Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat elektrowni wiatrowej

06 Kwi 2013 19:06 1644 8
  • Poziom 7  
    Witam, mam do zbudowania schemat elektrowni wiatrowej, posiadam induktor który pozwala na wytwarzanie prądu rzędu 15V~, problem w tym, że prąd po przejściu przez mostek gretza ( w celu wyprostowania prądu ) obniża się do 3,8V chciałbym się dowiedzieć co może być nie tak, ktoś ma jakieś pomysły ???
  • Poziom 7  
    robiłem osobiście z diod .. także raczej wszystko dobrze.. napięcie spada od razu gdy się go podłączy pod induktor, przed i za 3,8
  • Poziom 38  
    To może źle zrobiłeś mostek ? Lub z uszkodzonych diod ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dobrze... Co to za "induktor"? Z czego ten mostek? Co zasila? Konkrety jakieś może?
  • Poziom 7  
    Problem rozwiązany, winne wszystkiemu 4 kondensatory 3300uF/ 100V one tak obniżają napięcie na wyjściu.
  • Poziom 38  
    Mike_M napisał:
    Problem rozwiązany, winne wszystkiemu 4 kondensatory 3300uF/ 100V one tak obniżają napięcie na wyjściu.

Za duża pojemność w stosunku do słabego induktora...
  • Poziom 33  
    Wydajność prądowa induktora jest tak mała, że w ogóle nie nadaje się na źródło prądu (elektrownię !)
    Induktorem zwykle sprawdza się stan izolacji, czyli wytwarza on napięcie bez obciążenia prądowego.
  • Poziom 7  
    BILGO - Induktor jest odpowiedni - 15V induktorem naładowywałem zawsze 15000uF / 25 V także spokojnie. Ten wytwarza pod 20V~

wieswas - to ma być tylko makieta poglądowa jak wszystko działa, a nie elektrownia.