Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Winda-platforma towarowa w garażu.

06 Kwi 2013 17:35 6996 5
  • Poziom 13  
    Witam.Ze względu na brak miejsca w garażu mam w planach wybudowanie windy towarowej,którą chciałbym zakotwiczyć na jednej z ścian garażu.
    Winda ma spełniać dwa zadania, jedno to zwyżka dla regału paletowego.
    Takiego:

Drugie zadanie podwieszone miejsce parkingowe dla kawasaki brute force 750.
    Na tej ścianie umieszczę regał.
    A na tej umieszczę windę.

Myślę że wszystko jest czytelne i jasne :)
    Tak mniej więcej ma wyglądać winda.Tylko że od wewnętrznej strony konstrukcji wspawam dodatkowo ceownik pół zamknięty 80x80x5mm po którym w pionie będzie się przesuwała konstrukcja platformy.

Winda-platforma towarowa w garażu. Winda-platforma towarowa w garażu.
    Przesuw w pionie amortyzować będą cztery wózki zapożyczone od bramy przesuwnej.
    Winda-platforma towarowa w garażu. Winda-platforma towarowa w garażu.
    Zamierzony udźwig rzędu 600/800kg za pomocą wyciągarki elektrycznej.
    Czekam na konstruktywną krytykę.
  • Moderator
    Proszę zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 października 2003 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji niektórych urządzeń transportu bliskiego
    Dz.U. 2003 nr 193 poz. 1890

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1663516.html
  • Poziom 34  
    A ściana to wytrzyma.
  • Poziom 13  
    jerry1960 napisał:
    A ściana to wytrzyma.

Tak.W połowie wysokości ściany jest umieszczony wieniec zbrojony 24/35cm i do niego nastąpi kotwiczenie konstrukcji.Z resztą nie jedyne.
    Natomiast boję się że dwuteownik może nie wytrzymać nacisku,który będzie na niego działał gdy platforma będzie mocno obciążona.W zasadzie został stworzony
    do przenoszenia innego nacisku takiego jaki występuje w bramie przesuwnej.
    Podobnie rolki.
  • Poziom 1  
    Witam,
    Czy udało się ten projekt zrealizować??? Pytam gdyż podobne założenia konstrukcyjne chciałem zawrzeć w swoim projekcie, na studia :), szukałem dużo po internecie i w końcu trafiłem na ten temat. Z góry dzięki za odpowiedź :). Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dzień Dobry. Mam pytanko?. Chcę zrobić taką platformę jak Pan. Moja platforma miałaby podnosić mnie czyli około 120 kg na strych w domku letniskowym. Budowałem domek zgodnie z przepisami na zgłoszenie do 35m2, więc normalne schody zajmują mi dużo miejsca. Taka platworma spokojnie chowała by się w suficie. Więc pytanie jakie dał Pan rolki, jakie prowadnice, jaka wciągarka, może jakieś zdjęcia, gdzie kupione, to może coś podpatrzę .Pozdrawiam.....