Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWO D4313P 6sense - Uszkodzony Programator? Jaki koszt naprawy?

06 Kwi 2013 13:46 4944 3
  • Poziom 8  
    Dzień dobry. Mam pytanie.

Wymieniałem amortyzatory w pralce AWO/D4313/P (859232346005), pralka leżała na boku, zajęło mi to ok 15 min. . Nie dotykałem części elektrycznych pralki. Po wymianie postawiłem pralkę pionowo, odczekałem około 20 min. i spróbowałem włączyć krótkie pranie w celu sprawdzenia.

Po właczeniu programu zapaliła się dioda serwis, dioda zapchany filtr, po czym wszystkie diody programatora zaczęły migać. Nim zdążyłem wyciągnąć wtyczkę z gniazdka nastąpił rozbłysk w programatorze i wyskoczył bezpiecznik w skrzynce. Po załączeniu prądu pralka nie okazuje żadnych "oznak życia".

Czy ktoś z państwa orientuje się jaki może być koszt naprawy? Załączam zdjęcia (uszkodzony rezystor, tranzystor, cały programator?). Przypuszczam że przyczyną może być dostanie się wody lub kurzu do programatora.
    Whirlpool AWO D4313P 6sense - Uszkodzony Programator? Jaki koszt naprawy? Whirlpool AWO D4313P 6sense - Uszkodzony Programator? Jaki koszt naprawy? Whirlpool AWO D4313P 6sense - Uszkodzony Programator? Jaki koszt naprawy?
  • Poziom 10  
    Różnie dobry fachowiec weznie 50-150 zł ale serwis może drugie tyle pochłonąc do kieszeni możesz spróbować poszukać nowe/używany programator bo różnie bywa .Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    https://obrazki.elektroda.pl/2472961200_1367656790.jpg

Dodano po 47 [sekundy]:

Whirlpool AWO D4313P 6sense - Uszkodzony Programator? Jaki koszt naprawy?

Dodano po 5 [minuty]:

Jeśli pojawi się błąd F26 i smoshesh nie rozwiązuje problemu, należy wyłączyć czujnik, a następnie zresetować, a następnie wtyczkę czujnika. i wszystko będzie dobrze.
  • Poziom 8  
    Koszt używanego programatora to ok. 130zł, nowego w serwisie ok. 600 + robocizna. Mimo sentymentu do whirlpoola, został wymieniony na nową pralkę