Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl ms 171 - Podaje za dużo oleju na prowadnicę

07 Kwi 2013 09:15 7941 6
  • Poziom 2  
    Witam posiadam w/w pilarkę (Stihl ms 171) i mam problem z pod spodu z wężyka od oleju cieknie mi olej i chciałbym go wymienić ale nie wiem jak.I jeszcze jedno na prowadnicę wywala mi bardzo dużo oleju nie wiem dlaczego skoro są przecieki na układzie.Troszkę poczytałem że może to być wina rzadkiego oleju ale kiedy miałem gęsty to pobierało mi zbiornik paliwa i pół zbiornika oleju (1:50). Może ktoś wie jak dostać się do układu smarowania aby go wymienić lub coś mi doradzić. Za odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam ///
  • Poziom 15  
    Wymiana wężyka to żadna filozofia. Wymontowujesz stary i montujesz nowy. Jeśli nie masz pojęcia jak się za to zabrać to lepiej daj spokój i oddaj komuś bo do tej czynności nie jest potrzebna fachowa wiedza. Nie wiem jak może za dużo podawać oleju. Pompka ma swoją wydajność i jedynie może podawać mniej wraz z zużyciem.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Na szczęście w tym modelu jest to dość proste.
    Zacznij od wylania oleju ze zbiorniczka (chyba że lubisz sprzątać porozlewany olej) i paliwa (chyba że lubisz sprzątać porozlewane paliwo).
    Następnie po zdjęciu pomarańczowej pokrywy odkręć filtr powietrza (dwie nakrętki na klucz 8 i trzy wkręty na torx 27). Bez zdjęcia też można ale nie mając wprawy strasznie się umęczysz z mocowaniem cięgna gazu. Teraz czas na amortyzatory. Ponownie torx 27 i jeden wkręt przykręcający sprężynę do cylindra, jeden mocujący następną sprężynę pod spodem w przedniej części pilarki i najlepiej wykręcić cały amortyzator pod spodem w tylnej części (dwa wkręty). Pozostał jeszcze wężyk odpowietrzający zbiornik paliwa (patrząc od góry po prawej stronie pomiędzy zbiornikiem a pałąkiem. Nie sposób go pominąć bo będzie się ciągnął przy próbie odłączenia pałąka). Pozostało jeszcze dokładnie się przypatrzeć w jaki sposób jest ułożone cięgno gazu (możesz zrobić zdjęcie) i zdejmujesz pałąk. Reszta jest dziecinnie prosta. UWAGA! po włożeniu nowego wężyka sprawdź czy się nie zagiął w zbiorniku, bo czeka Cię ponowna rozbiórka (aczkolwiek trening czyni mistrza).
    Montaż w kolejności odwrotnej.
  • Poziom 2  
    Dzięki z góry bardzo mi pomogłeś na pewno go wymienię,ale tak na zdrowy rozsądek czy to jest problem ze olej wycieka za dużo na prowadnicę?Bo gdyby był pęknięty czy się z sunął to by w ogóle nie podawał oleju-tak mi się wydaje/pozdrawiam///
  • Poziom 16  
    W modelach amatorskich generalnie nie ma żadnej regulacji. Możesz użyć gęstszy. Producent przewiduje zużycie na 1 zbiornik paliwa, ok ¾ zbiornika oleju. Ilości te oczywiście mogą nieco odbiegać od normy w zależności od rodzaju pracy. Przy "gałęziówce" zużycie oleju będzie większe bo pilarka mniej zużywa paliwa, a pompa się kręci mimo oszczędniejszej pracy silnika. Przy cięciu twardego i grubego drewna oczywiście będzie odwrotnie.
    Co do wycieku to jeśli wężyk będzie nieszczelny od strony zbiornika to będą tylko plamy oleju. Jeżeli od strony pompy to będzie zasysać powietrze i oprócz plam dojdą bąbelki powietrza w tłoczonym oleju do prowadnicy i zmniejszone smarowanie.

Co miałeś na myśli pisząc w pierwszym poście 1:50 ?
  • Poziom 2  
    Zbiornik paliwa i pół zbiornika oleju
  • Poziom 16  
    Jest to wynik do przyjęcia (na pewno nie pobiera za dużo oleju). Można jeszcze odpalić bez prowadnicy i obserwować czy z otworu gdzie wylatuje olej do smarowania prowadnicy leci sam olej (na samym początku może wypchnąć kilka pęcherzyków powietrza ale później już tylko olej).