Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SGS43E42EU zaświeca się wskaźnik "skontrolowania dopływu wod

06 Kwi 2013 16:15 4032 2
 • Poziom 8  
  Witam.Moja zmywarka pracowała 5 lat bez zarzutu. Jednak od trzech tygodni zatrzymuje się zawsze w tym samym miejscu tj. zanim otworzy się pojemnik ze środkiem myjącym.Wykonałam już wszystkie możliwe czynności.Najpierw wyczyściłam sitka na odpływie/było dużo brudu/. Ponownie za dwa tygodnie zmywarka się zatrzymała i zaświciła się lampka "skontrolowania dopływu wody", więc wykonałam "RESET". Następnie wyłączyłam wtyczkę z kontaktu, bo ta czynność pomagała przy poprzedniej zmywarce, też BOSCH-a. Ale już teraz przy kolejnym zmywaniu znowu sie zatrzymała, więc "poruszałam" tym gumowym łacznikiem na odpływie i o dziwo spuściła wodę i wznowiła i skończyła mycie. Denerueje się co będzie przy kolejnym myciu naczyń. Proszę poradzcie co mogę jeszcze zrobić, a może powinnam wezwać serwis. :cry:
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Być może na zaworze na dopływie wody masz filtr.Jest on na dole zaworu(duża śruba)odkręć tam jest sitko.
 • Poziom 8  
  Pisząc pomyliłam się"Najpierw wyczyściłam sitka na odpływie/było dużo brudu/". Powinno być tak "Najpierw wyczyściłam sitka na dopływie/było dożo brudu/". Tak filtr na dopływie już wyczyściłam.

  Dodano po 3 [godziny] 27 [minuty]:

  Dzisiaj po właczeniu zmywarla długo "myślała" więc znów "poruszałam" tym gumowym łacznikiem na odpływie" i w podczas mycia ani razu się nie zatrzymała.