Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv bez euro scart+dekoder+video

steffo 07 Kwi 2013 11:56 6537 20
  • #1 07 Kwi 2013 11:56
    steffo
    Poziom 7  

Mam telewizor bez Euro Scart, chcę w nim odbierać naziemną tv cyfrową, myślę nad podłączeniem video kablem Chinch do dekodera dvb t, video do telewizora przewodem do wejścia antenowego w TV. A antena? Do dekodera? Do video? I w ogóle, czy to będzie działać? Bo kupię dekoder, a może nie będzie. :cry:

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. /Olek II/

0 20
  • #2 07 Kwi 2013 12:33
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Czy zamiast Euro Scard, nie ma w TV czasem gniazd IN typu chincz? O ile są, to przewód EURO scard z jednej strony, a 2 x chincz z drugiej strony pozwolą odbierać naziemna cyfrową. Oczywiście przewód antenowy, należy podłączyć pod wejście antenowe w dekoderze. Mamy tym sposobem zapewniony odbiór programów z naziemnej cyfrowej. Ty podajesz, że do tego zestawu, planujesz podłączyć DVD. DVD podłączył bym pod wejście antenowe w TV. Jak chcesz oglądać programy z naziemnej cyfrowej, to na TV wybierz wejście AUX, a jak chcesz oglądać DVD, to np kanał 0, na którym można ustawić wyjście z dekodera. Sprawa komplikuje się, gdy jedynym gniazdem w TV jest antenowe. Wtedy należało by nabyć zewnętrzny modulator oraz nabyć urządzenie, które posiada 3 gniazda eurozłącza. Dwa z nich, to są gniazda wejściowe, a jedno to gniazdo wyjściowe. Urządzenie to posiada wbudowany mechaniczny przełącznik, którym wybieramy , które gniazdo w danym momencie ma być aktywne. Oprócz wspomnianego przełącznika potrzebujemy dwa przewody EURO-EURO ( do podłączenia tunera DVB-T oraz DVD ) oraz przewód EURO - CHINCZ, do podłączenia do zewnętrznego modulatora. Następny przewód, który nam będzie potrzebny, to antenowy pomiędzy modulatorem a TV . Podobny układ miałem u siebie( tylko bez modulatora ) , gdy miałem podłączony do TV jednocześnie dekoder cyfrowy z kablówki oraz kino domowe. Wyboru dokonywałem wspomnianym przełącznikiem na tym urządzeniu. Separacja sygnałów była doskonała. Po takim połączeniu, modulator ustawiamy na jakiś wolny kanał, a źródło sygnału ( tuner czy DVD ) dokonujemy przełącznikiem na wspomnianym urządzeniu. Myślę, że coś takiego pomoże Tobie rozwiązać Twój problem. Pozdrawiam.

0
  • #3 07 Kwi 2013 13:07
    steffo
    Poziom 7  

Nie, nie ma niestety chinch.

Nie chcę podłączać DVD, chcę podłączać video na kasety (żeby odtwarzać je i żeby przy okazji wykorzystać modulator w video) i gdzieś w necie była info, że modulator w video lub magnetowidzie wystarczy i wtedy nie trzeba modulatora zewnętrznego, ale ten kto to pisał nie był pewny, czy aby na pewno to zadziała... Tzn. miał wątpliwości, czy modulator w video rzeczywiście będzie wystarczający.

Dodano po 3 [minuty]:

Jak rozumieć punkt drugi na tej stronie:

http://www.cyfrowydoradca.pl/poradniki.html

Jak to "Niestety w większości przypadków możliwe będzie nagrywanie tylko jednego kanału i oglądanie tego samego kanału w jednym czasie." :?:

W tej chwili mam tak, że nagrywam np. TVP 2, a oglądam jednocześnie TVP1. I co, to, teraz już tak się nie da? :cry: Właściwie dlaczego? Do tej pory się dało, teraz się nie da, czemu cyfryzacja miałaby zmniejszać "umiejętności" mojego sprzętu? :O

Dodano po 16 [minuty]:

Przepraszam, że tak post za postem, ale umysł mi pracuje na pełnych obrotach po powyższym odkryciu. :D Użyte zostało słowo "najczęściej". Jaki warunek musi być spełniony, żeby magnetowid nagrywał jeden kanał, a jednocześnie dało się oglądać inny kanał (bo do drugiego telewizora, nie tego, o którym mowa na początku wątku, chcę podłączyć właśnie magnetowid)?

0
  • Pomocny post
    #4 07 Kwi 2013 13:27
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Są w sprzedaży tunery z dwiema głowicami, czyli układ, w którym oglądasz jeden program cyfrowy, a nagrywasz w tym samym czasie drugi. O ile się nie mylę, to są droższe od tych standardowych, jednogłowicowych. Spotkałem się też w sieci z informacją, że jest możliwość nagrywania jednego programu przy standardowym dekoderze, ale tylko, z tego samego MUX-a. Przy starym, analogowym systemie, istotnie, można było jedno nagrywać, a drugie oglądać, gdyż głowica w magnetowidzie odbiera ła jeden program a na TV oglądaliśmy inny program. Pozdrawiam.

0
  • #5 07 Kwi 2013 13:45
    steffo
    Poziom 7  

O! To jest myśl. A co w sytuacji, gdy chcę podłączyć magnetowid do nowego telewizora, który nie potrzebuje dekodera? Czym się musi charakteryzować taki telewizor, żeby w efekcie magnetowid nagrywał jeden program i dało się oglądać drugi? Też dwie głowice, czy co? ;)) Jeśli nie, to najwyżej zrobię odwrotnie, tzn. do nowego tv podłączę video (kablem cinch, da się?), a do starego tv magnetowid plus dekoder z dwiema głowicami (o ile się upewnię, że zadziała). Hmm.

Dodano po 4 [minuty]:

Ach, z jednego MUXa, dzięki wielkie, to też w sumie byłoby jakieś rozwiązanie, może jest szansa, że akurat będę nagrywać i oglądać z jednego MUXa.

Czyli ta kwestia wyjaśniona. Pozostaje problem z pierwszego postu.

0
  • #7 07 Kwi 2013 14:12
    steffo
    Poziom 7  

Bo mam mnóstwo kaset, więc i tak mam zamiar z niego korzystać. I jeśli przy okazji pełniłoby również funkcję modulatora, to byłoby ok, bo nie muszę kupować modulatora, ani video, bo już to video mam.

Choć z drugiej strony...no tak. Video musiałoby być włączone podczas oglądania TV, nie tylko podczas odtwarzania. Na tabliczce widzę, że ciągnie 24 W. Jak rozumiem - podczas odtwarzania. Czy tyle samo ciągnęłoby po prostu włączone i pełniące funkcję modulatora, w chwilach, gdy nie odtwarzałabym kaset. A ile ciągnie modulator?

0
  • #9 07 Kwi 2013 14:48
    steffo
    Poziom 7  

steffo napisał:
    A ile ciągnie modulator?

Google![/quote]

No właśnie sprawdzam. :)

0
  • Pomocny post
    #10 07 Kwi 2013 14:50
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 07 Kwi 2013 14:54
    steffo
    Poziom 7  

Jeszcze nie, dzięki. :D Poszukam takiego. :D

0
  • #12 07 Kwi 2013 19:23
    snowyblues
    Poziom 12  

wiwa 90ka, plus euro do magnetowidu i z magnetowidu do telewizora.

-1
  • #13 08 Kwi 2013 11:58
    egon42
    Poziom 37  

snowyblues napisał:
    Tak to można podłączyć każdy tuner tylko po co magnetowid jak można kupić tuner z modulatorem a co do nagrywania to przy takim podłączeniu trzeba oglądać to co się nagrywa.

0
  • Pomocny post
    #14 08 Kwi 2013 13:13
    snowyblues
    Poziom 12  

egon42 napisał:
    snowyblues napisał:
    Tak to można podłączyć każdy tuner tylko po co magnetowid jak można kupić tuner z modulatorem a co do nagrywania to przy takim podłączeniu trzeba oglądać to co się nagrywa.
    nagrywamy poprzez usb na dekoderze, zas magnetowid sluzy do odtwarzania kaset. Jeden program nagrywamy, drugi ogladamy poprzez tuner dvb-t, rozwiazanie z akim polaczeniem, ma na celu przesylanie sygnalu z tunera do telewizora, poprzez magnetowid, tak aby wykorzystac jedno eurozlacze w tv

0
  • #15 08 Kwi 2013 17:27
    steffo
    Poziom 7  

snowyblues napisał:
    egon42 napisał:
    snowyblues napisał:
    nagrywamy poprzez usb na dekoderze, zas magnetowid sluzy do odtwarzania kaset. Jeden program nagrywamy, drugi ogladamy poprzez tuner dvb-t, rozwiazanie z akim polaczeniem, ma na celu przesylanie sygnalu z tunera do telewizora, poprzez magnetowid, tak aby wykorzystac jedno eurozlacze w tv

Dzięki. :) Czyli przy takim połączeniu mogę nagrywać jeden kanał, a oglądać dowolny inny, czy coś źle rozumiem? :)

1
  • #16 08 Kwi 2013 17:30
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 08 Kwi 2013 17:35
    steffo
    Poziom 7  

Jerzykowski napisał:
    steffo napisał:
    Czyli przy takim połączeniu mogę nagrywać jeden kanał, a oglądać dowolny inny, czy coś źle rozumiem? :)
    Musi być tuner dwugłowicowy żeby móc jedno nagrywać a drugie oglądać. Możesz co najwyżej nagrywać coś z tunera na USB i oglądać jakąś kasetę.

A, o to chodziło. :)

0
  • #18 09 Kwi 2013 09:42
    egon42
    Poziom 37  

Żeby oglądać co innego i nagrywać co innego nie trzeba dekodera 2 głowicowego wystarczy 1 głowicowy ale można wtedy można nagrywać i odtwarzać wszystko w ramach tego samego mux np. można oglądać 1 program TVP i nagrywać 2 program TVP nie da rady nagrywać 1 program TVP a nagrywać Polsat bo to 2 rużne mux. Do takich rzeczy potrzebny tuner 2 głowicowy który też potrafi więcej może nagrywać 2 programy naraz z 2 różnych mux i oglądać 3 program dowolny z tych 2 różnych mux.

0
  • #19 09 Kwi 2013 11:53
    steffo
    Poziom 7  

A jeśli jednak kupię nowy telewizor, taki, na którym można nagrywać przez USB na dysk zewnętrzny i potem odtwarzać, to czy przy nagrywaniu da się oglądać coś innego, z dowolnego MUXa?

Dodano po 27 [minuty]:

O, znalazłam taki telewizor:

http://www.e-masterkom.pl/Telewizor_22_LCD_Philips_22PFL3207H__12-87176.html

Jest info, że ma dwa tunery i wejście USB. Czy dobrze wnioskuję, że wejście USB umożliwia nagrywanie na dysk zewnętrzny a potem odtwarzanie z tego dysku? A te dwa tunery sprawiają, ze mogę oglądać dowolny program, bez względu na to, z którego MUXa nagrywam?

0
  • #20 09 Kwi 2013 13:41
    snowyblues
    Poziom 12  

steffo napisał:
    A jeśli jednak kupię nowy telewizor, taki, na którym można nagrywać przez USB na dysk zewnętrzny i potem odtwarzać, to czy przy nagrywaniu da się oglądać coś innego, z dowolnego MUXa?

Dodano po 27 [minuty]:

O, znalazłam taki telewizor:

http://www.e-masterkom.pl/Telewizor_22_LCD_Philips_22PFL3207H__12-87176.html

Jest info, że ma dwa tunery i wejście USB. Czy dobrze wnioskuję, że wejście USB umożliwia nagrywanie na dysk zewnętrzny a potem odtwarzanie z tego dysku? A te dwa tunery sprawiają, ze mogę oglądać dowolny program, bez względu na to, z którego MUXa nagrywam?

Tak, dokladnie tak, dobrze kolega wnioskuje :)

0
  • #21 09 Kwi 2013 14:13
    630176
    Użytkownik usunął konto