Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różne - Jak w najlepszy sposób połączyć nowy komputer ze starszym telewizorem?

futurez 06 Kwi 2013 14:00 3006 6
  • #1 06 Kwi 2013 14:00
    futurez
    Poziom 11  

Witam.

Wiem, że tematów o tym jest wiele. Czytałem już różne i na taki problem jak mój nie trafiłem. Tematem jest podłączenie komputera z telewizorem (bądź/ lub netia playerem), nie wiem jak będzie lepiej i czy w ogóle się tak da. Jeśli kartę graficzną można podpiąć pod dekoder (Netia Player) złączem HDMI i wszystko będzie śmigać, to proste rozwiązanie. Chodzi o najlepsze połączenie które pozwoli na przekaz obrazu i dzwieku z komputera na TV (jeśli jest taka możliwość to i odwrotnie).

Sprzęt jakim dysponuje to:

- Komputer stacjonarny z kartą graficzną Gigabyte Radeon HD7970 (GV-R797D5-3GD-B) Specyfikacja Karty
    - Dekoder Netia Player Specyfikacja Netia Playera
    - Telewizor SEG Istanbul II Specyfikacja TV
    Dodatkowo wyjścia/wejścia w TV to 2 euro złącze z tyłu i z boku 3x chinch (biały/czerwony/żółty) + jack słuchawkowy.
    - Monitor: ASUS VE247H Specyfikacja Monitora

Dodatkowo dodam, że monitor jest podpięty pod DVI-I na karcie graficznej. A pod TV jest podpięte kino domowe marki Schaub Lorenz HCS 1100:

Na przednim panelu znajduje się:
    - wejście USB
    - czytnik kart

Na tylnym panelu znajdują się :
    - HDMI
    - Analog 5.1
    - Koaxial - Digital
    - Component Y.Pr.Pb
    - Composit
    - S-Video

Są pod to podpięte 5.1 zestawowych głośników. A samo kino jest podpięte tymi trzeba chinchami z boku telewizora.

No i oczywiście Netia player jest podłączony do TV wejściem Euro. A sam Netia Player jest podłączony pod internet i łączy się z Netia Spotem podpiętym pod komputer poprzez Wi-Fi.

Teraz chodzi mi o jak najlepsze połączenie tych wszystkich urządzeń w całość. Żeby wszystko się z sobą zgrało jak najlepiej.

Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam Futurez.

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałbym, do Kart graficznej dodane są przejściówki:

- MiniDP/DVI Active Dongle
    - HDMI/DVI

0 6
  • #2 06 Kwi 2013 15:12
    anmedia
    Poziom 39  

Korzystajac z okazju czy w tym Asusie jest matryca matowacz czy blyszczaca?

Zaczynajac od twojego podstawowego pytania:

futurez napisał:
    Tematem jest podłączenie komputera z telewizorem

to w tej konfiguracji co masz nie ma mozliwosci podpiecia komputera do TV. Istnieje rozwiazanie czyli zakup karty telewizyjnej z wyjsciem Video-OUT lub s-video. Nie bede sugerowal ale najtansze rozwiazanie przy mozliwosciach jakie zyskasz to zakup nowego TV, wtedy wszystkie problemy sie rozwiaza.

Co do dekodera Netii. Wydaje mi sie ze sa tam same wyjscia a nie wejscia. Wiec to jest tylko odtwarzacz ktory mozesz na kilka sposobow polaczyc z TV.

0
  • #3 06 Kwi 2013 16:18
    futurez
    Poziom 11  

angelica_n napisał:
    Korzystajac z okazju czy w tym Asusie jest matryca matowacz czy blyszczaca?

Zaczynajac od twojego podstawowego pytania:
    futurez napisał:
    Tematem jest podłączenie komputera z telewizorem

to w tej konfiguracji co masz nie ma mozliwosci podpiecia komputera do TV. Istnieje rozwiazanie czyli zakup karty telewizyjnej z wyjsciem Video-OUT lub s-video. Nie bede sugerowal ale najtansze rozwiazanie przy mozliwosciach jakie zyskasz to zakup nowego TV, wtedy wszystkie problemy sie rozwiaza.

Co do dekodera Netii. Wydaje mi sie ze sa tam same wyjscia a nie wejscia. Wiec to jest tylko odtwarzacz ktory mozesz na kilka sposobow polaczyc z TV.

Matryca jest matowa. Ogólnie bardzo polecam, super monitor.

Kompletnie brak możliwości podłączenia grafiki z telewizorem? Nawet przy zastosowaniu jakiś przejściówek?

O rozwiązaniu typu nowy telewizor wiem tyle tylko że się zastanawiam narazie, poza tym fundusze na razie zbyt ubogie na zakup nowego. Jeśli będę kupował TV to z pewnością jakiś lepszy po weryfikacji skrupulatnej. Tak samo jak z komputerem blisko 6.500 zł.

Dekoder Netii może i racja, bo jest on głównie do przekazania z anteny obrazu na TV, aczkolwiek czytałem iż różne dekodery można podłączyć z komputerem tak by na którymś z kanałów lub opcji wyświetlała obraz z komputera.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź...

0
  • Pomocny post
    #4 06 Kwi 2013 18:35
    anmedia
    Poziom 39  

futurez napisał:
    Matryca jest matowa. Ogólnie bardzo polecam, super monitor.

