Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Film .mkv(ang)=>.mp4 .mkv(pl) - Słabsza niż oczekiwana jakość obrazu

bodex20 07 Apr 2013 10:59 2511 4
 • #1
  bodex20
  Level 9  
  Witejcie. Przerabiam dla dziecka anime w j. angielskim. Ponad 500 odcinków, wszystkie w formacie .mkv 24fps. Mam też polskie odcinki w formacie .avi 25fps. Oto jak pracuję:
  -Formatfaktory przerabiam angielskie .mkv do .avi(bo virtualdub tylko to obsluguje)
  -allconverterempro wyjmuję ścieżkę audio z pliku pl zapisując w formacie .wma(bo jest najmniejszy wagą)
  -virtualdubem zmieniam fpsy angielskiego .avi z 24 do 25fps i wyłączam audio(virtualdubem bo reszta zmienia mi klatki filmu bez możliwości skracania filmu czy jego wydłużania tylko fpsy się w opisie zmieniają a czas pozostaje ten sam)
  -na koniec windows movie maker 2012 łączę audio z filmem .avi, wycinam reklamy, synchronizuje dźwięk co jest proste bo oba pliki mają 25 fps(jest intuicyjny dla mnie) na końcu zapisuję to w formacie .mp4

  Problem polega na tym że WMM nie używa kodeków do zapisania filmu np DVIX. Jakość i rozmiar określa się tam ręcznie tylko że nawet gdy bitrate filmu przekracza 1000Kb/s to i tak przy szybkich ujęciach występuje pikseloza. Zwiększać bitrate nie ma sensu bo waga pliku rośnie.
  Pytania brzmią:
  Czy jest możliwość dodać kodeki zapisu do WMM 2012??
  Czy istnieje prostsza droga aby zsynchronizować dźwięk pl z video,które też trzeba montować na nowo?

  Dodam że wejściowe .mkv waży ok. 52MB na 18 min filmu(i jest rewelacyjnej jakości przy ogólnym bitrate ok.340Kb/s) a wyjściowe .mp4 ok. 130MB. Ścieżka audio .wma waży 8.5 MB. Podczas zmiany fps filmu w virtualdubie kompresuję kodekiem xvid
 • #3
  bodex20
  Level 9  
  Dobry trop z tym programem ale nie jest już on dla mnie taki intuicyjny.
  Możesz mi pomóc z tym jak dzielić te pliki?? Jak wklepuje dziel po np 8 sek i kolejny po 9 min i później po 6 sek i znów po 9 min to każdy otrzymany plik ma inną długość niż to wynika z podziału, np zamiast po 8 sek to dział trwa 16 sek. Nie wiem jak to ugryźć, ale kompresuje znakomicie. Moje filmy maja tez opóźnienia w trakcie trwania tj. połowa filmu to super synchrony z audio później występuje przesunięcie i dalej np śpieszą się o 0,5 sek do końca. Przydałby się podgląd filmu którego nie ma w tym programie aby wyłapać tą chwilę.(po prostu w trakcie nagle bierze się opóźnienie, w WMM dzieliłem audio, robiłem przesunięcie i wio dalej, ale bez podglądu jak to tu zrobić, bo kiedy słyszę to widzę co i jak przesunąć)
 • #5
  bodex20
  Level 9  
  Ok. Dopiero teraz mogłem napisać. Dziękuję za bardzo przydatny link, wszystko działa błyskawicznie. Obecnie zaledwie 5 min wystarcza na przygotowanie odcinka. Dziękuję bardzo, tego szukałem.