Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai L72D - Podświetlenie gaśnie po ułamku sekundy

06 Kwi 2013 21:38 2943 3
  • Poziom 17  
    Ostatnio otrzymałem w prezencie uszkodzony monitor Hyundai L72D. Po włączeniu monitor podświetla się tylko na ułamek sekundy.

Monitor posiada 4 świetlówki, podłaczałem każdą osobno do inwerera od laptopa i wyglądają na sprawne.

Kondensatory na płycie zasilacza nie są spuchnięte. Optycznie nie stwierdziłem żadnych usterek (chyba, że źle patrzyłem).

Nie wiem czy profilaktycznie wymieniać kondensatory i jakieś inne elementy? Za bardzo nie wiem od której strony to ugryźć. Proszę o jakieś porady.

Hyundai L72D - Podświetlenie gaśnie po ułamku sekundy Hyundai L72D - Podświetlenie gaśnie po ułamku sekundy
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Skoro sprawdziłeś lampy i są ok, najprawdopodobniej masz usterkę inwertera.
    Tu najpierw sprawdz trafa i mosfety U4 i U6.
    Cytat:
    czy profilaktycznie wymieniać kondensatory

Niski koszt, wymienić warto, nie spuchnięte- nie oznacza dobre
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Po włączeniu monitor podświetla się tylko na ułamek sekundy.

Gaśnie tylko podświetlenie ? Jaki kolor ma led na przodzie 9ciągle zielony czy przechodzi do St-by)
    - jak podświetlisz z boku latarka /lamka muszisz zobaczyć treść obrazu (np. pulpit Win)
    Czy wył.się cały zasilacz (na foto. masz napisane jego nazwe FiP1704iQ)

Zasilacz jest na IC 2AS01, + polowyк 4N60 , opto + tyrystor XL1225 (w zabezpieczeniu)
    Zobacz /wymień na pocz. elektrolity przu jego pin"s:
    2 (SoftStart) oraz 3 (Regulation Fedback)

Inverter na OZ960SN + 2x mosfet 4542 + zabezpieczenie /kontrola na LM358

Zblizony jest np. PSU SamsungaBN44-00106_-PWI1704S
  • Poziom 17  
    Wymieniłem wszystkie kondensatory na płycie zasilacza oprócz największego i podświetlenie działa. Problem rozwiązany.