Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A3 co potrzebne do wymiany rozrządu?

06 Kwi 2013 15:05 4059 11
  • Poziom 16  
    Witam. Mam A3 1.8T AGU. Potrzebuje informacje jakie części są potrzebne do wymiany rozrządu w tym aucie?
    Pasek na pewno, rolka napinacza, rolka prowadząca, pompa wody również na pewno. Tylko teraz mam pytanie o tłumik drgań tzn napinacz hydrauliczny czy w tym silniku jest i czy przy kazdej wymianie rozrządu się go wymienia?

ostatnie pytanko, czy cena 360zł za ten zestaw jest dobrą ceną??
    - Pasek rozrządu INA

- Rolka napinacza INA

- Tłumik drgań paska z rolką prowadzącą INA
  • Poziom 18  
    Tłumik też warto wymienić, cena 360 zł za rozrząd jeżeli jest z napinaczem hydraulicznym to dobra cena a mało kto pamięta że w silnikach 1.8t jest jeszcze łańcuch rozrządu do napędu 2 wałka w głowicy i jego też się wymienia bo nie jest wieczny.
  • Poziom 29  
    jest jeszcze pompa wody
  • Poziom 16  
    Tak tak, pompe już posiadam
  • Admin grupy Samochody
    Sam będziesz robił czy mechanik?
  • Poziom 16  
    Mechanik oczywiście. Ja tylko graty mu dostarczę. Zawsze wybieram i kupuje sam części, mam spokojne sumienie jak wiem co siedzi w aucie.
  • Admin grupy Samochody
    A mechanik nie może Ci zamówić tego co sobie życzysz?
    gsekulski napisał:
    Zawsze wybieram i kupuje sam części
    Mechanik Cię nie lubi...
  • Poziom 16  
    No ja wiem, że mechanik sobie marży na tym nie doliczy:) Ale zazwyczaj sam naprawiam autko i mam możliwość kupna pojedyńczych części po cenie hurtowej więc już tak kupuje:)
  • Poziom 15  
    Tylko z kąd pewność że części są w samochodzie :)
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Ostatnio zmieniałem:
    Pasek rozrządu Contitech - 06B109119A
    Rolka napinająca - 06B109243D
    Rolka odwracająca - 06B109244
    Pompa wody - 06A121011L
  • Poziom 16  
    Już mam w domu zestaw i troszkę mnie zaskoczyło bo kupiłem cały zestaw z podełkiem INA a w środku:
    Pasek- INA
    Rolki i napinacz- NTN
    Myślałem, że wszystko będzie jednej marki:) Ale zły nie jestem, obie bardzo dobre marki:)
  • Poziom 16  
    Swoją droga, w 1.8T zalecam wymianę rozrządu co 100 tys km, mimo iż producent podaje co 180 tys km. Swoim zrobiłem 110 tys km, wczoraj mi wymienili i pokazali stary sprzęt: rolki i napinacz NTN miał oraz Pasek Continentala. Pasek był troszkę wytarty a rolka na napinaczu ostatkiem sił już działała. Przy czym auto jeździło na długich odcinkach i nie było przeciążane. Dlatego też uważam iż rozsądnie jest co 100 tys km wymieniać:)