Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Teleinformatyka na politechnice śląskiej

dar3k1 06 Kwi 2013 19:20 5376 21
  • #1 06 Kwi 2013 19:20
    dar3k1
    Poziom 1  

Witam. Jak w temacie, nowy kierunek na wydziale AEiI na PŚ, ma ktoś może ramówke jakie przedmioty będą przerabiane przez cały program studiów? Czy można to porównać do czegoś w rodzaju informatyki jako podstawowego przedmiotu + jakieś elektroniki, elektryki, czy mechaniki?
    Głównie jestem zwolennikiem matematyki i uchylałbym się bardziej ku takim kierunku na studiach na której jej będzie wiecej, oczywiście nie dyskwalifikuje fizyki :P.
    Szczere dzięki wszystkim z góry za odpowiedź.

• #2 06 Kwi 2013 20:17
    AXELF
    Poziom 20  

Niestety nie wiem jak jest na tym kierunku ale na Elektronice i Telekomunikacji było mnóstwo matematyki i fizyki, więc nie zdziwiłbym się jakby tam było podobnie, przynajmniej na 1 roku.

• #3 18 Maj 2013 19:13
    probena
    Poziom 8  

Cześć, też stoje przed wyborem studiów, myślałem o teleinformatyce, ale dowiedziałem się że jest więcej fizy niz maty i mało infy(a infa to też bardziej mata), dlatego sobie odpuściłem(też jestem zwolennikiem matematyki). Dalej nie wiem co wziąć, raczej dostane się na większość kierunków, może informatyka. Pozdrawiam :)

• #5 17 Cze 2013 23:01
    Obywatel LutZek
    Poziom 13  

Z teleinformatyką jest taki problem, że ten kierunek dopiero startuje i de facto ciężko nam (obecnym/byłem studentom) coś więcej o nim powiedzieć. Rzeczywiście zapowiada się ciekawie, choć widzę, że w tym roku to trochę taki eksperyment i osobiście zastanawiam się, czy program będzie dopięty na 100%. W każdym razie jeżeli chodzi o sam wydział - myślę, że warto ;)

• #6 05 Lip 2013 12:36
    lotek_bard
    Poziom 2  

Witam,
    czy ktokolwiek z was zapisał się na tą teleinformatykę i wie ile jest ogółem miejsc i ilu było chętnych na ten kierunek? Niestety jestem na liście rezerwowej na samą informatykę i chciałbym się dowiedzieć czy jest jeszcze jakaś inna dla mnie opcja żeby studiować na politechnice.
    Pozdrawiam.

• #7 05 Lip 2013 13:48
    trac3r
    Poziom 8  

A który jesteś na liscie rezerwowej, ja miałem 85,6 pkt i dostałem sie na informatyke na AEiI, także może przy drugim naborze sie dostaniesz? :)

• #8 05 Lip 2013 14:07
    pepebeen
    Poziom 8  

Hej, mam pytanie z zupełnie innej beczki. Nadszedł czas składania papierów i na stronie PŚ mają napisane "2 zdjęcia w stroju wizytowym". Moje pytanie dotyczy stroju - czy musi być wizytowy? Mam zdjęcia (niedawno robiłem), ale w zwykłej białej koszulce. Da radę z takimi, czy trzeba mieć w garniturze? Dzwoniłem do rekrutacyjnych, ale zajęte non stop...
    Z góry będę wdzięczny za odpowiedź.

PS trac3r mam dokładnie taką samą ilość punktów, też na infę. :p

• #9 05 Lip 2013 14:46
    Obywatel LutZek
    Poziom 13  

pepebeen, myślę, że politechnika ma większe problemy na głowie niż to czy jesteś na zdjęciu indeksowym w garniturze, czy białej koszulce ;). Fajnie by było, gdyby to było zdjęcie w garniturze / białej/niebieskiej koszuli, ale nikt Cię za to nie zabije ;).

• #10 05 Lip 2013 14:58
    pepebeen
    Poziom 8  

Zabić nie zabije, ale jakby mi mieli powiedzieć przy składaniu papierów "przepraszamy bardzo, ale zdjęcia nie są odpowiednie", to poszarpać nerwy mogą. Dla pewności jeszcze będę do nich dzwonił.
    Dzięki za optymistyczną odpowiedź :D

• #11 06 Lip 2013 17:37
    24121967
    Poziom 11  

Na teleinformatykę, przyjęli 60 osób (było 2,1 kandydata na miejsce), próg wyniósł 63,6. Na informie na AEI próg wynosił 84,4 (na MS i Elektrycznym brali wszystko co popadnie bo na MS mieli 0,98 kandydata na miejsce a na Elektrycznym 0,52). Więc jak ktoś się nie dostał na AEI to ma jeszcze szanse znaleźć się wśród najlepszych na pozostałych wydziałach z informatyką.

• #12 06 Lip 2013 19:07
    imation
    Poziom 2  

24121967, próg 63.6 oznacza że każdy kto miał tyle punktów dostał się na listę rezerwową czy jak?

• #13 06 Lip 2013 19:07
    lotek_bard
    Poziom 2  

24121967 napisał:
    Na teleinformatykę, przyjęli 60 osób (było 2,1 kandydata na miejsce), próg wyniósł 63,6. Na informie na AEI próg wynosił 84,4 (na MS i Elektrycznym brali wszystko co popadnie bo na MS mieli 0,98 kandydata na miejsce a na Elektrycznym 0,52). Więc jak ktoś się nie dostał na AEI to ma jeszcze szanse znaleźć się wśród najlepszych na pozostałych wydziałach z informatyką.

