Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SGS43E42EU zaświeca się wskaźnik "skontrolowania dopływu wod

Terkaba 06 Kwi 2013 16:15 3111 2
  • #1 06 Kwi 2013 16:15
    Terkaba
    Poziom 6  

Witam.Moja zmywarka pracowała 5 lat bez zarzutu. Jednak od trzech tygodni zatrzymuje się zawsze w tym samym miejscu tj. zanim otworzy się pojemnik ze środkiem myjącym.Wykonałam już wszystkie możliwe czynności.Najpierw wyczyściłam sitka na odpływie/było dużo brudu/. Ponownie za dwa tygodnie zmywarka się zatrzymała i zaświciła się lampka "skontrolowania dopływu wody", więc wykonałam "RESET". Następnie wyłączyłam wtyczkę z kontaktu, bo ta czynność pomagała przy poprzedniej zmywarce, też BOSCH-a. Ale już teraz przy kolejnym zmywaniu znowu sie zatrzymała, więc "poruszałam" tym gumowym łacznikiem na odpływie i o dziwo spuściła wodę i wznowiła i skończyła mycie. Denerueje się co będzie przy kolejnym myciu naczyń. Proszę poradzcie co mogę jeszcze zrobić, a może powinnam wezwać serwis. :cry:

0 2
  • Pomocny post
    #2 06 Kwi 2013 21:27
    sjbar
    Poziom 13  

Być może na zaworze na dopływie wody masz filtr.Jest on na dole zaworu(duża śruba)odkręć tam jest sitko.

1
  • #3 07 Kwi 2013 10:21
    Terkaba
    Poziom 6  

Pisząc pomyliłam się"Najpierw wyczyściłam sitka na odpływie/było dużo brudu/". Powinno być tak "Najpierw wyczyściłam sitka na dopływie/było dożo brudu/". Tak filtr na dopływie już wyczyściłam.

Dodano po 3 [godziny] 27 [minuty]:

Dzisiaj po właczeniu zmywarla długo "myślała" więc znów "poruszałam" tym gumowym łacznikiem na odpływie" i w podczas mycia ani razu się nie zatrzymała.

0