Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technikum Informatyczne,Mechaniczne czy LO ?

06 Kwi 2013 17:09 3072 11
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie ! Jestem uczniem klasy 3 gim. i nadszedł czas abym musiał zastanowić się nad swoją przyszłością i wybrał szkołę średnią. Mam poważny dylemat, otóż zastanawiam się nad trzema kierunkami. Technik Mechanik,Technik Informatyk, LO. Powiem wprost. Jestem słaby z matematyki, fizyki. Ciężko mi ogarnąć materiał. Niestety jestem humanistą, z polskiego,angielskiego,niemieckiego,historii i reszty nie mam żadnych problemów, same 4,5 z tych przedmiotów, biologia i chemia również. U nas w mieście wyższy poziom jest w LO, niż w technikum, lecz moje pytanie brzmi, czy w technikum informatycznym czy mechanicznym jest trudna matematyka, czy taka jak wszędzie ? Dodam, że nie ma żadnej informacji o rozszerzonej matematyce czy fizyce w technikum. Czy waszym zdaniem w LO będzie taka sama matematyka jak w technikum ? Dodam, że o przedmioty zawodowe się nie martwię, gdyż z informatyki mam 5, interesuję się programowaniem, lecz u mnie leży matematyka. Powiedzcie gdzie będzie najtrudniej mniej więcej ? LO, technikum informatyczne/mechaniczne ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam !
  • Poziom 33  
    Nie porównuj informatyki w gimnazjum i technikum - bez matmy bez szans w technikum :cry:
  • Poziom 11  
    Tyle, że u mnie wyższy poziom matematyki jest w LO jak w Technikum Informatycznym :/ I nie ma żadnej mowy o rozszerzonej matematyce w technikum. Ale nie chcę od razu się nie zniechęcać, będę po prostu musiał zabrać się za matmę...
  • Poziom 38  
    Po technikum będziesz miał konkretny zawód, po liceum tylko maturę, z kolei jeśli będziesz chciał iść na studia, łatwiej będzie po liceum, skoro poziom jest wyższy. Jeżeli po liceum chcesz wybrać kierunek techniczny to polecam profil mat-fiz czy jak to sie teraz nazywa. Matma to podstawa na studiach technicznych i to ona głównie odsiewa studentów po pierwszym drugim semestrze.
  • Poziom 19  
    Skoro masz - mam nadzieję wiarygodne - informacje o tym, jak "wygląda" matematyka w poszczególnych szkołach to o co właściwie pytasz?

Nawet jakby ktoś chodził do technikum i liceum to i tak nie będzie całkowicie miarodajne - co miasto, co szkoła to trochę inaczej. Sporo zależy od nauczyciela, czy też poziomu klasy, itp.

Idź tam, gdzie naprawdę chciałbyś być.

Swoją drogą słyszałem sporo opinii, że osoby po technikum mają większy problem z matematyką na studiach, niż te po liceum. Osobiście nie zauważyłem różnicy - myślę, że to kwestia "osobistego ogarnięcia [się]".
  • Poziom 11  
    Nie za bardzo uśmiecha się iść do LO, gdyż nauczyciele mi nie podeszli, że tak się wyrażę... W Technikum ludzie super, ale gdzie bym nie poszedł i tak muszę się uczyć, nieprawdaż ? :D Wszędzie jest matematyka. Na obecną chwilę chcę mieć zawód, gdyż w późniejszym czasie planuję zostać zawodowym kierowcą, jak mi się znudzi, wtedy pójdę na studia. A co wypowiecie się na temat Technikum Mechanicznego ? Właśnie jak z tymi przedmiotami zawodowymi, Maszynoznawstwo itd.
  • Poziom 19  
    No nie do końca z tą nauką tak jest - w niektórych szkołach wystarczy "cośtam zrobić". Kończysz szkołę, a nic z tego nie ma. Co prawda nie musi się to źle skończyć, ale... Czy nie szkoda czasu dla "papierka"?

Tak, matematyka jest wszędzie - to na szczęście prawda.
  • Poziom 11  
    A gdzie jest trudniej ? W technikum mechanicznym czy informatycznym ? W informatycznym jako tako sobie poradzę, ale bardziej byłoby mi potrzebne technikum mechaniczne w przyszłości. Orientuje się ktoś mniej więcej jak jest w technikum mechanicznym ? ;)
  • Poziom 19  
    Masz tylko te trzy opcje do wyboru? Mam wrażenie, że najlepszym wyborem byłaby mechatronika w Twoim przypadku, choć musiałbyś pewnie włożyć ciut więcej wysiłku w to.

