Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BELKIN F9K1001V4 - Router z USA, jak go skonfigurować

06 Kwi 2013 11:54 1794 27
  • Poziom 7  
    Witam ślicznie. Jestem całkowicie początkująca w konfiguracji routera. Dostałam taki model z USA i chcę podłączyć do niego komputer stacjonarny bez WI-FI laptopa i XBOXa. Pomożecie..... Nie mam pojęcia jak za to się zabrać. A jak już odłączę internet to nikt mi nie pomoże. Proszę pomóżcie. Co jeszcze powinnam podać ?????? Z góry dziękuję
  • Poziom 37  
    Jak masz doprowadzony internet do mieszkania ? Czy posiadasz już jakiś modem , router?
  • Poziom 7  
    mam z sieci miejskiej,kablem doprowadzony do mieszkania
  • Poziom 37  
    Rozumiem że resztę pytania mam sobie sam dopowiedzieć . Jaki to kabel z jaką końcówką Rj 45 czy RP-SMA ? Więcej informacji prosimy .

Dodano po 47 [sekundy]:

wojtek2803 napisał:
    Jak masz doprowadzony internet do mieszkania ? Czy posiadasz już jakiś modem , router?
  • Poziom 7  
    o litości :-) sorki ale nie wiedziałam tego. Jak to sprawdzić? gdzie?

Dodano po 3 [minuty]:

o już znalazłam różnicę, mam Rj45
    co jeszcze podać?
  • Poziom 37  
    Masz już w domku jakieś urządzenie czy po prostu kabel wpinasz bezpośrednio od dostawcy do komputera ? Małymi kroczkami dojdziemy do sedna sprawy :)
  • Poziom 7  
    co jeszcze???? kabel podłączony do laptopa i takie podłączenie zgłaszam do administratora sieci. Oni mnie tak jakby dopuszczają do sieci. Żeby podłączyć XBOXa musiałam przełożyć kabel i zgłosić swój adres z bramką internetu do administratora, po chwili byłam już połączona. Nie wiem co jeszcze powinnam podać

Dodano po 1 [minuty]:

p.s.
    dziękuję za cierpliwość. Blondynką raczej nie jestem ale na tym nie znam się zupełnie :-)

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

i straciłam pomoc...... :-(
    ale dzięki za chęci...
  • Poziom 37  
    Potrafisz się zalogować na router ? Jeśli tak to port WAN ustaw na Dynamic IP .I z tego co widzę trzeba wykonać Clonowanie adresu mac z komputera który ma dostęp do internetu .
  • Poziom 7  
    to już wyższa matematyka :-(
    co znaczy zalogować się na router?

Dodano po 11 [minuty]:

ok, już znalazłam . Wiem już jak się zalogować. Chyba dam radę sama. Jak by co to będę pisać (pewnie z tym clonowaniem :-)). Na razie tematu nie zamykam. Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 37  
    Zalogować na router tzn. potocznie mówiąc dostać się do jego konfiguracji .

Dodano po 2 [minuty]:

Musisz w komputerze w tym co masz dostęp do sieci spisać adres fizyczny karty sieciowej tzn robisz to tak start -uruchom tutaj wpisujesz cmd w tym oknie co sie pojawi wpisujesz polecenie ipconfig/all klikasz enter i szukasz pojęcia Adres fizyczny karty sieciowej spisujesz sobie to i wbijasz ten adres w router tam gdzie Clonowanie .
  • Poziom 7  
    system Windows nie możeodnaleźć tego pliku ipconfig/all
    a jak dam samo ipconfig to pokazuje się na 2 sekundy okienko i znika

Dodano po 57 [sekundy]:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa już kumam
    nie wpisałam cmd

Dodano po 1 [minuty]:

ok,mam ten adres. Jak go wpiszę w routera to będzie już wszystko?
  • Poziom 37  
    Nie zapomnij zapisać ustawień na routerze . Kabel od dostawcy wepnij do portu WAN w routerze .
  • Poziom 7  
    ok, to już będę umiała.
    A to że router jest z USA nie przeszkadza w niczym?
  • Poziom 37  
    W niczym to nie będzie przeszkadzać .Spróbuj to wykonać jak powyżej i zobacz czy na WAN-ie dostaniesz adresację .
  • Poziom 7  
    ok, dziękuję. Odezwę się co i jak.Śliczne dzięki
  • Poziom 37  
    Jak już go skonfigurujesz , podłączysz kabel od dostawcy to wyłącz z prądu na chwilę i włącz ponownie router.
  • Poziom 7  
    dobra, jeszcze chwilę tu posiedzę to znów coś nowego mi dopiszesz :-))))
  • Poziom 37  
    Działaj już.Czekam za efektem :)
  • Poziom 7  
    jeszcze pytanie:czy jak na WANie nie pójdzie to zmienić na Dynamic IP tak???
  • Poziom 37  
    Na Wanie musisz dać na Dynamic IP.Router automatycznie pobierze adres od dostawcy.
  • Poziom 43  
    Warto sprawdzić podsieć ISP by nie było konfliktu podsieci LAN/WAN oraz blokadę TTL.
  • Poziom 37  
    Dalsze kroki będą jak się autorka tematu wypowie . Bo też mi się dziwne widzi żeby tylko było po Mac.Ale zaczekajmy za efektem .
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Blokada TTL przy poważnych ISP nie istnieje ale różnie to bywa jeśli ISP jest rzeźbiarzem.
  • Poziom 7  
    halo Panowie. Autorka niestety nie nawiązała połączenia z routerem. Nie mam pojęcia o co chodzi.

Dodano po 4 [minuty]:

Nie mogę wejść do konfiguracji routera. Pewnie źle to robię. Nie udaje mi się połączyć ze stroną http://192.168.0.1 itp.
    Może tak:proszę podpowiedzcie sierocie jak skonfigurować routera
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Co się pojawia jak wpisujesz adres routera ? Szukaj przycisku reset w routerze . Zresetuj go i próbuj ponownie .
  • Poziom 7  
    witaj już jestem. Miałam problem z połączeniem internetowym.

Dodano po 8 [minuty]:

po wpisaniu adresu routera wyskakuje mi info:błąd wczytywania strony

Dodano po 2 [minuty]:

a w IE takie info: Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web
  • Poziom 7  
    dziękuję, już wszystko zrobione dzięki HERMES-80 . Poprowadził mnie krok po kroku. Dziękuję i pozdrawiam. Temat zamykam.