Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Bardzo wolny internet po resecie routera.

kajtek535 07 Kwi 2013 13:45 3804 11
  • Bardzo wolny internet po resecie routera.

Poziom 7  

Czesc, ostatnio zresetowalem router poprzez wcisniecie malego, schowanego guzika "reset" (znajdujacego sie na routerze). Od tamtej pory internet dziala BARDZO powoli. Sprawdzalem na speedtest.pl pokazuje ze predkosc mojego internetu to 0.25 mbps download a upload tylko 0.02 mbps. Moj router to D-Link DSL 2640R. System operacyjny: Windows XP... Moze trzeba wprowadzic od nowa jakies zmiany w ustawieniach routera, tylko jakie? Prosze o pomoc.

0 11
    Moderator - Sieci, Internet

A pewien jesteś, że jesteś podłączony do swojego routera ? Nic nie napisałeś, co ustawiałeś na routerze, a trzeba chociażby zdefiniować połączenie na WAN. Dziwne zatem, że w ogóle działa Ci połączenie, chyba że "reset się nie udał" albo łączysz się do sąsiada...

0
    Poziom 8  

Kto jest dostawca internetu? Wejdź do panelu zarządzania routerem i sprawdź ustawienia bo na pewno się zresetowaly. Musisz też od nowa ustawić zabezpieczenia.

0
    Poziom 7  

No wlasnie nic nie ustawialem na routerze, tylko wpisalem swoj username i haslo, wtedy zapalila sie zielona lampka "internet" i net zaczal dzialac ale bardzo wolno. Jesli chodzi o WAN to jest ustawione na PVC0. Gdy wchodze na diagnostyke to pokazuje ze wszystko jest ok.

Test your Ethernet(1-4) Connection: PASS
    Test ADSL Synchronization: PASS
    Test the assigned IP address: PASS
    Ping ISP Default Gateway: PASS
    Ping Preferred DNS server: PASS

Moge powrzucac screeny z ustawieniami mojego routera.

Dodano po 1 [minuty]:

Dostawca to Virgin Media bo ja w UK mieszkam

0

Poszukaj statusu połączenia, na jakiej przepustowości zestawiło się połączenie. Wciąż nie napisałeś, kto jest operatorem Twojego dostępu do internetu, podaj też jego parametry (download i upload).

0
    Poziom 7  

Tak jak pisalem operatorem jest Virgin Media.
    Kilka screenow wam wysylam to moze wam to cos powie.
    Bardzo wolny internet po resecie routera. Bardzo wolny internet po resecie routera. Bardzo wolny internet po resecie routera. Bardzo wolny internet po resecie routera.

"Przepustowosc", "status polaczenia", "parametry internetu" - panowie ja jestem kompletnie zielony w tych sprawach. :)

Obrazy poprawiłem, bo strasznie rozjeżdżały forum. Swoją drogą, powinienem wlepić ostrzeżenie za zignorowanie automatycznie pojawiającej się ramki... [piterus99]

0

kajtek535 napisał:
    "Przepustowosc", "status polaczenia", "parametry internetu" - panowie ja jestem kompletnie zielony w tych sprawach

Do pełni szczęścia brakuje nam tylko informacji, za ile płacisz :), czyli jaką prędkość downloadu i uploadu powinien mieć abonament, za który płacisz. Może login i hasło jest niewłaściwe? Łącze zestawiło się na mniej więcej tyle, ile właśnie osiągasz - no, może deczko więcej, jakieś 0,76/0,25 Mbps.. Co do statystyki DSL, niech wypowie się ktoś, kto ma z tym więcej do czynienia.
    P.S. popraw obrazki (sposób wstawiania znajdziesz w regulaminie), zanim przyjdzie Pan Moderator i pozamiata (update: za późno....:P)

0
    Poziom 8  

Pomoc może telefon do operatora i prośba o synchronizacje:-)

0
    Poziom 7  

Place 40 Funtow miesiecznie za internet 8MB. :) ( dziekuje za poprawienie zdjec) Login i haslo na 1000% sa poprawne, poza tym jak wpisze inne to odrazu zapala sie czerwona lampka na routerze. Do operatora juz dzwonilem ale tam pracuja sami arabowie i nie idzie ich zrozumiec co oni gadaja. Do tego za kazdym razem wynajduja mi nowe problemy. Ja jestem niemal pewien ze trzeba cos zmienic w ustawieniach routera bo napewno ustawienia sie zresetowaly tylko nie wiem jakie tam byly przed resetem.

0

Poszukaj -pewnie w Advanced - parametrów dotyczących modulacji ADSL - masz pewnie na auto albo ADSL2+, spróbuj wymusić G.DMT.

0
    Poziom 7  

Niestety nic nie pomoglo

0
    Poziom 7  

Ok zadzwonilem do mojego dostawcy internetu zglosilem problem, zresetowali mi cale polaczenie z routerem ( czy jakos tak) i smiga teraz bez problemu. Dodam tylko ze to podobno nie mialo nic wspolnego z tym ze sam resetowalem router. Dziwny zbieg okolicznosci. Dzieki za odpowiedzi

0