Jeżeli twierdzić - na jakiej podstawie? - że technikum mechaniczne byłoby najlepsze to dlaczego akurat nie to? Skoro tylko matematyka "leży", a przedmiotów zawodowych się - jak mówisz - nie boisz...
    Informatykę możesz doszlifować "po drodze" na własną rękę, ew. potem "dla papierka" udać się na studia - a po szkole i tak sytuacja będzie bardziej klarowna.

Może akurat jeszcze coś się w Tobie przełamie i "zatrybi" Ci matma w głowie.
  • Poziom 11  
    Bardzo się cieszę, że jakaś osoba chce mi pomóc. Jestem Ci za to wdzięczny ;)
    Technikum mechaniczne wydaje mi się lepsze, gdyż planuję zostać kierowcą ciężarówki i kilka rzeczy by mi się przydało... Niestety do Technikum Pojazdów Samochodowych mam za daleko :/ + znam bardzo dobrze niemiecki, oraz angielski na poziomie komunikatywnym + znajomości w firmie transportowej = stanowisko kierowcy w firmie transportowej. Oczywiście mógłbym iść do LO kierunek humanistyczny, potem studiować Turystykę i Rekreację, ale ja na obecną chwilę chcę zostać kierowcą i studia nie będą mi potrzebne, aczkolwiek nie wykluczam, że coś mi się odwidzi. Chcę mieć po prostu zawód, a to, że interesuję się informatyką nie stoi na przeszkodzie, by iść do technikum informatycznego. Będę musiał niestety podciągnąć się z matematyki, bo jak tak dalej pójdzie, to będzie cienko. Bądźcie szczerzy, na samych dwójach z matematyki można się podciągnąć ? Bo znam kilku "tłuków", że się wyrażę za przeproszeniem, który ukończyli to technikum informatyczne, więc ja już sam nie wiem, co robić...
  • Poziom 19  
    Znajomość języków to dużo - ja z niemieckiego to tylko potrafię "wydukać" tylko parę słów. ;)
    Skoro znasz takich - jak to określasz - tłuków, co dali radę, to... Ty sobie rady nie dasz? Więcej wiary w siebie!

W moim przypadku było tak, że miałem tylko jedynki i dwójki z matematyki w LO (a poziom wcale nie był wysoki), a potem "coś zatrybiło" i matematykę ogarnąłem w dość dobrym stopniu. Da się, jak widać, choć nie chcę generalizować.

Mam wrażenie, że w Twoim przypadku to tylko pozostał wybór pomiędzy jednym, a drugim technikum. Szczerze mówiąc trudno mi tu doradzić, ale sądze, że cokolwiek wybierzesz to i tak będzie dobrze. :)
  • Poziom 11  
    Tutaj masz rację. Języki są bardzo ważne, szczególnie angielski w informatyce, (najlepiej zawodowy). Jak miło porozmawiać z inteligentnymi ludźmi ! ;)

Obecnie wychodzi mi 2 z matematyki, fizyka to samo... Brzmi to dziwnie w świetle innych przedmiotów. Informatyka 5, Geografia 5, Chemia 4, Biologia 4, Polski 5, Historia 4, Angielski 4, Niemiecki 5+ itd. itd. ;)

Ale niestety trzeba iść za rynkiem pracy i zacząć przykładać się do przedmiotów ścisłych, bo naprawdę warto ! Po tytule inżyniera pracę można znaleźć wszędzie, natomiast mnóstwo ludzi idzie na takie kierunki jak Socjologia,Psychologia a mało jest ofert pracy po tych kierunkach a wielu ludzi nadal studiuje te kierunki, I ja się pytam ? Co z tego, że bym sobie poradził na takich kierunkach jak Socjologia,Psychologia czy Polonistyka. Po takich kierunkach ciężko znaleźć pracę i co mi z tego, że mam tytuł mgr. przed nazwiskiem, jak i tak wyląduje albo gdzieś na budowie w Niemczech, albo w kasie na biedronce.

Niestety takie życie, mimo, że jestem słaby z matematyki i fizyki, to w nowej szkole będę musiał skupić się na tych przedmiotach najbardziej, bo z reszty zawsze sobie poradzę na maturze itd. Dlatego Technikum Informatyczne będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem, nauczę się w końcu może logicznego myślenia i matematyki. Na pewno skorzystam z korepetycji, bo tak to się nie da.

Trzeba iść w przyszłość i uczyć się przedmiotów ścisłych, no nie ma wyjścia innego.

A czy ktoś mógłby mi jeszcze powiedzieć, np. czy na przedmiotach zawodowych mam np. kartkówki teoretyczne z tych przedmiotów ? Czy tylko w praktyce ? Z góry dziękuję :)