To fatalnie, ale z tego co widze to asus nie robi blyszczacych, a to ja dyskfalifikuje w 100% jak dla mnie.

futurez napisał:
    Kompletnie brak możliwości podłączenia grafiki z telewizorem? Nawet przy zastosowaniu jakiś przejściówek?

Przeciez napisalem ze jedyne rozwiazanie to zakup wylacznie specjalnej karty TV lub "boxa"(koszt okolo 300$) ktory ma wejscia i wyjscia nastawione na polaczenie z komputerem. Kiedys stare grafiki posiadaly wyjscia S-video i video, ale te czasy juz minely.

futurez napisał:
    O rozwiązaniu typu nowy telewizor wiem tyle tylko że się zastanawiam narazie

nie masz zadnego wyboru oprocz tego co napisalem powyzej.

futurez napisał:
    czytałem iż różne dekodery można podłączyć z komputerem tak by na którymś z kanałów lub opcji wyświetlała obraz z komputera

Jest to kompletna bzdura. Dekoder ma wyjscia i to jest jego rola. Owszem mozesz podlaczyc dekoder do komputera np za pomoca HDMI ale potrzebujesz karte do przechwytywania z takiego a nie innego gniazda. Koszt to okolo 300-500zl.

0
  • #5 07 Kwi 2013 11:52
    futurez
    Poziom 11  

angelica_n napisał:
    To fatalnie, ale z tego co widze to asus nie robi blyszczacych, a to ja dyskfalifikuje w 100% jak dla mnie.

Dużo jest opinii na temat rodzaju matryc. Powiem szczerze, że śledząc tematy o takiej tematyce i spory wszystkich. Wynika, że jeśli nie potrzebujesz 2in1 czyli monitora i lustra w jednym, bo masz lustro na ścianie bądź na szafie to matowa matryca jest dla Ciebie. Czyli wynika że mat jest lepszy od błysku. Co prawda kolory na błysku są ciut lepsze, ale za to odbija mi się wszystko na ekranie. Coś kosztem czegoś.

angelica_n napisał:
    Przeciez napisalem ze jedyne rozwiazanie to zakup wylacznie specjalnej karty TV lub "boxa"(koszt okolo 300$) ktory ma wejscia i wyjscia nastawione na polaczenie z komputerem. Kiedys stare grafiki posiadaly wyjscia S-video i video, ale te czasy juz minely.

Ten "Box" to co to jest dokładniej. Jakieś pudełko w roli przejściówki/konwertera, który zmienia sygnał audio/video w taki sposób, że można go podłączyć wtedy innym kablem do starego TV? Zainteresował mnie ten koszt... 300$?? Tzn. 957zł?

angelica_n napisał:
    Jest to kompletna bzdura. Dekoder ma wyjscia i to jest jego rola. Owszem mozesz podlaczyc dekoder do komputera np za pomoca HDMI ale potrzebujesz karte do przechwytywania z takiego a nie innego gniazda. Koszt to okolo 300-500zl.

W takim razie jeśli ma wyjścia to może mi przekazać obraz jednocześnie na monitor i TV, tak? Bo gniazd wyjścia ma bez liku.

Pozdrawiam,

0
  • Pomocny post
    #6 09 Kwi 2013 11:00
    anmedia
    Poziom 39  

futurez napisał:
    Ten "Box" to co to jest dokładniej. Jakieś pudełko w roli przejściówki/konwertera

Tak to rodzaj takiego pudelka. Ponizej masz przyklad jak to wyglada (nigdy nie uzywalem wiec nie wiem jak to dziala). Masz wejscie HDMI (podlaczysz do wyjscia HDMI w karcie grafiki za pomoca kabla HDMI) a z drugiej strony masz wyjscie 3xRCA ktore laczysz do TV za pomca taniej przejsciowki euro-rca. Pozniej pozostaje konfiguracja karty graficznej o ile wykryje konwerter!

Rozwiazanie kosztowne i nieoplacalne, no ale jak tam chcesz.

futurez napisał:
    W takim razie jeśli ma wyjścia to może mi przekazać obraz jednocześnie na monitor i TV, tak?

Co do sygnalow wysylanych jendoczesnie w tym dekoderze nie wiem (sprawdz w instrukcji). Ale musisz/mozesz sprobowac czy jednoczesnie wychodzi sygnal na gniazdo analogowe (pierwsze z lewej okragle z duza iloscia otworow) + HDMI. W opisie tego dekodera jest podane miniDIN lub HDMI.

Jesli jest taka mozliwosc to mozesz podlaczyc jednoczesnie np do TV i do monitora ktory posiada HDMI. Natomiast proba wyprowadzenia poprzez HDMI na 2 urzadzenia zakonczy sie niepowodzeniem, wlaczy sie zabezpieczenie HDCP.

0
  • #7 10 Kwi 2013 11:10
    futurez
    Poziom 11  

Wszystko chyba już zostało powiedziane w temacie (napisane). Temat rozwiązany. Za odpowiedzi i podpowiedzi dziękuję. Co zrobię tego jeszcze nie wiem dokładnie, ale chyba będę się skłaniał ku kupnie nowego czarnego pudła z hdmi oczywiście ^_^

Pozdrawiam,

0