Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe LG i telewizor samsung

Dagaxxx 06 Kwi 2013 18:26 9726 9
  • #1 06 Kwi 2013 18:26
    Dagaxxx
    Poziom 6  

Mam problem, szukałam na wielu forach, lecz nie mam żadnego przycisku na pilocie, który robi nagle z 2.1 - 5.1 i nic nie mogę zaradzić na to, ze moje kino domowe 5.1 nie działa! dzialają tylko 2 głosniki i to coś co daje bass (nie śmiejcie się, jestem kobietą zieloną w tym temacie) w moim poprzednim telewizorze działały wszystkie głośniki. Zapewne nie opisałabym wszystkiego co tam jest, dlatego dodaje zdjęcia, może ktoś coś poradzi :(

Kino domowe LG i telewizor samsung Kino domowe LG i telewizor samsung Kino domowe LG i telewizor samsung

Dodano po 2 [minuty]:

A, dodam do tego, że te wszystkie głośniki są podłączone do dvd w zestawie, a dvd do tv, nie posiadam dekodara tylko zwykłą antene :)

1 9
  • Pomocny post
    #2 06 Kwi 2013 18:58
    spinacz
    Poziom 37  

Twój telewizor nie ma wyjścia sygnału audio ani cyfrowego ani analogowego 5.1 i tak samo twoje kino nie ma wejścia analogowego 5.1 ani cyfrowego wiec dźwięku z TV nie będziesz miała nigdy w 5.1. Jedyny dźwięk 5.1 będziesz miała odtwarzając np DVD a to że wcześniej grały Ci wszystkie głośniki nie znaczy to że był to dźwięk 5.1. Jeśli chcesz aby grały wszystkie głośniki musisz poszukać opcji w kinie domowym i włączyć taka opcję.

1
  • #3 06 Kwi 2013 19:28
    Dagaxxx
    Poziom 6  

Hmm.. A nie da się dokupić lub ''dorobić'' takiego wyjścia? Mam małą córkę której często puszczam piosenki na dvd i dźwięk też jest tylko z głośników, czy chodzi o filmy?

Ustawić w kinie domowym :D Tylko jak!? Tak jak wspominałam kino jest podpięte pod dvd, na pilocie od dvd gdy naciskam przycisk 'menu' to nic się nie pojawia :(

0
  • #4 06 Kwi 2013 19:42
    spinacz
    Poziom 37  

Chyba czegoś nie zrozumiałem czy chodzi Ci o to ze jak oglądasz jakieś programy na TV to chcesz żeby grały Ci wszystkie głośniki ?? Czy jeśli odtwarzasz jakiś film który ma dźwięk przestrzenny 5.1 na DVD graja Ci wszystkie głośniki czy tez tylko dwa jak z TV ?

2
  • #5 06 Kwi 2013 19:48
    Dagaxxx
    Poziom 6  

Nie, dobrze zrozumiałeś, chodzi mi o to, że jak oglądam jakiś program w tv to żeby dzwięk szedł na wszystkie głosniki, nie tylko na te 2, jak oglądam film na dvd lub włączona jest płyta na dvd z muzyką to też głos rozchodzi się tylko na 2 głosniki, w 3 głosnikach słychać tylko szum jak się ucho przyłoży :D

0
  • #6 06 Kwi 2013 19:52
    spinacz
    Poziom 37  

No to tylko trzeba odpowiednio ustawić konfigurację dźwięku w DVD czyli kinie domowym. Podaj model to postaram się poszukać instrukcji i jakoś może uda się tutaj napisać co i jak ustawić.

0
  • #7 06 Kwi 2013 20:10
    Dagaxxx
    Poziom 6  

Model kina to: LG LH T250SC :)

Dodano po 14 [minuty]:

Właśnie dla sprawdzenia włączyłam jakiś film na którym pisało 'lektor 5.1' i działa na wszystkich głośnikach, ale dalej nie mogę dojść jak ustawić by te 2 głosniki nadawały głos tym pozostałym 3, bo czytałam na jakimś forum, że jak nie ma tych wyjść czy wejść to da się zrobić na tych 3 głośnikach by grały to co pozostałe 2 :D

0
  • #8 06 Kwi 2013 21:20
    spinacz
    Poziom 37  

Przejrzałem instrukcję ale nie zauważyłem nigdzie jak ustawić by grały wszystkie głośniki. Praca Twojego kina jest w sumie prawidłowa bo gdy ma sygnał 5.1 to go odtwarza a jak nie to stereo czyli dwa głośniki.

0
  • Pomocny post
    #9 06 Kwi 2013 22:20
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Na pilocie jest przycisk XTS oraz XTS PRO. Proponuje, abyś spróbowała je przełączać, bo one odpowiadają za dźwięk.

0
  • #10 07 Kwi 2013 08:57
    Dagaxxx
    Poziom 6  

JESTEŚ WIELKI! Oczywiście wcześniej naciskałam te przyciski, jak każde inne, nawet przytrzymywałam na chwile. Okazało się, że po przyciśnięciu XTS pro, a następnie XTS mozna sobie wybrać kilka ''trybów'' - ja miałam ustawiony na 'normal' czyli chyba o te stereo chodziło 2.1 - nie znam się na tym. Więc w trybie 3 pracują 4 głośniki i to co daje bass, nie działa środkowy na żadnym z trybów, pomimo, że słychać szum w nim i na teście też działał, może ma ktoś jakiś pomysł :)?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo