Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra ll 1.7 DTL - problem z rozrządem

media_tech 06 Kwi 2013 16:26 2676 4
  • #1 06 Kwi 2013 16:26
    media_tech
    Poziom 6  

Witam forumowiczów. Mam problem z silnikiem, a mianowicie z rozrządem. Nadmienię problem. Otóż będąc w drodze do kolegi zaczęły szalec mi wszystkie kontrolki oraz padło wspomaganie. Pomyślałem że coś z akumulatorem, lub paskiem od alternatora. Stanąłem na poboczu nie gasząc auta otworzyłem maskę i okazało się, że pasek pasek od alternatora był "ścięty" połowa była na kole pasowym a połowa tak sobie wisiała i kiedy miałem już wyłączyc samochód pasek wkręcił się w koło pasowe i motor stanął z hukiem. Od tamtej pory samochód nie odpalił. Ściągnąłem już schemat ustawienia rozrządu ale nie jestem pewny czy nic nie stało się ze środkiem silnika. Mogły pogiąc się zawory, popychacze lub nawet tłoki? Nie wiem czy rozebrac górę i sprawdzic czy od razu ustawic rozrząd. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 4
  • #2 06 Kwi 2013 17:30
    żałosna udręka
    Poziom 31  

Szkoda czasu na rozrząd. Zdejmuj głowicę.

0
  • #3 06 Kwi 2013 17:33
    soja500
    Poziom 2  

Też mi sie tak wydaje

0
  • #4 19 Kwi 2013 20:06
    media_tech
    Poziom 6  

Jestem początkującym mechanikiem. Zdjąc mogę ale nie wiem jak będzie z założeniem. Mniejsza o to, damy radę. Jutro rano zdejmę i napiszę o rezultatach.

0
  • #5 10 Lip 2013 18:48
    siekieradek
    Poziom 9  

Miałem to samo tylko w astrze f. Wywaliłem wszystkie paski połamane dźwigienki wymieniłem na nowe ze szrotu bez ściągania głowicy. Wystarczy ustawić wał 90 stopni od punktu tak że tłoki się mijają w połowie cylindrów i wciskałem trzonkiem od młotka zawór i podkładałem dźwigienkę. Potem nowy pasek i start. Trochę po kulał na 3 ale jak się zawory doklepały to chodził równo. A rozrząd ustawiam na wale punkt na pompie punkt wałek rozrządu na sztukę jak pasek leży jak należy to wtedy kluczem ustawiam tak żeby zawory mijały na 4 cylindrze i cyka elegancko.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo