Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco ODEA GIRO PLUS wyrzuca blok i świecą kontrolki serw

Algren 07 Apr 2013 09:54 4812 21
    Algren
    Level 2  
    Witam
    Mam Saeco ODEA GIRO PLUS po włączeniu pomieli trochę i wyrzuca na zewnątrz blok zaparzający po czym mrugają kontroli fusów i od kamienienia naprzemiennie Żeby blok z powrotem włożyć to jest sztuka bo muszę zamykać drzwiczki wkładać poj na fusy i patrzeć czy wałek ustawi się dobrze. Po czym operacja się powtarza. Da się to naprawić?
    J_wsparcietechniczne
    Level 10  
    Witam,

Hmm dziwny to przypadek, ale spróbujmy. Po 1. na bloku zaparzającym znajduje się pokrętło, są tam dwie strzałki. Proszę sprawdzić czy strzałki są w jednej linii. Jeśli nie, to proszę zostawić urządzenie na pół dnia, powinno "przeskoczyć".

2) Jesli cos wypycha caly blok zaparzajacy na zewnatrz, oznacza to, ze cisnienie idzie w zlym kierunku. Prosze sprobowac wyciagnac wszystkie wyjmowane elementy z ekspresu, dokladnie je przemyc i wlozyc z powrotem.

3) Jesli to nie zadziala, moglbys wyslac krotki filmik jak to wyglada?

Pozdrawiam,
    Pomoc techniczna
    pantonik1
    Level 2  
    Witam. Mam problem. Świeci mi się tylko jedna kontrolka - ta od grzania wody i żadna inna. Odkamieniłem ekspres i przytrzymałem z prawej strony przycisk. Problem i chyba głupstwo z mojej strony polega na tym, że przytrzymałem nie ten przycisk z góry (kropeleczke) tylko ten niżej (spirale). Co mam teraz zrobić, gdyż po włączeniu, w ogóle nie reaguje.
    kriokor
    Level 10  
    @pantonik1
    Wątek jest o innym problemie, trochę nieładnie, że się podpinasz, ale spróbujmy - czy nie wszedłeś w tryb testowy? Poszukaj googlem jak się uruchamia test mode.
    adskwl
    Level 9  
    Mam taki sam problem. Przy wyborze kawy wypycha drzwiczki i wyrzuca blok. Ktoś to ogarną ??
    kriokor
    Level 10  
    Masz źle ustawiony blok zaparzający. Wyciągnij blok, ściągnij na dół cały mechanizm sitka, zainstaluj i sprawdź czy jest zablokowany - że nie da się go wyciągnąć bez zwolnienia blokady. Działa?
    adskwl
    Level 9  
    Nie działa... nie wiem co jest
    kriokor
    Level 10  
    Ale zablokowany jest blok?
    Podczas rozruchu (po uruchomieniu ekspresu) ekspres robi sobie test, między innymi przerabia tryb przestawienia blok w tryb zaparzania i puszcza wodę, później wraca do do ustawień gotowości do podjęcia pracy. Czy na tym etapie wszystko jest ok, czy już coś się dzieje?
    robsons10
    Level 23  
    Witam wszystkich. Z całym szacunkiem ale pozostawienie na pół dnia nic nie pomoże i nic samo nie przeskoczy. Ważnym elementem diagnozy jest znajomość zachowania się urządzenia. Zmysł obserwacji itd. Domyślam się, że ekspres podczas płukania nie wyrzuca bloku, ale chwilę po zmieleniu. Na otwartych drzwiach i zblokowaniu czujnika magnesem można zaobserwować co i jak - tyle razy wałkowane !!!!
    Prawdopodobnie po zmieleniu napęd robi delikatny ruch w tył do ustalenia położenia neutralnego i wtedy pewnie wypycha blok. Czy mam rację???. Nie chcę się wymądrzać ale zazwyczaj właśnie tak się dzieje lecz nikt nie raczył sprawdzić kiedy co i jak- najlepiej gotową receptę otrzymać jak od wróżki.
    Do sprawdzenia koła zębate, silnik napędu, mikrowłącznik, zasilanie, podkładki na dużym kole, odkrztałcenie osłony napędu, trzpień osadzenia dużego koła i wałek osadzenia małego, a nawet zaparzacz. Powodzenia😊
    adskwl
    Level 9  
    Ekspres ma tydzień... Dlatego jeszcze wielu życzy o nim nie wiem. Na etapie włączenia jest ok. Poszybuje wymianie bloku w ciągu kilkunastu sekund ekspres robi kawę normalnie. Ale przy kolejnej schemat się powtarza.
    ukaszer
    Level 4  
    Dzień dobry.
    Próbuję tu znaleźć podobny problem , ale nie widzę więc spróbuję w tym temacie...
    Mam nieprawidłowo ustawiony wałek w ekspresie i nie jestem w stanie włożyć bloku zaparzającego... Żona próbowała wyjąć go do czyszczenia ale ustawił się w takiej pozycji , że jej się to nie udało. Ja go wyjąłem wyłamując zawór gorącej wody. Zawór wymieniłem ale nadal nie jestem w stanie włożyć bloku... Jakieś rady...?
    Z góry dziękuję.
    Ps. To Saeco Picobaristo
    ukaszer
    Level 4  
    No zrobiłem tę kombinację, ale nic głębiej nie pozwala mi wejść...
    To ten model co na zdjęciu.
    leotdipl
    Level 22  
    ukaszer wrote:
    No zrobiłem tę kombinację, ale nic głębiej nie pozwala mi wejść...
    To ten model co na zdjęciu.