Wielkie dzięki! Wychodzi na to że pozostaje mi wydział elektryczny a w razie czego można starać się o przeniesienie chociaż znajomy który ukończył informatykę na elektrycznym bardzo ją poleca.

Teraz tak trochę offtopu: wie może ktoś coś na temat informatyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach? :)

• #14 06 Lip 2013 23:22
    Obywatel LutZek
    Poziom 13  

Pisałem już to w innym temacie, napiszę i tutaj - po pierwsze nie informatyka, tylko INFORMATYKA I EKONOMETRIA - jeżeli nie wiesz czym jest ekonometria to uważaj, bo zapewne nie chcesz się dowiedzieć :P - nie idź na Informatykę i Ekonometrię na UE, bo będziesz rozczarowany. Po pierwsze dlatego, żę jest to przede wszystkim informatyka stosowana - czyli wykorzystanie narzędzi informatycznych w finansach etc. - o budowie komputera nauczysz się tam niewiele, o elektronicznych podstawach możesz pomarzyć. Jest trochę programowania, ale przede wszystkim - wykorzystanie już istniejących narzędzi w dziedzinie finansów / przedsiębiorstw etc. Swoją drogą mój brat kończył ten kierunek - z informatyki nie umie teraz nic i zwykły elektronik po politechnice go zagina. Po drugie nie idź dlatego, że jest to spuścizna po wydziale Zarządzania, więc będziesz tam miał pełno bezsensownych zapychaczy nie mających nic wspólnego z informatyką. Po trzecie - takie specjalizacje jak "inżynieria wiedzy" tudzież "wspomaganie decyzji menadżerskich" nie brzmią interesująco dla pracodawcy. Jeżeli chcesz się bawić w UE - tylko finanse i rachunkowość. Po tym praca rzeczywiście jest.

Wiem co mówię, bo jestem studentem UE.

• #15 07 Lip 2013 02:22
    lotek_bard
    Poziom 2  

Obywatel LutZek napisał:
    Pisałem już to w innym temacie, napiszę i tutaj - po pierwsze nie informatyka, tylko INFORMATYKA I EKONOMETRIA - jeżeli nie wiesz czym jest ekonometria to uważaj, bo zapewne nie chcesz się dowiedzieć :P - nie idź na Informatykę i Ekonometrię na UE, bo będziesz rozczarowany. Po pierwsze dlatego, ze jest to przede wszystkim informatyka stosowana - czyli wykorzystanie narzędzi informatycznych w finansach etc. - o budowie komputera nauczysz się tam niewiele, o elektronicznych podstawach możesz pomarzyć. Jest trochę programowania, ale przede wszystkim - wykorzystanie już istniejących narzędzi w dziedzinie finansów / przedsiębiorstw etc. Swoją drogą mój brat kończył ten kierunek - z informatyki nie umie teraz nic i zwykły elektronik po politechnice go zagina. Po drugie nie idź dlatego, że jest to spuścizna po wydziale Zarządzania, więc będziesz tam miał pełno bezsensownych zapychaczy nie mających nic wspólnego z informatyką. Po trzecie - takie specjalizacje jak "inżynieria wiedzy" tudzież "wspomaganie decyzji menadżerskich" nie brzmią interesująco dla pracodawcy. Jeżeli chcesz się bawić w UE - tylko finanse i rachunkowość. Po tym praca rzeczywiście jest.

Wiem co mówię, bo jestem studentem UE.

Po za "INFORMATYKĄ I EKONOMETRIĄ" jest jeszcze "INFORMATYKA" ze specjalnościami:
    - Bazy danych i hurtownie danych,
    - Programowanie gier i aplikacji mobilnych,
    - Zintegrowane systemy informatyczne zarządzania.

źródło: http://typo.ae.katowice.pl/index.php?id=2094

Jeśli jest tak jak piszesz to myślę że już całkowicie sobie to odpuszczę i będę starać się o dostanie na informatykę na wydziale elektrycznym w drugim naborze.

@24121967 wychodzi na to że jeszcze połowa miejsc powinna zostać wolna na wydziale elektrycznym, pytanie teraz tylko ile było/jest miejsc ogólnie? 160 jak na innych wydziałach czy mniej?
    Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi! :D

• #16 07 Lip 2013 23:26
    klajmon
    Poziom 2  

Na elektrycznym było 39 osób na 75 miejsc

• #17 15 Lip 2013 21:51
    jzpx
    Poziom 2  

A wiecie może jaki jest limit miejsc na teleinformatyce? Nie znalazłam nigdzie tej informacji.

• #21 30 Lip 2013 21:52
    nikrol
    Poziom 8  

Ja uważam że głupotą jest pójście na taki kierunek bez technika informatyka albo teleinformatyka ale życzę wszystkim żeby się utrzymali :D

• #22 11 Wrz 2013 15:01
    Ksyssiu
    Poziom 10  

Odświeżam temat, bo chciałbym się zapytać, czy matematyki na tym kierunku jest więcej niż na infie czy tyle samo? Czy może ona sprawiać realne trudności dla kogoś, kto nie pisał matmy ani fizy R? Ile czasu dziennie trzeba poświecić mniej więcej na naukę matematyki?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson