Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Comtrend VI-3223u DSL - Jaka antena do wzmocnienia wifi w sieci DSL?

Nycek 06 Apr 2013 17:53 3822 8
    Nycek
    Level 9  
    Witajcie, mam pewną sprawę: poszukuję anteny do routera Comtrend VI-3223u, działającego na DSLu (lecz to chyba nie ma znaczenia). Czy jest możliwe nadanie sygnału do sąsiada, na sąsiedniej działce z anteną znajdującą się w pokoju? Nie chce mi się bawić w montowanie tego na zewnątrz (względy estetyczne), więc musi stać w pokoju.Dodam, że okna na sąsiada mam z drugiej strony dużego domu., więc antena musi być dość mocna, aby sygnał "przeszedł" przez mury. Jeśli tak, to jaką antenę polecacie kupić? Znacie jakiś konkretny, mocny model na którym się nie zawiodę?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Nycek wrote:
    Czy jest możliwe nadanie sygnału do sąsiada,

Moim zdaniem nie, chyba że to tylko jedna ściana. Jeżeli w grę wchodzi kilka ścian i może jeszcze jakaś klatka schodowa czy strop to nie ma co zaczynać bez widoczności optycznej anten.
    jimasek
    Nycek wrote:
    Jest mocniejsza od standardowych krótkich 3dbi dołączanych do routerów?

Bo to nie antena tylko karta bezprzewodowa z anteną, a poza tym gdzie ją podłączysz z interfejsem USB?

Nycek wrote:
    Myślisz, że taka antena by starczyła w pokoju od strony sąsiada?

Kolego przy braku widoczności nikt ci nie da 100% zapewnienia że coś zadziała.
    Nycek
    Level 9  
    jimasek wrote:
    Bo to nie antena tylko karta bezprzewodowa z anteną, a poza tym gdzie ją podłączysz z interfejsem USB?

Do portu USB w routerze Comtrend.
    jimasek
    Jesteś tego pewny że ten router obsługuje takie rzeczy na porcie USB?
    Nycek
    Level 9  
    Pewności nie daje, wiec lepiej coś kupić z normalnym wejściem.
    Hmm w sumie to zapomniałem dodać, że przy takiej konfiguracji jak jest, sąsiad widzi mnie na 40-50%, lecz chcemy to trochę zwiększyć.
    jimasek
    Nycek wrote:
    sąsiad widzi mnie na 40-50%, lecz chcemy to trochę zwiększyć.

Czym to mierzyłeś? Polecam inSSIDer-a, przy sygnale ponad -65dbi nie powinno być problemów z połączeniem.
    rapper3d
    Level 20  
    comtrend niestety anteny wlasne ma wbudowane ale podlaczylbym skretka drugi AP przezroczyscie zamienil patyk na jakis nieduzy panel i powinno smigac. Panel przywiesisz na elewacji dokladnie celujac na sasiada nie bedzie tego az tak widac.