Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KUPIĘ drukarkę laser kolor do 1000 zł

06 Kwi 2013 20:39 1722 6
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie, proszę o pomoc przy wyborze możliwie najlepszej i najtańszej w eksploatacji drukarki laserowej kolorowej.
    Chodzi mi głównie o dostępność proszków, ich cenę, oraz ewentualnie wieczny chip do drukarki eliminujący ciągłe zmiany.

Ilość wydruków to jakieś 2000 - 4000 na miesiąc.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedź

zastanawiam się nad Samsung CLX-3305fw i wiecznym chipem na kablu usb, żeby nie tracić gwarancji, ale proszę o opinie i inne propozycje. Z góry dziękuję

Artur z Rzeszowa
  • Specjalista - kserokopiarki
    A może by dozbierać trochę i zakupić lub wynająć kopiarkę kolorową? Jakiś Bizhub C 203/ 253 spełniłby wszystkie Twoje oczekiwania!

C.
  • Poziom 2  
    może troszkę przeliczyłem ilość wydruków, bo aktualnie byłoby to faktycznie około 3000/mc ale później drukarka byłaby używana głównie do druku wizytówek i standardowych wydruków domowych.

Jeżeli chodzi o budżet, to 1000 jest i tak powyżej mojego pierwszego założenia, jakim było około 500 zł.
    Miałem poprzednio Konica Minolta 1600w, ale koszt czyszczenia i regeneracji po kilku tysiącach wydruków był wyższy niż zakup nowej :)

Proszę o kolejne propozycje drukarek do magicznej kwoty ok. 1000 zł

(żeby mnie żona z domu nie wyrzuciła ;p)

Dodano po 2 [godziny] 52 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie:

Czy drukarka laser kolor o rozdzielczości 600 x 1200 (jak KM 1600w) lub 1200 x 1200 będzie miała lepsze wydruki niż ta o rozdzielczości 600 x 600 x 2bit

Czytałem coś na stronie XEROXa o tech rozdzielczościach ale nie do końca się w tym orientuję.

Załączam PDF z interpretacją xeroxa.

Pozdrawiam Wszystkich i czekam na odpowiedź
    Załączniki:
  • Poziom 2  
    Albo jeszcze jedna propozycja SAMSUNG CLX-4195N o rozdzielczości 600x600 x4bit

Jest to co prawda troszkę ponad budżet (bo około 1200zł) ale wydaje mi się że warto wybrać tą aniżeli SAMSUNG CLX-3305fw.

Proszę o opinie - najlepiej posiadaczy owych drukarek :)

pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Jeżeli chodzi o rozdzielczości to każde urządzenie laserowe technicznie-fizycznie drukuje w 600x600 dpi cała reszta w opisach jest modulowana lub inaczej liczona/tworzona...
    ważną kwestią jest głębia koloru 4bit jest super..
    A drukarka stara zasada jest taka im mniejsze i tańsze urządzenie w zakupie tym droższa eksploatacja (toner 2 razy droższy niż urządzenie :-)

Inna kwestia że drukarki w cenie do 4000 zł są z reguły przeznaczone do druku na zwykłym papierze (wspominasz o wizytówkach które drukuje się na pap. 300 g/m) więc się trochę wyklucza..

Albo kupujesz drukarkę dowolną za 1000 zł i korzystasz do domowych wydruków lub typowo biurowych albo urządzenie np. Konica C353 lub wyżej.. i bawisz się w poligrafie.
    a co do dzierżawy zawsze możesz wydzierżawić na 2-3 miesiące średnio to kosztuje 200-300 zł miesięcznie za urządzenie plus koszt kopii mono 0,03-0,07 zł, kolor 0,17 - 0,25 zł
    i nic więcej ciebie nie interesuje...

Co nie kupisz będziesz zadowolony - aaaa :) pamiętaj że im nowszy model tym mniejsze szanse na wieczne chipy lub zamienniki :)

Korzystam służbowo z prof. urządzeń a w domu mam samsunga clp 315 i....
    samsung do domowych obrazków jest ok ale jak szukać w nim jakości to chyba nie tędy droga :)
  • Poziom 20  
    Z popularnych popatrz za HP CLJ 1600/2600/2605 drukarze często robili na tym małe ilości np. zaproszeń czy wizytówek, z budżetem się zmieścisz a zamienników jest już dużo bo to stary typ.

Z półki wysokiej poszukaj np. Ricoh SP C410dn, tutaj butle z tonerem są na 15.000 stron każda, bardzo dobry toner zamiennik kosztuje ok netto 200-250 zł szt, drukarka nominalnie obsługuje 216 g/m2 ale sam takiej używam i dobrze utrwala jeszcze na 250 g/m2.
  • Poziom 2  
    Dziękuję - Wasze opinie są bardzo pomocne.

Zakupiłem jednak CLX-4195FN bo bardziej potrzebna jest mi do druków domowych, a poza tym ma fax.

na papierze 250 daje rade :)

wieczne chipy dostępne.

polecam - aktualnie na allegro można kupić za 1100 zł z chipem (NOWĄ)

pozdrawiam, podzielę się wrażeniami po pierwszym uzupełnianiu :)