Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 6530 - TV Samsung nie widzi modułu CI

06 Kwi 2013 20:56 6822 20
  • Poziom 10  
    Witam,
    posiadam TV SAMSUNG UE46ES6530 zakupiony w Niemczech, dokupiłem moduł CI Aston 2.26 i karte cameleona z Cyfry+.

Niestety TV nie widzi modułu, zasilanie sie w nim swieci na zielono, a opcja CI w TV jest na szaro, TV posiada CI+ i problem w tym, ze nawet po aktualizacji oprogramowania, wroceniu do ustawien fabrycznych nadal nie chce widziec modułu.

Moduł sprawdzilem u kolegi rowniez na TV Samsung i u niego bez najmniejszego problemu go pokazało, a u mnie totalnie ZERO reakcji.
    Co moze byc przyczyna?

Ewentualnie jaki inny moduł proponujecie? Niestety u operatora juz nie prowadza sprzedazy a nawet jesli uda sie dostac uzywany to podobno sa strasznie wolne

Prosze o jakies wskazowki, dodam iz nie posiadam innego modułu by sprawdzic inny na danym TV.

Popraw diakrytyczne znaki!
    [_P_]
  • Poziom 27  
    Witaj. Czy czasem ten TV nie posiada MPEG -2, zamiast MPEG-4, który jest u nas obowiązującym systemem nadawania? Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Oto dane techniczne:

Przekątna: 46"/116cm • Rozdzielczość: 1920x1080 • Format: 16:9 • Jasność: b/d • Kontrast: b/d • Czas reakcji: b/d • Kąt widzenia (poz/pio): b/d • Złącza: 3x HDMI, 1x SCART, Component (YPbrPr), Composite Video • Dodatkowe złącza: 3x USB, LAN, WLAN (zintegrowany), CI+-slot, 1x optyczny • Klasa efektywności energetycznej: A • Zużycie roczne: 107kWh • Zużycie prądu: 73W • Wymiary ze stojakiem (SxWxG): 106.6x72.1x27.7cm • Wymiary bez stojaka (SxWxG): 106.6x63.2x4.8cm • Waga ze stojakiem: 15.6kg • Waga bez stojaka: 13.8kg • VESA Standard: b/d • Tuner: DVB-C/-T/-S/-S2-Tunery (MPEG-4 AVC) • Cechy szczególne: podświetlenie LED (Edge-lit), obsługa 3D (aktywne), 2D-konwerter 3D,400Hz, nagrywarka USB, HbbTV, usługi sieciowe, przeglądarka internetowa • Okulary D w zestawie: 2 sztuki

Czyli jesli posiada MPEG-4 to nie pojdzie zaden moduł?
  • Poziom 27  
    Witaj. Z podanych danych, wynika, że powinien współpracować z Twoim TV. Pytanie więc jest takie. Czy TV pobiera listę kanałów z satelity do swojej pamięci? Bo może tu jest problem, że nie ma połączenia pomiędzy czaszą z konwerterem a TV? Powinien TV pobrać listę. Ponadto, w sieci znalazłem instrukcję do podobnego modelu jak Twój ( Samsung 6500 ), w której to napisane jest, że odbiornik należy skonfigurować pod posiadany osprzęt satelitarny ( typ konwertera, czy jest przełącznik diseq,itd, jaki oscylator, czy używamy przełącznik 22 Khz ). Dopiero po ustawieniu TV pod swój zestaw, powinny zgłosić się nam kanały satelitarne. Powodzenia.
  • Poziom 10  
    Dziekuje serdecznie za podpowiedz, ale nadal jest dany problem.

Tzn podczas proby pobrania listy nic nie znajduje i narazie wszystko idzie przez tuner i podlaczajac dany moduł jesli nie ma pobranej listy kanałow to moze go nie widziec?

TV jest uzytkowany w Niemczech, czyli z Hot Birda powiniem podlaczyc kabel bezposrednio pod TV i zrestartowalem TV, ale nadal nie potrafil nic znalezc- moduł to jest dodatkowy sprzet wiec dopiero po pobraniu danej listy go TV wykryje?
    Kolega ma niemiecka kablowke podpieta bezposrednio i CP przez tuner, liste z kablowki jakas ma, nie wiem czy sam robił czy pobierał, ale po wlozeniu modułu zaraz go zobaczył, ale czy ta lista jest az tak wazna?

Pytanie jest tez jakie opcje do poboru listy wybrac?
    Probowałem chyba wszystko i klapa:(

Co do parametrow to nie jestem pewien wszystkiego, mam tylko jedno oko i sprzet oryginalny z C+ wiec powieniem cos zmienic w standardowych ustawieniach?
  • Poziom 27  
    Witaj. Pobranie listy programów z HB potwierdzi, że telewizor jest prawidłowo skonfigurowany. O ile poprzez osobny dekoder sygnał jest odbierany, to potwierdziło by , że instalacja na zewnątrz jest właściwa a wtedy pozostaje skonfigurować TV do niej. Czyli jak wspomniałem wcześniej, określić typ konwertera, zakresy jego pracy itd. Warunek, że do mieszkania dochodzi sygnał z HB. Idąc dalej tym tokiem myślenia, wszystko wskazuje na to, że TV nie widzi sygnału z satelity, właśnie z powodu niekompletnej konfiguracji. Moduł wraz z kartą pozwoli nam odebrać kanały z oferty, jaka nam przysługuje od operatora. Jednak bez modułu i karty, odbiornik powinien pobrać tą listę, potem można dalej szukać przyczyny braku sygnału od operatora. Bo brak listy, mówi nam, że TV nie ma właściwego połączenia. Czyli nadal jesteśmy w punkcie wyjścia.
  • Poziom 10  
    Tak antena jest dobrze ustawiona, jutro jeszcze na spokojnie bede sie bawił z tymi ustawieniami, ale dałes mi do myslenia. Czyli te standardowe ustawienia bede musial prawdopodobnie zmienic.