witaj,

oczywiście strzałkę na bloku masz ustawioną prawidłowo - zakładam ?

Jeśli nie wchodzi, a tak się i u mnie bardzo często dzieje w starej Syntii,
    to spróbuj wcisnąć "do góry" zapadkę w bloku u góry (tu na zdjęciu jako
    "odpowiednik lustrzany switcha" - Brewing unit present microswitch (E)
    i spróbuj blok ponownie włożyć. Oczywiście kawiarka ma być wyłączona,
    a strzałka jak poprzednio wskazywać w punkt ustawienie pozycji bloku.

Ostanie zdjęcie ZABRANIA wciskania tej zapadki, ale ja je ignoruje już kilkanaście lat ... ;)

ukaszer
    Level 4  
    Hej.
    Tak, oczywiście strzałka w bloku się zgrywa i to stanowi problem, bo koło w ekspresie zatrzymało się w nieodpowiedniej pozycji...
    Przez co nie mogę włożyć bloku ustawionego prawidłowo...
    leotdipl
    Level 22  
    ukaszer wrote:
    Hej.
    Tak, oczywiście strzałka w bloku się zgrywa i to stanowi problem, bo koło w ekspresie zatrzymało się w nieodpowiedniej pozycji...
    Przez co nie mogę włożyć bloku ustawionego prawidłowo...

nie wiem czy zrozumiałeś mnie do końca dobrze. U mnie się też zgrywa strzałka,
    a za chiny blok nie chce wejść w swoje miejsce. I robię to co napisałem.

Jeśli Serice Test j.w. nie pomaga i to co ja ci napisałem, pozostaje ci tylko rozbiórka - patrz rys.1 - i zaglądnięcie do napędu.
    ukaszer
    Level 4  
    No próbowałem z tą zapadką tak jak piszesz. Tylko to w żaden sposób nie wpływa na to , że blok jest inaczej ustawiony niż wałek. Albo ja naprawdę nie rozumiem...
    ukaszer
    Level 4  
    Yes, yes, yes !
    I to był strzał w dziesiątkę. Włożyłem tytyrytkę , odpaliłem i właśnie wypiłem kawę 😁
    Serdeczne dzięki !!!
    Ps jestem nowy i nie mogę Ci dać plusa niestety...
    leotdipl
    Level 22  
    ukaszer wrote:
    Yes, yes, yes !
    I to był strzał w dziesiątkę. Włożyłem tytyrytkę , odpaliłem i właśnie wypiłem kawę 😁
    Serdeczne dzięki !!!
    Ps jestem nowy i nie mogę Ci dać plusa niestety...

... następnym razem :spoko:
    Ważne, że ponownie z żoną cieszysz się kawiarką :D
    ukaszer
    Level 4  
    Oj cieszę , cieszę . Jeszcze raz dziękuję. 😃
    kriokor
    Level 10  
    Mały OT - jeszcze trochę i taki philips będzie chciał wiedzodajną elektrodę zablokować, bo obroty im spadną. BTW ostatnio jak trzecią godzinę naprawiałem swoją zmywarkę słyszałem w tv reklamę o calgonit i "niezawodnej zmywarce bosch", no niech to, sprawdziłem co naprawiam: niezawodny bosch, płytka centralna, zimne luty, kondensator zwietrzały, pewnie w innych modelach bardziej "niezawodne".