ profil
  • Poziom 7  
    Witam!

Jako, że problem już nie występuje, a informacje zgłosiłem do Orange, temat uważam za zamknięty!

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i pomoc, pozdrawiam