A powiedz mi jeszcze prosze czy bez tej listy kanałow TV nie bedzie widzial nawet modułu?

W Samsung Polska dowiedzialem sie ze prawdopodobnie nie sciagne listy z cyfry bo przebywam za granica i jesli mi sie uda to powinien byc bajzel na ok 800 programow do ustawienia pod siebie.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    O ile masz możliwość podłączyć tuner satelitarny pod istniejącą instalacje, to w MENU tunera można niekiedy podejrzeć, jakie są ustawienia odbiornika do tego zestawu, który jest na zewnątrz. Czyli typ konwertera, jego LOW , czy jest w instalacji DISEQ itd. Na podstawie tych danych proponuje ustawić to samo w menu TV. Z tego co napisałeś w pierwszym poście, to zielona lampka przy zasilaniu modułu świadczy o jego prawidłowym podłączeniu. Trzeba jeszcze , aby TV odczytał to, co konwerter dostarczy mu do siebie. Na marginesie. Z całym szacunkiem, ale listę pobierasz z satelity HB, którą możesz odebrać nie tylko w Polsce, tak więc Samsung Polska chyba troszkę się w tym temacie myli. Powodzenia i daj znać, jak Tobie poszło.
  • Poziom 10  
    Wlasnie problem w tym ze obojetnie z kim sie rozmawia czy to w C+ czy w Samsungu to kazda osoba mowi cos innego:(

Masz racje, bardzo mi pomogles, jutro bede działał, przeczytałem tez instrukcje z 6500 i musze powiedziec, ze tam jest masa opcji, ale pewnie jesli juz sie w to wtajemnicze to powinno byc łatwiej;)

Dziekuje serdecznie jeszcze raz i zycze miłego weekendu, napewno dam znac co i jak, ale dodam iz mnie naprowadziłes- ze tez sam nie wpadłem ze to moge teraz sprawdzic w ustawieniach tuneru.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Oczywiscie TV zobaczyl moduł.

A w moim super tunerze z C+ nie ma danych parametrow wiec poszukam w googlach to pewnie cos znajde.
  • Poziom 10  
    Antena jest poprawnie ustawiona bo mam C+ podlaczona teraz przez tuner od operatora.

Czy TV bez wgranej listy kanalow powinien zobaczyc moduł?
  • Poziom 10  
    Wiec dalej powracam z problemem do pkt wyjscia.
    Skoro moduł działa na innym TV a tutaj swieci sie dioda a TV go nie widzi to gdzie lezy problem? oczywiscie moduł CI a TV obsluguje juz CI+
  • Poziom 10  
    Skoro TV obsługuje CI+ to oczywiscie powinien rowniez czytac starszy moduł CI.
    Tak min jest u mojego kolegi gdzie testowałem dany moduł i wszystko działało bez najmniejszego problemu
  • Poziom 10  
    Takie rzeczy to kazdy moze powiedziec, wiec jesli na przyszlosc chcesz komus takie cos napisac to wstrzymaj sie prosze.

Problem rozwiazany, ale nadal nie wiem dlaczego tak jest a nie inaczej.

TV po wgraniu kanałow sam zobaczył moduł CI, a pozniej prosil o wlozenie karty abonenta w celu odblokowania kodowanych programow.
    Dziwne jest, ze bez listy kanalow TV nie widzi modułu skoro to jest dodatkowy sprzet i niezalezny od danej listy kanalow.

Dziekuje serdecznie leszekpo59 za naprowadzenie i mimo, iz myslalem ze to nie moze miec na chłopski rozum nic wspolnego, okazalo sie kluczowym czynnikiem.

Najlepsze jest to, ze na infolinii Samsunga powiedzieli, ze nie ma to nic wspolnego, a jednak widocznie ma.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Chodziło mi o to, zeby nie udzielac informacji typu idz natychmiast do serwisu gdyz po to min napisalem posta aby uzyskac pewne informacje.

Co do listy kanałow, tak czytałem ale wtedy nie było mozliwosci jej poszukiwania gdyz nie mialem w/w modułu i podczas ogladania TV uzytkowalem zwykly tuner SD, a w instrukcji nie było mowy, ze instalacja kanałow jest wymagana do podlaczenia modułu i jesli sie ten krok pominie to nie bedzie TV widzial modułu co dla mnie nie trzyma sie kupy.

Jesli uraziłem to przepraszam i zycze miłego wieczoru.

Pozdrawiam
    Marcin