Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane III/hatchback - Aktywacja czujników cofania (pdc)

07 Apr 2013 12:17 6666 5
  • Level 9  
    Witam,

Mam Megane III z 2010 roku i chce dołożyć fabryczne czujniki cofania.
    Mam już prawie wszystko, tj. zderzak z dziurami, czujniki cofania z wiązką kabli, teraz jeszcze szukam modułu pdc i będę podłączać, jednak nie to jest problmem...

Z tego co wyczytałem trzeba to będzie jeszcze aktywować funkcje w samochodzie a tu już za bardzo sie nie znam na tym ale domyślam się, że nie wystarczy podpiąć się przez odbii czy jak to złącze diagnostyczne w renaultach sie nazywa tylko trzeba będzie jakichś innych cudów.

Czy ktoś z was orientuje się jak wygląda kwestia aktywacji tego oraz gdzie to mogę zrobić? Np. czy jak podjade do ASO to mi to zrobią?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • MetalworkMetalwork
  • Level 17  
    ASO lub ktoś kto posiada urządzenie CLIP Renault jest w stanie to aktywować.
  • MetalworkMetalwork
  • Level 9  
    a eepromu czy jakiegos tam procesora nie trzeba flashowac? Bo z tego co juz doczytalem to ponoć CLIP-em sie tego nie da zrobic
  • Level 42  
    Po co wymyślasz głupoty...
  • Level 9  
    Ale kto wymysla? Ja napisalem to co wyczytalem w necie...
  • Level 11  
    W Scenicu III trzeba zmienić wartości w kości 24c16, która jest w liczniku, bo na tym wyświetlaczu są wyświetlane wartości odnoście odległości od przeszkody i włączenia/ wyłączenia funkcji czujników parkowania. Jeśli nie było tego fabrycznie zaprogramowanego w 24c16 to po prostu licznik nie reagował na działanie parktornica.
    Co do Megane III to możliwe że nie będziesz musiał nic aktywować lub dogrywać. Ja jak dokładałem składane lusterka do M_III to od pierwszego podłączenia modułu sterownia i lusterek składanych wszystko działało i nic nie musiałem aktywować. Możliwe że jak UCH wykryje moduł cofania, który musisz podłączyć do sieci CAN to zacznie działać. Pamiętaj jeszcze o przycisku aktywacji/dezaktywacji parktornica, który fabrycznie jest między przyciskiem ESP a pokrętłem do ściemniania podświetlania. Jest też musisz podłączyć aby wszystko działało tak jak w fabryce.