Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chevrolet Aveo 2004 - Podświetlenie zegarów, nawiewu i tylnie światła.

06 Kwi 2013 15:57 3906 6
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam Chevroleta Aveo 1,2 z 2004r.
    Wystąpił u mnie taki problem:
    mianowicie z tyłu z lewej strony pali mi się światło stop i mijania na raz (ciągle, bez naciskania pedału), zaś z prawej zapala się tylko stop, pozycyjne nie działają, oraz nie działa światło cofania (kierunek działa).
    Wymieniłem żarówki, sprawdziłem bezpieczniki (te małe zwykłe).
    Czujnik stopu też sprawdziłem i był ok.
    We wewnątrz podświetlenie zegarów też nie działa ani nawiewów, żarówki też wymieniłem.
    Podejrzewam włącznik ale nie wiem jak to sprawdzić?
    Mam pytanie, jeszcze czego to może byś wina?
  • Poziom 16  
    arcaii napisał:
    We wnątrz podświetlenie zegarów też nie działa ani nawiewów, żarówki też wymieniłem.

Bezpiecznik?

Co do tych świateł to sprawdź masę na początek
  • Poziom 8  
    Tzn. miernikiem dotykajac - i nadwozia połączenie było. Ogólnie to nie znam się bo jestem zielony i młody ale nie lubie wydawac pieniędzy na coś co mogę sprobować sam zrobić. Bezpiecznik od swiateł duzo ma amper? moze niewłaściwe sprawdzałem, sprawdziłem tylko te małe tych duzych kostek nie wyjmowałem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    arcaii napisał:
    Tzn. miernikiem dotykajac - i nadwozia połączenie było

Miernikiem tego nie sprawdzisz. Podaj niezależną, pewną masę na złącze masowe klosza i sprawdź działanie.
  • Poziom 8  
    Podłączyłem mase bezpośrednio do zarówki która powinna sie palic i nic z tego.
  • Poziom 8  
    Dzięki za pomoc, przyczyną okazał się stycznik. Poprostu nie było słychać że pyka coś sprawdziłem i nie działał, cewka była przepalona.
  • Poziom 2  
    Witam, dołączę się do tego tematu, ponieważ objawy mam podobne lecz nie takie same.
    Posiadam Aveo 2005r. 1.4
    Nie działa mi podświetlenie zegarów, nawiewów oraz prawe światła pozycyjne (przód i tył), żarówki są okej bo sprawdzałem. Co może być przyczyną tego? Jestem zielony jeśli chodzi o elektrykę w samochodach także proszę o pomoc, a wytłumaczenie 'arcaii' wiele mi nie mówi.