Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DJ2170 - Kaseta drukująca została niepoprawnie zainstalowana

07 Kwi 2013 06:42 1452 4
  • Poziom 18  
    U znajomych jest taka drukarka. Kupili nowe cartridge, oczywiście zamienniki i po włożeniu wyskakuje taki komunikat. Poczytałem forum, próbowaliśmy kilka razy wkładać i wyjmować, przemywać styki, odłączac drukarkę ale dalej to samo. Znajomi próbowali reklamować tusze ale za jakiś czas oddzwoniono że nie uznają reklamacji, bo wg nich tusze są OK.
    Czyli co, drukarka uszkodzona? A może jest jakiś sposób zmuszenia jej do pracy?
  • TermopastyTermopasty
  • Spec od drukarek
    Uszkodzone są tusze lub karetka. W to drugie wątpię. A na starych tuszach jest ok?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 18  
    endriuf napisał:
    Uszkodzone są tusze lub karetka. W to drugie wątpię. A na starych tuszach jest ok?

Diabli wiedzą, już wyrzucili stare...
    A co mogło się stać z karetką?
  • Spec od drukarek
    Mogła się uszkodzić jej elektronika. Jednak ja obstawiam tusze.
  • Poziom 18  
    endriuf napisał:
    Mogła się uszkodzić jej elektronika. Jednak ja obstawiam tusze.

Okazało się, że dziewczyna na siłę wcisnęła kolorowy tusz do przedziału na czarny. Cartridge się zablokował, przyszedł dziadek (złota rączka) i na siłę jakos wyszarpał czy wydłubał. ten cartridge. Ja rozebrałem drukarkę, uchwyty cartridgów i okazało się, że chyba uzyto wkrętaka do wypychania tego zakleszczonego cartridge'a. Bo w tej folii ze stykami elektrycznymi , takiej jak ta https://obrazki.elektroda.pl/8820060200_1296581935.jpg ,było wgłębienie. Wyjałem tę folie i wygładziłem, jednak błąd dalej wyskakuje. Przy oakzji zauważyłem że od wewnątrz folia jest dopychana do cartridgea takimi metalowymi kwadracikami na spręzynkach. Ale może faktycznie nie ma styku? Chyba nie ma sensu próbowac z pobielaniem styków cyną? :D
    A moze jeszcze pokombinowac z zaklejaniem styków, jak opisano to tutaj?
    http://druknet.pl/2_instrukcje_regeneracji/8_...awien_wskaznika_w_drukarkach_hewlett_packard/