Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane III/hatchback - Aktywacja czujników cofania (pdc)

07 Kwi 2013 12:17 5814 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam Megane III z 2010 roku i chce dołożyć fabryczne czujniki cofania.
    Mam już prawie wszystko, tj. zderzak z dziurami, czujniki cofania z wiązką kabli, teraz jeszcze szukam modułu pdc i będę podłączać, jednak nie to jest problmem...

Z tego co wyczytałem trzeba to będzie jeszcze aktywować funkcje w samochodzie a tu już za bardzo sie nie znam na tym ale domyślam się, że nie wystarczy podpiąć się przez odbii czy jak to złącze diagnostyczne w renaultach sie nazywa tylko trzeba będzie jakichś innych cudów.

Czy ktoś z was orientuje się jak wygląda kwestia aktywacji tego oraz gdzie to mogę zrobić? Np. czy jak podjade do ASO to mi to zrobią?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    ASO lub ktoś kto posiada urządzenie CLIP Renault jest w stanie to aktywować.
  • Poziom 9  
    a eepromu czy jakiegos tam procesora nie trzeba flashowac? Bo z tego co juz doczytalem to ponoć CLIP-em sie tego nie da zrobic
  • Poziom 42  
    Po co wymyślasz głupoty...
  • Poziom 9  
    Ale kto wymysla? Ja napisalem to co wyczytalem w necie...
  • Poziom 10  
    W Scenicu III trzeba zmienić wartości w kości 24c16, która jest w liczniku, bo na tym wyświetlaczu są wyświetlane wartości odnoście odległości od przeszkody i włączenia/ wyłączenia funkcji czujników parkowania. Jeśli nie było tego fabrycznie zaprogramowanego w 24c16 to po prostu licznik nie reagował na działanie parktornica.
    Co do Megane III to możliwe że nie będziesz musiał nic aktywować lub dogrywać. Ja jak dokładałem składane lusterka do M_III to od pierwszego podłączenia modułu sterownia i lusterek składanych wszystko działało i nic nie musiałem aktywować. Możliwe że jak UCH wykryje moduł cofania, który musisz podłączyć do sieci CAN to zacznie działać. Pamiętaj jeszcze o przycisku aktywacji/dezaktywacji parktornica, który fabrycznie jest między przyciskiem ESP a pokrętłem do ściemniania podświetlania. Jest też musisz podłączyć aby wszystko działało tak jak w fabryce.